Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

curke, mogu čuti iskustva pranja pernatih jakni ??

bojim se staviti jaknu u mašinu, jer je malo veće vrijednosti :/
2013 05 14
Ja sam imala 2 pernate i prala sam ih uobičajenim tekućim praškom, ali sam kupila teniske loptice koje stavljaš u jaknu i koristiš ih prilikom sušenja...
2013 05 14
Nemoj slučajno,ja je stavila ,od Di Capria platila 1700 kn,i vešmašina ih pojela....naprave se ko grudice i ne možeš više to vratti u normalu jakna se da nositi ali pod prstima osjetiš nakupine perja i jakna ne grije ko prije...odnesi je u čistionu na suho pranje,kasnije sam saznala da se to tako radi...
2013 05 14
a gdje mogu nabaviti takve loptice??
2013 05 14
osobno nisam prala sama ninkada, al kad sam bila klinka imala sam jednu prenaticu i znam da ju je mama redovito prala u mašini bez problema, samo treba duže da se osusi i moras to perje iznurta ona pokusati razbiti jel se sve nagruda unutra, samo par puta dnevno protrest ju ili nesto da nestanu gulice. a mozda ako imaš šušilicu rjesis bez ikakvih problema .)
2013 05 14
Prala sam i svoju i bratovu jaknu u mašini,ništa im nije bilo [:zaljubljen]
2013 05 14
E ovo sa teniskim lopticama sam čula,u biti kod pernatih jakna je najvažnije sušenje...ali nebi više sama isprobavala,kemijsko varira od grada do grada ali mislim da se vrti oko 50-70kn,ako je jakna skuplja isplati se dati to profesionalcu u ruke [:smijesi]
2013 05 14
Dobro, svaki savjet je dobrodošao...ja nisam imala problema s održavanjem, bitno je protresti jaknu prilikom sušenja (loptice možeš kupiti u trgovačkim centrima ili kineskim trgovinama)...
2013 05 14
ja sam svoju nosila na kemijsko. ali mi ga naplate 90kn, pa mi to bas nema smisla. inace, znam da je frendica svoju prala u masini i da joj se perje zgrudalo :/.
2013 05 14
Uvijek perem pernate jakne u mašini! Naglađavam da sve 3 skupo plaćene. Perem ih na 30 stupnjeva, a centrifurgiram na 800, max 1000. Dobro ih rastresem, ustvari, taj posao uvijek radi muž, jer to i je najbitnije.....dobro rastresti, pa tako po par puta, i nema niti jedna ni grudicu perja. Opet su kao kad su i kupljene [:smijesi]
2013 05 14
u masinu samo ako imate susilicu
2013 05 14
I ja svoje skupe i jeftine jakne perem u perilici rublja cijeli zivot kao i jorgane, deke, prekrivace, tenisice..Na 30 stupnjeva, program za osjetljivo i nikad problema nisam imala.....
2013 05 15