Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

trebam li se brinuti?

> nefertiri: > Mora biti da cura konzumira nešto drugo, jer definitivno ne bi toliko smršavila od trave, trava čak može povećati apetit. Travaroši koje znam nikako nisu žgoljavi. Ovo upućuje na korištenje stimulansa, poput ectasya, speeda ili kokaina, jer uz to može tulumariti cijelu noć, apetit je 0 i to je to. E što ti sad možeš napraviti, neznam. Ako je zaglibila sa kemijom, tj sa ozbiljnijim drogama, teško je to. Ona će svaki tvoj pokušaj možda protumačiti kao napad i sve to će ju još više gurati u tu ekipu koja ju "razumije". Dok njoj ne dođe u glavu što si radi, teško da tu itko išta može napraviti. Da, definitivno od trave ne bi smrsavila, i ne bi se tresala itd.. Tako da i ja mislim da je u pitanju nesto drugo.
2017 08 01
tko se ovdje ustvari mora brinuti..?
2017 08 01
Trava je kao i svaka druga droga, te izaziva ovisnost, iako to u današnje vrijeme nije "moderno" izgovoriti na glas jer ispadaš staromodan. No brojna su istraživanja (strana i domaća, relevantna, znanstvena a ne s alternativnih stranica) pokazala upravo to. Naime isto kao i cigarete i alkohol ako ih konzumiraš neprekidno postaješ ovisan, jer jedna kutija ili čaša vina svaki dan "nije problem" u glavi ovisnika. Može se javiti problem ako je ta trava pošpricana s raznim kemikalijama ili namjerno ili ne namjerno pomješana s nečim drugim. Može doći do itekako gadnih posljedica kojima sam svjedočila. Druga stvar je da osoba koja ima određene nedijagnosticirane psihičke smetnje može drugačije reagirati na travu (ili neku drugu drogu) od osobe koja je zdrava. Npr. depresija, anksioznost, bipolarni-poremećaj. A da ne spominjem shizofreniju koja se javlja u kasnijim 20ima najčešće, a okidač za pojavu simptoma je nerijetko droga. Tako da ako možeš popričaj s njom, otkrij o čemu se radi. Ako vidiš da ne ide popričaj s nekom od njenih bliskih osoba da se poduzme nešto na veijeme.
2017 08 10
1 2