Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Negativne povratne - kada i zašto

Ja se ne mogu sloziti s time, jer sumnjam da ijedna od njih napise da nigdje nece naci jeftinije nego kod nje ili slicno. A preprodaja je prodavanje vece kolicine najcesce novih stvari uz odredjenu marzu, pri cemu se gubi smisao krpica jer su zamisljene za prodaju osobnih stvari bez placanja poreza (dok su preprodavacice ovdje prakticki poslovno, ali one su ionako zabranjene). Koliko vidim kod te torbe, zena kupila torbu, odustala od koristenja, i sad je prodaje po cijeni kakvu hoce. To sto je netko neupucen nije njen problem. I ja sam stoput kupila nesto u jednoj trgovini, pa naknadno skuzila da sam u drugoj mogla proci puno jeftinije - jel se onda prva trgovina bavi lopovlukom? :| Nemojte se olako razbacivati takvim izrazima, a etiketu lopovluka/prijevare ostavite za one koji to stvarno zasluzuju. Sto u ovom slucaju JEST ova korisnica, ali ne zbog torbe koju cijeni 5 puta vise nego sto vrijedi, vec zato sto uvaljuje ljudima robu s presucenim ostecenjima, kostala roba 10 ili 1000 kuna.
2017 09 10
> Aveira: > Ja se ne mogu sloziti s time, jer sumnjam da ijedna od njih napise da nigdje nece naci jeftinije nego kod nje ili slicno. A preprodaja je prodavanje vece kolicine najcesce novih stvari uz odredjenu marzu, pri cemu se gubi smisao krpica jer su zamisljene za prodaju osobnih stvari bez placanja poreza (dok su preprodavacice ovdje prakticki poslovno, ali one su ionako zabranjene). Koliko vidim kod te torbe, zena kupila torbu, odustala od koristenja, i sad je prodaje po cijeni kakvu hoce. To sto je netko neupucen nije njen problem. I ja sam stoput kupila nesto u jednoj trgovini, pa naknadno skuzila da sam u drugoj mogla proci puno jeftinije - jel se onda prva trgovina bavi lopovlukom? :| Nemojte se olako razbacivati takvim izrazima, a etiketu lopovluka/prijevare ostavite za one koji to stvarno zasluzuju. Sto u ovom slucaju JEST ova korisnica, ali ne zbog torbe koju cijeni 5 puta vise nego sto vrijedi, vec zato sto uvaljuje ljudima robu s presucenim ostecenjima, kostala roba 10 ili 1000 kuna. Naravno da negdje nešto košta manje, a možda se moglo naći i jeftinije. Ali budimo realni, ne uspoređujemo cijene korisnica na krpicama pa govorimo "kod ove bluza košta 50 kuna, a kod one 100, ta druga sigurno krade". Radi se o curama koje znaju koliko je nešto koštalo u trgovini po punoj cijeni, a ovdje svejedno stave veću. Nećemo se zavaravati, većina stvari svagdje košta jednako (što se tiče maksimalne cijene proizvoda), druga je stvar jesam li ja kupila tenisice u Shoosteru po punoj cijeni, a Converse je taman imao 30% popusta koji je meni nekako promaknuo. Dakle, ako znam da sam platila hlače 349 kuna u trgovini, bez ikakvih popusta i slično, sigurno neću na krpicama ih prodavati za 400 + pt. Zašto? Jer nije u redu i jer je to prijevara. Kako god netko drugi mislio, po meni je to tako.
2017 09 10
Kako se stavlja na crnu listu?
2017 09 10
Apsolutno me ne čudi da osoba koja je u stanju cijeniti neku stvar po 400% višoj cijeni od one po kojoj ju je kupila, je jednako tako u stanju prodavati nenosivi dronjak pod "nenošeno". Prvo je preprodaja, drugo laž, oboje izvan etičkih vrijednosti. To nema nikakve veze s osobnim dojmom neukusa.
2017 09 10
