Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kraljeznica, nepravilno drzanje

Dal ima ovdje neko a da je probao neke pojaseve za kraljeznicu, za pravilno drzanje, naime ja imam problema s tim pravilnim drzanjem, kad sjednem doslovno se objesim i kraljeznica mi se unistava, na vratu mi vec ide kvrga neka, doslovno koda ce mi izletit van kraljezak, kanim ic doktoru sa time jer ipak imam tek 21 godinu i nije bas dobro da si unistavam kraljeznicu. A cisto da znam dal stvarno pomazu ti pojasevi ili ne, nema sanse da radim neki fizicki posao nekih sat vrenena jer me hoce kraljeznica ubiti od bolova.
2017 03 14
Hvalaa ti :D
2017 03 14
Moraš aktivno razmišljati o držanju kroz dan i prilagoditi si mjesto za stolom. Laptopi i mobiteli su ubojice kičme, ali i knjige uzmu svoj danak. Vježbe su dobre, općenito, jer povećavaš tonus mišića da ti ima što držati glavu :D Isprobavala sam neke vježbe za korekciju držanja koje su toliko banalne da ih ljudi niti ne bi zvali vježbama i zbilja čine čuda. Uglavnom, Moj Ormar ti je dala odličnu preporuku :)
2017 03 14
ma da, isto kak i lezanje u krevetu, glava na zidu a tijelo normalno na krevetu, i glava mi pod kutem od 90, to je genetski tako, i moja mama je bolesna na kicmu, i uzasno se s time muci i hoda oko doktora, treba ici dok nije jos prekasno
2017 03 14
> hanami: > Moraš aktivno razmišljati o držanju kroz dan i prilagoditi si mjesto za stolom. Laptopi i mobiteli su ubojice kičme, ali i knjige uzmu svoj danak. > Vježbe su dobre, općenito, jer povećavaš tonus mišića da ti ima što držati glavu :D Isprobavala sam neke vježbe za korekciju držanja koje su toliko banalne da ih ljudi niti ne bi zvali vježbama i zbilja čine čuda. > Uglavnom, Moj Ormar ti je dala odličnu preporuku :) I ove vježbe koje ja radim su također jako, jako jednostavne, samo je poanta pravilno ih napraviti. Super mi je kod ove fizikane terapije gdje sam išla što im nije cilj da ti dolaziš kod njih na tretmane beskonačno dugo, nego im je cilj da te osposobe da se sam znaš korigirati i sam si pomoći tj. da si na neki način 'sam svoj fizioterapeut'. I kod mene to stvarno djeluje. Oni su me nakon operacije doveli u red i riješili me jakih bolova, a sad ja sama, kad me malo zaboli, odvježbam vježbe i sve je OK :) A još kad bih vježbala redivito, to bi bilo fenomenalno, ali lijenost.... :") :") A vježbe su stvarno jednostavne i da sam ja prije nekog vidjela da tako vježba mislila bi da je to bezveze :/
2017 03 14
Ja bih ovdje samo upozorila da sa prvom menstruacijom počinje okoštavanje kralježnice. Dakle,ako je držanje nepravilno,mora se čim prije nešto poduzeti. Tokom puberteta se stanje polako "zacementira".
2017 03 14
Ja bih upozorila da prvo ideš doktoru fizijatru, a tek onda po njegovim uputama fizioterapeutu . Svaka čast terapeutima, ali prije korekcije treba dijagnosticirat u čemu je problem i pratit što se dešava kontrolom kod doktora po odrađenoj terapiji. Također se ne preporuča nikako pojas, možda onaj jastuk za balans koji te tjera da sjediš ispravno jer dok se počneš krivit padneš sa stolice, ali ipak bi te stručnjak trebao i za to savjetovat.
2017 03 14
svakako da vam netko stručan pogleda kralježnicu meni je pomogao pilates- osim velike lopte ima još rekvizita- gume, štapovi, lagane bućice i male lopte imala sam skoliozu kralježnice na svim sistematskim pregledima kroz školovanje ljudi koji me poznaju pitaju me što mi se dogodilo s kralježnicom i kako se odjednom uspravno držim... mislim da puno toga ovisi i o dobrim cipelama, izbacite ravnu obuću, kupite anatomsku, peta mora biti mrvicu viša od dijela gdje su prsti
2017 03 14
Curke, hvala vam na savjetima :)
2017 03 14
Moje držanje i inače nije bilo bog zna kaj, ali u zadnjih godinu dana me satralo otkad sam na 13 inchnom macbooku. Dakle, prevencija prije svega :) Nedajte da vam se mišići zamore od sjedenja u istom položaju satima, razgibavajte povremeno, protegnite noge... Oni koji su prošli sigurnost na radu s računalima već znaju tu pjesmu. Ne bi bilo loše otići i na masažu povremeno. I ovo s cipelama je super savjet.
2017 03 14