Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Žalba...pošta

Pozdrav, ne radi se o suradnji na krpicama,ali svejedno trebam pomoć,naime: 18.09. sam poslala majci preporuceni paket sa oznakom lomljivo i platila 36,40kn. Rečeno mi je da će ,stići ako ne sutradan, sigurno prekosutra. Dakle,paketić je poslan u ponedjeljak zovem mamu u petak nije joj stigao ni papirić ni paketić. Šaljem email žalbe na poštin email,odgovara žena da je u dolasku na adresu. Čekam ,čekam u subotu ništa.Danas provjeravam status pošiljke ,piše da je pokušano uručenje 23.09. (Subota) u 15:19h popodne,što mi je sumljivo jer mi poštar nikad nije došao u subotu popodne (a i majka je bila doma cijeli dan i niko nije zvonio) pa mislim da su namjestili kao da je zvonio,nakon emaila zalbe,jer pise da je razlog ne dostavljenog paketa nepoznat.. Sve u svemu provjerim danas u svojoj pošti i tamo kažu da je razlog nepoznat ,da se paket vraća na moju adresu i da zovem Zagreb poštu. Ja sam ludaaaa jer je sadrzaj paketa kvarljiv i sad se vec tjedan dana ko zna gdje mućka... Oprostite na dužem tekstu,ali nadalje trebam savjet... Da li imam pravo na kakav povrat postarine,povrat iznosa vrijednosti paketa ili što? Jer ako mi se sad vrati paket moram poslati ponovo paket, a to kad zbrojim i ovu prethodnu slanje ispada 69 kn, a s tim sam si mogla platit kartu do Zagreba...Pošta je postala za k...c....
2017 09 25
Nepoznat razlog, tragikomedija. Poštari ne rade subotom, samo hp express. A da ne pričamo o vremenu.. Ali nije mi jasno, ako je pokušao dostaviti tad kako tvrde, onda je morao ostaviti ceduljicu s kojom tvoja majka treba podići paket u pošti u roku 5 dana, kakvo je to vraćanje paketa odmah? Nisam ti baš pomogla sorry, ali držim fige da sve ipak ispadne ok!
2017 09 25
Grozna je ta pošta u posljednje vrijeme. :@ Zao mi je i nadam se da ces rijesiti! Sretno
2017 09 25
> Maleficent80: > Nepoznat razlog, tragikomedija. Poštari ne rade subotom, samo hp express. A da ne pričamo o vremenu.. Ali nije mi jasno, ako je pokušao dostaviti tad kako tvrde, onda je morao ostaviti ceduljicu s kojom tvoja majka treba podići paket u pošti u roku 5 dana, kakvo je to vraćanje paketa odmah? > Nisam ti baš pomogla sorry, ali držim fige da sve ipak ispadne ok! Da, baš tragikomedija,jos pitam ovu na šalteru,jel poštar nepismen kad mu je razlog nepoznat pa ne može napisati iz kojeg razloga nije uručen paket. Zato mi je to sve jos više namješteno iz neznam kojeg razloga... Ma užasss
2017 09 25
Tebi nešto ozbiljno ne radi ako ne možeš otvoriti link. Evo relevantno iz tablice: Preporučena pošiljka Prekoračenje roka za prijenos i uručenje pošiljke - trostruki iznos naplaćene poštarine Neobavljena usluga - iznos naplaćene poštarine
2017 09 25
Slala si ko preporučeno, nisi upisivala vrijednost, jel tako?
