Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Palačinkarnica " GORANKA" Gorski kotar

Ako otvorite u Delnicama, ja ću doći svakako, redovito odlazim tamo. Baš bi bilo lijepo tamo otvoriti nešto takvo. :")
2018 02 06
O dobroj ili losoj kalkulaciji doslovno ovisi citav posao. Pazi jaaako. Sretno 😊😚
2018 02 10
Sad čak razmišljam da odem na more prodavati po 10 kn uzmem štand jedan no ne znam dali moram imati fiskalnu blagajnu a mislim da da... to bih prodavala na plazi( neodređeno kojoj grad) sto mislite o toj ideji?
2018 02 10
Imam prijatelje koji su se time bavili tijekom sezone,mislim 4-5 godina do prije dvije godine kad su otisli u Njemacku..Koliko znam dobro im je islo,ali najjeftinija palacinka,samo namaz,im je bila 15 kuna..Tako da znas kad budes radila kalkulaciju da slobodno racunas po toj cijeni,po 10 kuna neznam dali bi ti se isplatilo..
2018 02 10
Ne znam da li mozes na plazi prodavati bez placanja naknade odnosno "mjesta". Naknade za mjesto znaju biti jako visoke, tako da su najveci trosak. Mislim da bi kod definiranja cijene trebala imati jasno definirane sve troskove i onda ocijeniti uz koju marzu ti se isplati raditi i da li ta dobivena cijena drzi vodu. Ovaj "naopaki" proces je ravan bacanju graha kao poslovnom planu. Odlicno je sto imas volje i hrabrosti krenuti u samostalni posao, potrudi se i ulozi vremena u ovaj dosadniji dio kalkulacija i mislim da u tom slucaju cijela prica moze imati happy end:)
2018 02 11
Treba vidjeti koliko je prostor a i gdje su neke plaze koje imaju puno turista i ljudi
2018 02 12
> Suncokret024: > Sad čak razmišljam da odem na more prodavati po 10 kn uzmem štand jedan no ne znam dali moram imati fiskalnu blagajnu a mislim da da... to bih prodavala na plazi( neodređeno kojoj grad) sto mislite o toj ideji? Nemoj otvarati u Delnicama,možda će ti ispočetka ići,ali tako nerazvijen kraj što je Gorski Kotar nakon nekog vremena,vrlo lagano se može pasti u dugove.Prejeftine bi ti bile palačinke,a da su skuplje ljudi nebi dolazili zbog standarda.Znam puno ljudi sto je otvaralo obrte na takvim prostorima i jednostavno je propalo.Od srca ti preporučam skupit lovu i uzet štand s palačinkama na nekom otoku,cijene štandova variriaju na svakom dijelu Jadrana,ali da otvoris štand u Baškoj,negdje u Istri na ogromnom si dobitku.Trebas samo imat početni kapital,a kasnije se na sezonama te palačinke peku ko blesave,zaradiš u jednom danu na sezoni kao što bi u Delnicama u tjedan,pogotovo ako npr uzmeš štand u Dubrovniku ili malo većem mjestu gdje je sezona od ožujka do listopada.
2018 02 18
> LorenaSustar: > > Suncokret024: > > Sad čak razmišljam da odem na more prodavati po 10 kn uzmem štand jedan no ne znam dali moram imati fiskalnu blagajnu a mislim da da... to bih prodavala na plazi( neodređeno kojoj grad) sto mislite o toj ideji? > Nemoj otvarati u Delnicama,možda će ti ispočetka ići,ali tako nerazvijen kraj što je Gorski Kotar nakon nekog vremena,vrlo lagano se može pasti u dugove.Prejeftine bi ti bile palačinke,a da su skuplje ljudi nebi dolazili zbog standarda.Znam puno ljudi sto je otvaralo obrte na takvim prostorima i jednostavno je propalo.Od srca ti preporučam skupit lovu i uzet štand s palačinkama na nekom otoku,cijene štandova variriaju na svakom dijelu Jadrana,ali da otvoris štand u Baškoj,negdje u Istri na ogromnom si dobitku.Trebas samo imat početni kapital,a kasnije se na sezonama te palačinke peku ko blesave,zaradiš u jednom danu na sezoni kao što bi u Delnicama u tjedan,pogotovo ako npr uzmeš štand u Dubrovniku ili malo većem mjestu gdje je sezona od ožujka do listopada. Pa ro su mi više ljudi rekli da. a štand polovni se može naći po vrlo prihvatiljivim cjenama... a plaže kao takve uvijek imaju turista. Odabir dobre plaže je čisti dobitak samo u 3 mjeseca. Problem je stanovanje jer zivim u Gorskom kotaru pa bih na sta ta tri mjeseca puno potrošila. a jos i dnevna ležarina za stand na moru npr. Kalkulirala sam no nisam baš pre zadovoljna dobitkom...
