Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Kako smrsat kad je kuca puna...

Pitanje za milijun dolara. Kako smrsati kad je kuca puna dobre hrane? Pohanci ostali od rucka u kuhinji, u sobi otvoren cips, sestra jede i gleda laptop, u dnevnoj jafa keksi, itd itd itd da ne nabrajam. Plan mi je eliminirati veceru potpuno. Znaci nakon rucka vise nista ne jesti osim eventualno nekog jogurta ili vockice. Savjet?
2018 02 19
Čvrsto odlučite i razriješite sa sobom zašto ste to odlučili. Korisnost za sebe onoga što smo odlučili povećava naše izglede za uspjeh. Trudite se ne biti gladni, kad smo jako gladni - lakše ćemo pokleknuti pojesti nešto što nije dobro ili zdravo za nas, a nadomak ruke nam je. Ako ste čvrsto odlučili - obavijestite i svoje članove obitelji i prijatelje, koji bi vam tada trebali pomoći da ustrajete u svojoj odluci. Proučite koji plan prehrane je dobar i zdrav za vas, te koji je najrealniji obzirom na to kakav ste tip "jedača". Uključite se u neku sportsku aktivnost; osim što pomaže u skidanju kg, odlično motivira pri istom te i "oduzima" dosta vremena koje smo "trošili" na papanje. Kada vam dođe da pokleknete, sjetite zašto to radite i da su vas loše odluke dovele do toga gdje ste sada i da ste jači od jednog pohanca ili čipsa... Nadam se da sam pomogla...sretno.)
2018 02 19
Znam kako je to 😂 Ali sve je to u glavi...ja kad navecer gledam tv pa si mislim kako bi sad jedan sendvic pa poslje tog cokoladu, ono sline cure... krenem pa stanem i samoj sebi kazem: pa jbt nes krepat ako ne pojedes sad to, jest ces sutra i to stvarno pali ☺
2018 02 19
jedi malo skidaj salo :D
2018 02 19
Izać iz kuće i ostavit sestru da obavi poso!
2018 02 19
> sonja90: > Izać iz kuće i ostavit sestru da obavi poso! Tocno tako😀
2018 02 20
Nikako, treba uživat u životu, samo jedi 😛😂
2018 02 20
Zašto eliminirati večeru? Samo treba paziti što se jede, ne nakrkati se junka u 10 navečer. Moj ti je savjet da proučiš općenito zdravu prehranu i malo ojačaš karakter. Slatkiši nikada neće nestati iz tvoje blizine, moraš se naučiti ignorirati ih.
2018 02 20
> HappySeal: > Zašto eliminirati večeru? Samo treba paziti što se jede, ne nakrkati se junka u 10 navečer. > Moj ti je savjet da proučiš općenito zdravu prehranu i malo ojačaš karakter. Slatkiši nikada neće nestati iz tvoje blizine, moraš se naučiti ignorirati ih. Slažem se u potpunosti!..naravno ako seka ne isprazni sve komplet, to mi je još najlakše rješenje :D
2018 02 20
Sve je to u glavi. Ako ste željni promjene i čvrsto odlučite da se ne želite stalno hraniti sa "smećem" uspjet će te. Proučite zdrav način prehrane, nikako se ne izgladnjivat i izbacivat obroke. Od kad znam za sebe sam ovisnik o slatkom, ali sam čvrsto odlučila da ne želim biti ovisna o ničem. Nikako se nemojte potpuno odricati nezdrave hrane i svojih omiljenih namirnica. Ja dva puta u tijednu pojedem omiljenu cokoladu ili slično. Ovo je jedan primjer moje prehrane, uglavnom je svaki dan sve isto osim rucka i vrste voća. S obzirom na jako rano buđenje i odlazak na posao ručam tek oko 17h,zato imam ovoliko obroka do ručka. Zajutrak - Crni čaj s mentom i 3 dvopeka Međuobrok - jabuka Doručak - tekući jogurt (obavezno s probiotikom) sa malom žlicom mljevenih lanenih sjemenki i zobenim pahuljicama Međuobrok - banana i kava Ručak - oko 150g kuhanog krumpira i konzerva tuna salate Večera - jabuka Ako nekoga još nešto zanima ili samo treba poticaj neka mi se slobodno javi :)
2018 02 20
Evo i ja sam na dijeti vec par dana.Za dorucak i veceru jedem kukuruzne pahuljice i to onako punu zdjelicu da me zasiti.Na takav nacin sam vec uspjela skinuti pet kg u nekih pet mj.a nisam gladovala.Nekako mi se cini da na taj nacin kile idu lakse dolje nego kad izbacim veceru .Kad sam gladna onda sikcem ko zmija kako kaze moj sin , a kcer me zove krokodil 😂🤣
2018 02 20
Plus na sve ovo gore, odredi si jedan cheat day. Dan kad ces jesti sto zelis i koliko zelis. Meni je to subota, naravno:) to ti nece odmoci u mrsavljanju a on ti bude kao neki motivator da "izdrzis". Kod mene pali. I kako ti je gore vec receno, obavezno neki sport - ljudi koji vjezbaju, puno se lakse drze dijete od onih koji ne vjezbaju. Tj. od svih ljudi koji ce ustrajati u dijeti, 90 posto je onih koji istovremeno i vjezbaju.