2017 09 25
Evo cijeli tekst uputa: Naknada štete Ako se na kraju potražnog postupka utvrdi odgovornost Hrvatske pošte, ostvarujete pravo na naknadu štete. Zahtjev za naknadom štete i povratom poštarine možete zajedno s rješenjem potražnog postupka predati u bilo kojem poštanskom uredu ili poslati kao preporučenu pošiljku, bez naplate poštarine, na adresu: HP-Hrvatska pošta d.d. Sektor za korisnike „Za naknadu štete“ Branimirova 4 10000 Zagreb Naknade: Preporučena pošiljka Vrijednosna pošiljka Paket hpekspres pošiljka, poslovni paket, e-paket Osim naknade, Hrvatska pošta isplatit će i iznos naplaćene cijene poštanske usluge, pri čemu se ne vraća onaj dio cijene poštanske usluge koji je naplaćen za označenu vrijednost na pošiljkama s označenom vrijednosti. Osim iznosa naknade štete i vraćanja poštarine, pošiljatelju ili drugoj ovlaštenoj osobi isplaćuju se i zakonske zatezne kamate, računajući od dana podnošenja zahtjeva za naknadom štete. Ako se izgubljena pošiljka ili njezin dio nađe nakon isplate naknade štete, Hrvatska pošta će o tome obavijestiti pošiljatelja ili drugu ovlaštenu osobu, koja je obvezna vratiti iznos primljene naknade štete ako zahtijeva uručenje naknadno nađene pošiljke. U protivnom, Hrvatska pošta ima pravo uništiti pošiljku ili prodati njezin sadržaj. Hrvatska pošta ne odgovara za izgubljenu korist niti za stvarnu štetu koja može nastati zbog gubitka, oštećenja ili umanjenja sadržaja poštanske pošiljke te prekoračenja roka za prijenos ili uručenje poštanske pošiljke.
2017 09 25
> hanami: > Slala si ko preporučeno, nisi upisivala vrijednost, jel tako? Slala sam kao preporuceni paket sa vrijednosti 150 kn plus lomljivo
2017 09 26
Onda si slala kao paket, nije to preporučeno jer ima vrijednost i oznaku lomljivo koju imaju samo paketi.
2017 09 26
Jesi uspjela što riješiti?
2017 09 29
Paket je stigao majci nakon 8 dana polupan i slomljen; makar je na njemu naljepnica lomljivo.. Majka ga nije prihvatila,naravno,paket mi se vraća (već 3 dana se vraća kao da putuje iz Afrike) nakon 11 dana je*anja paketa simo tamo dolazi polupan i sad bi trebala napisati onu zalbu i nadat se da ce mi posta vratiti napisanu vrijednost... No još čekam.... Pošta mi je u ovih dva tjedna slanja oduzela živaca i živaca... Ovo je prvi slučaj,drugi slučaj curi u Pakrac paket stigao za 2 dana i u Pakrac posti stajao 5 dana bez pokusaja dostave kod nje na adresu nakon sto sam joj rekla da ide u svoju postu pitati sto se desava rekli su joj da taj paket NIJE kod njih na posti (a na statusu posiljke pise da je) da bi joj drugi dan ipak dosao papiric da digne paket,dakle oko 8 dana navlačenja... ili su poludili ili imaju puno poštara koji se "uče" pa s*ebavaju u zadnje vrijeme prečesto... :/
2017 09 30
Užasni su, još kad vidim onu njihovu reklamu na tv, slabo mi dođe.
2017 09 30
> Shadow: > Paket je stigao majci nakon 8 dana polupan i slomljen; makar je na njemu naljepnica lomljivo.. Majka ga nije prihvatila,naravno,paket mi se vraća (već 3 dana se vraća kao da putuje iz Afrike) nakon 11 dana je*anja paketa simo tamo dolazi polupan i sad bi trebala napisati onu zalbu i nadat se da ce mi posta vratiti napisanu vrijednost... No još čekam.... > Pošta mi je u ovih dva tjedna slanja oduzela živaca i živaca... Ovo je prvi slučaj,drugi slučaj curi u Pakrac paket stigao za 2 dana i u Pakrac posti stajao 5 dana bez pokusaja dostave kod nje na adresu nakon sto sam joj rekla da ide u svoju postu pitati sto se desava rekli su joj da taj paket NIJE kod njih na posti (a na statusu posiljke pise da je) da bi joj drugi dan ipak dosao papiric da digne paket,dakle oko 8 dana navlačenja... ili su poludili ili imaju puno poštara koji se "uče" pa s*ebavaju u zadnje vrijeme prečesto... :/ I ja sam slala, iz Pakraca, za Ivanić, ili Dugo Selo, negdje kod Zagreba, i pisalo mi je nakon dan-dva da je tamo, tj na statusu da je u poštanskom uredu, a danima mi cura nije javljala da je stigao. Valjda tjedan dana je trebalo da joj dođe obavijest. Ista stvar.
2017 09 30