2018 02 27
> Suncokret024: > > LorenaSustar: > > > Suncokret024: > > > Sad čak razmišljam da odem na more prodavati po 10 kn uzmem štand jedan no ne znam dali moram imati fiskalnu blagajnu a mislim da da... to bih prodavala na plazi( neodređeno kojoj grad) sto mislite o toj ideji? > > Nemoj otvarati u Delnicama,možda će ti ispočetka ići,ali tako nerazvijen kraj što je Gorski Kotar nakon nekog vremena,vrlo lagano se može pasti u dugove.Prejeftine bi ti bile palačinke,a da su skuplje ljudi nebi dolazili zbog standarda.Znam puno ljudi sto je otvaralo obrte na takvim prostorima i jednostavno je propalo.Od srca ti preporučam skupit lovu i uzet štand s palačinkama na nekom otoku,cijene štandova variriaju na svakom dijelu Jadrana,ali da otvoris štand u Baškoj,negdje u Istri na ogromnom si dobitku.Trebas samo imat početni kapital,a kasnije se na sezonama te palačinke peku ko blesave,zaradiš u jednom danu na sezoni kao što bi u Delnicama u tjedan,pogotovo ako npr uzmeš štand u Dubrovniku ili malo većem mjestu gdje je sezona od ožujka do listopada. > Pa ro su mi više ljudi rekli da. a štand polovni se može naći po vrlo prihvatiljivim cjenama... a plaže kao takve uvijek imaju turista. Odabir dobre plaže je čisti dobitak samo u 3 mjeseca. Problem je stanovanje jer zivim u Gorskom kotaru pa bih na sta ta tri mjeseca puno potrošila. a jos i dnevna ležarina za stand na moru npr. Kalkulirala sam no nisam baš pre zadovoljna dobitkom... Govorila sam za štand u smislu placanja mjesta,dakle štand u doslovnom smislu plus placanje općini pozicije 20 000-50 000 kn kako gdje,to se tako plaća,a ne po danu.Kažem treba nazalost imat ušteđenih novca za mjesto,štand i stanovanje.Izabrat lokaciju gdje sezona traje više od 3 mjeseca.Na palačinkama ako radiš cijeli dan,staviš palačinku 15 kn,radiš 12 sati u jednom mjesecu zaradiš preko 100 000 kn,onda budeš na nuli i ostala 2 ili 3 mjeseca zaradiš svotu samo takvu.
2018 02 27
Arazumijem vas u potpunosti... iduće ljeto možda to realiziram dok malo vise ušteđevine skupim
2018 03 03
Preporučujem ti da posjetiš hotel "Frankopan" u Ogulinu,nije ti daleko.Oni imaju veliki izbor palačinki što slanih što slatkih.Pa pogledaš izbor,cijene,možda dobiješ još koju ideju.Kod njih u porciji dobiješ 2 palačinke,a cijene su od (ako se sjećam dobro) od 16 do 30kn,zavisi naravno od sastojaka.Pohane ili zapečene palačinke se siguno čekaju duže nego one sa samo nekim namazom.Makar nekoliko minuta. Po meni i nije toliko loša ideja otvoriti palačinkarnicu u Gorskom kotaru,samo treba prilagoditi cijene i izabrati dobro mjesto.Blizu škole ili sl. Što se tiče turističkih mjesta,ne znam kako ide,ali znam da se u Crikvenici nekad na nekoliko mjesta prodavale palačinke,a zadnje 2-3 godine nema nigdje(ne računam one koji šetaju plažom:)).Vjerovatno je teže dobiti dozvolu i mjesto,a možda su digli i cijene zakupnine ili ...pa ko zna...Sigurno je da restoranima smanjuju mušterije,pa...
2018 03 27
Mi u Osijeku imamo Mr.Činkos, i kod njih su cijene ovakve: znaci obicna prazna palacinka je 12kn+ 2,3,4 kn je svaki dodatak to je za slatke, a imaju i slane one su 22kn( pileca palacinka) + svaki dodatak 2,3,4kn...Svakako možete i pogledati njihovu stranicu na fejsu :D
2018 04 07
Hajde samo drzim fige i dolazim na otvorenje. Zivim u Gorskom. Sretno draga moja!
2018 05 15
Imam super kućicu za Vas i Vaše palačinkice. Javite mi se na mail. Dat ću Vam tel broj pa se čujemo. L.p.
2018 05 15
1 2