2018 02 20
Moj menu prije trudnoće (skinula 13 kg tako uz vježbanje od pola sata dnevno, 4-5 dana u tjednu). Doručak: zobena kaša s kockicom tamne čokolade i bananom ili smoothie s voćem i povrćem Međuobrok: šaka orašastih plodova Ručak: salata s tunom/šunkom/sirom/maslinama - što već treba počistiti iz frižidera Međuobrok: voće Večera: povrće + protein (piletina, riba, puretina) Eventualno kasna večera ako sam baš gladna: grčki jogurt Meni je bilo važno shvatiti da slatkiši nisu tu za utjehu, razbijanje dosade, nego za zasladiti se u posebnim prilikama. Recimo, ja sam odustala od svake borbe s mamom i svekrvom i kod njih jedem ono što se iznese na stol, i puno toga, da budu sretne i zadovoljne. Ali zato to nije svaki dan. Isto tako, u uredu ne izvoljevam i ne izvodim bijesne gliste. Ako se slavi - pojedem tortu, pizzu, što se već nudi. Ali, više nema vrećica čipsa pred tv-om, nema čokolade jer ne znam šta bi sa sobom. Pomaže u takvom napadu oprati zube i očistiti koncem, skrene misli, a kasnije ti se ne da na okus mente jesti čoksu.
2018 02 21
Doduše sad sam trudna, pa beba i tijelo traže svoje, ali više manje je isto. Možda imam više međuobroka.
2018 02 21
> Lanajurcevic222: > Sve je to u glavi. Ako ste željni promjene i čvrsto odlučite da se ne želite stalno hraniti sa "smećem" uspjet će te. Proučite zdrav način prehrane, nikako se ne izgladnjivat i izbacivat obroke. Od kad znam za sebe sam ovisnik o slatkom, ali sam čvrsto odlučila da ne želim biti ovisna o ničem. Nikako se nemojte potpuno odricati nezdrave hrane i svojih omiljenih namirnica. Ja dva puta u tijednu pojedem omiljenu cokoladu ili slično. Ovo je jedan primjer moje prehrane, uglavnom je svaki dan sve isto osim rucka i vrste voća. > S obzirom na jako rano buđenje i odlazak na posao ručam tek oko 17h,zato imam ovoliko obroka do ručka. > Zajutrak - Crni čaj s mentom i 3 dvopeka > Međuobrok - jabuka > Doručak - tekući jogurt (obavezno s probiotikom) sa malom žlicom mljevenih lanenih sjemenki i zobenim pahuljicama > Međuobrok - banana i kava > Ručak - oko 150g kuhanog krumpira i konzerva tuna salate > Večera - jabuka > Ako nekoga još nešto zanima ili samo treba poticaj neka mi se slobodno javi :) Ovo zvuci kao izuzetno hipokaloricni unos, pogotovo ako je tuna u vodi umjesto u ulju. Naravno, ovisi o kolicini jogurta i zobenih, ali ipak... Provjeri si kolik ti je bazalni metabolizam i nemoj ici ispod njega. @Natalija: Sportina ima jako fine integralne "corn flakes" (nisu od kukuruza) i vjerojatno bi bile bolji izbor. Samo nudim ideju :) I ne, zaista nema smisla izbacivati veceru. @HappySeal: Tvoj jelovnik je daleko bolji primjer uravnotezenog i zdravog jelovnika koji zadovoljava potrebe za makro i mikro nutrijentima, a i dalje je dovoljno hipokalorican za skidanje kila (pretpostavljam, ipak kalorijska vrijednost ovisi o gramazi i pripremi). Pohvala!
2018 02 23
1 2