Ono sto nije u redu je tvrditi za nekog/nesto da je u pitanju prijevara zato sto smatrate da nema pravo toliko nabijati cijene. Da se razumijemo, i meni ide na jetra nabijanje cijena, ali sto sve spada pod prijevaru lako se moze naci u kaznenom zakonu. (Pre)Visoke cijene tamo nisu. Ponavljam, preprodaja je prodaja novih stvari, vece kolicine. Ova zena kolko vidim prodaje po jedan primjerak onoga sto prodaje. Prodavanje nenosivog dronjka pod ''nenoseno'' jest prijevara, i nije potrebno uplitanje etickih vrijednosti.
2017 09 10
Ok, isprike... ostavila sam na pravoj temi. Dakako, vidimo da se neće svi složiti s time.
2017 09 10
> Aveira: > Ono sto nije u redu je tvrditi za nekog/nesto da je u pitanju prijevara zato sto smatrate da nema pravo toliko nabijati cijene. > Da se razumijemo, i meni ide na jetra nabijanje cijena, ali sto sve spada pod prijevaru lako se moze naci u kaznenom zakonu. (Pre)Visoke cijene tamo nisu. > Ponavljam, preprodaja je prodaja novih stvari, vece kolicine. Ova zena kolko vidim prodaje po jedan primjerak onoga sto prodaje. > Prodavanje nenosivog dronjka pod ''nenoseno'' jest prijevara, i nije potrebno uplitanje etickih vrijednosti. Po kaznenom zakonu ne možemo ništa za prijevare ispod 1000 kuna, pa ih svejedno kategoriziramo pod krađu i prijevaru. Ja ovdje se ne pozivam ni na kojekakve ustave, zakone i slično, govorim što je u okviru morala i "suradnje" na ovakvim stranicama. Baziraju se prvenstveno na povjerenju. Ja sam ovdje da prodam stvari koje više ne nosim, koje možda nikad nisam ni nosila, ali prvenstveno uredne, čitave stvari koje se ne razlikuju mnogo ili uopće, stanjem od onoga u trgovini i to činim postavljanjem ako ne povoljnih (svakome je nešto manje ili više ako i uopće povoljno), onda realnih cijena. Budimo iskrene. Velvet balerinke Zara, puna ih je stranica. Koštaju po 100-tinjak kuna ovdje. Imaju etikete i kutije od webshopa na slikama. Na stranici su koštale 29,90. Zbog čega ih onda djevojka ne vrati u trgovinu? Ima li koji drugi razlog, osim pokušaja ostvarivanja profita, da ih se prodaje po većoj cijeni od one po kojoj su ih kupile? Ne znam, po meni je to u najmanju ruku siva zona, ako ne nekih pravila, onda svakako etike.
2017 09 10
Tako je. I svrha ove stranice je da se riješimo viškova po povoljnoj cijeni i da se obućemo po povoljnoj cijeni. Nije svrha zarada. Preprodaja jest ukoliko se nešto prodaje po višoj cijeni jer je tu svrha samo, isključivo i jedino zarada. Bez obzira koliko komada se prodaje. Što se tiče morala, o tome neću.
2017 09 10
Doticna clanica mi je sad rekla da haljina nije imala ostecenja kad ju je slala i da to dokazuju 174 pozitivne ocjene koje ima. Ne mogu vise.
2017 09 10
Predlažem da otvoriš novu, zasebnu temu i postaviš ove slike, link njezinoga profila i njezin odgovor na tvoju negativnu, da sve cure mogu vidjeti i prokomentirati. Obično takve brže reagiraju kad ih se javno proziva. Nisam mislila da će biti potrebno, ali ona očito ostaje pri svome.
2017 09 10
> kristinanu1996: > Ja ne ostavljam podatke za uplatu onima koji nemaju nista povratnih Bez veze, a kako si ti krenula?
2017 09 11
Audrey dobili ste link crne liste, molim vas upisite osobne podatke ove bezobraznice, broj racuna, link na profil, adresu itd. Nakon prevare i ovakve drskosti to je vase pravo.
2017 09 12
> Shoppingholic2: > > kristinanu1996: > > Ja ne ostavljam podatke za uplatu onima koji nemaju nista povratnih > Bez veze, a kako si ti krenula? A kako te moze prevariti netko bez povratnih, ako mu das broj rn za uplatu Korisnica ne uplati, ti ne saljes i cao. :')
2017 09 12
1 2 3
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i mijenjati odjeću
Kupi - Prodaj

Nema naknade za prodaju.

100% zaštita kupca.

Više informacija