Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Unutrašnji prostor /

Smrad tepiha- kako ga se riješiti?

Ovako, neki dan smo imali poplavu u stanu (kod nas je sve bilo u redu, no pukla je vertikala u zgradi pa se (kako smo mi u prizemlju) nama sve izlilo u stan. Tepih se 80% osušio (više ga ne smijemo držati vani jer se skuplja krupni otpad). Sada, osjeća se miris. Znate li kako se riješiti tog mirisa? negdje sam čitala sodom, no kako sa sodom? koliko dugo soda mora biti na tepihu? nemamo novaca za novi tepih tako da odmah otpada kupnja novog.
2013 07 09
hajde probaj kupiti veniš za suho pranje tepiha,košta oko 45kn
2013 07 09
Mi smo imali problem zbog peseka-smrad se uvukao u tepih. Lijepo smo kupili sodu bikarbonu-nasipali po tepihu debeli sloj i ostavili ga tako cca pola sata. Nakon toga dobro usisali. Soda je na sebe povukla sav smradac [:zaljubljen] Isto tako možeš napraviti "pastu" od sode i utrljati u tepih, ostaviti minimalno pola sata i dobro usisati. Sretno [:smijesi]
2013 07 09
Ovo što ti je Ezri napisala + kada budu sunčani dani - sunčaj tepih koliko god duže možeš, može i s naopake strane, da mu boje ne izblijede od sunca.. sunčane zrake super izbijaju smrad od vlage:)
2013 07 09
ja sam isto citala za sodu, ali ne na tepih nego ako ce osjeca smrad iz cipela, tenisica il slicno [:smije] , nasipat unutra sodu i ostavit neznam koliko dugo i soda izvuce neugodni miris, mislim da bi bio isti princip i za tepih, a ako ne uspije probaj u kemijsku cistionicu odnjet
2013 07 09
jel bi smetalo da sodu ostavimo preko noći?
2013 07 09
Mislim da ne. Što duže odstoji to bolje.
2013 07 09
i kad sve to središ kupi BIS i s njim malo pošpricaj. Ja svako malo spricam tepih baš zbog mirisa.
2013 07 09
kupili smo novi tepih jer je ovaj izgubio cijelu formu :)
2013 07 29
[:hihot] mislila sam da si nam napisala kako su upalili savjeti, a ti ipak novi tepih nabavila [:smijesi]
2013 07 29