Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Alergija na hladnocu

Pozdrav zene, Evo moj sincic, napunio 2 godine i sad kako je zahladilo cim izadjemo van iz kuce, po licu i rucicama mu izbije nesto kao osip, kao da ga je kopriva ozarila, to traje dok smo vani a cim udjemo u kucu povlaci se. Moram napomenut da do sada nije imao nikakvih alergijskih reakcija, proslu zimu normalno smo boli vani u snijegu i sve je bilo super, pa sam sad u brzi sto bi to moglo biti. Mene zanima dali se je ikoja od vas susrela s tim kod djeteta i dali je moguce da je to alergija na hladnocu? Danas idemo kod pedijatra ali evo zanima me i vase iskustvo ako ste ga imale? Hvala
prije 29 dana, 10:56
Pozdrav, prije nego idete van, namazite dijete s kremom, jer je njihova koza osjetljiva pa tako reagira na hladnocu. Imala sam isti problem, pa mi je taj savjet rekla jedna mama. Od tada ne mucimo vise muku s tim:) nadam se da sam pomogla
prije 29 dana, 11:28
mažite ga i bundajte, nema pomoći druge. i ja imam isti problem, ako ne nosim rukavice čak mi dođe to toga da s kortikosteroidnom kremom protiv alergija moram mazat
prije 29 dana, 11:37
Yap, isti problem i kod mene. Atopična koža. A dječja koža je još osjetljivija. Ruke i ostali otkriveni dijelovi lica i tijela trebaju biti suhi i namazani kremom (tipa Cold krema od Avenè-a, ako dobro pamtim). Meni se ključno pokazala činjenica da ne izlazim na hladnoću vani s poluvlažnim rukama, tipa operem ruke i idem staviti sušiti veš, a nisam prethodno ruke superekstra pažljivo osušila i namazala.. Koža suha kao barut, zateže toliko da boli i dva, tri puta tako i rane mi se naprave koje ne zarastu do ljeta. Užas.
prije 29 dana, 13:03
Hvala puno!
prije 29 dana, 16:51
Dali ima dijete na rucicama rukavice ili sal ? Ako da mozda je alergican na neki omeksivac ili prasak...Moje necakinje su jadne na sve alergicne,jedna na metale ,jede plasticnim priborom,druga na suhi zrak u sezoni grijanja,treca na sunce...uzas zivi,odmah se ospu i peruta im se koza
prije 29 dana, 21:18
Nisam mu stavljala rukavice jer si mislim pa nije jos toliko hladno, kazem prosle godine je bas bio u snijegu i sve i nista mu nije smetalo. I to eto samo na tim vidljivim dijelovima tijela mu izbije. Mazati cu ga kremama pa cemo vidjeti dali i dalje izbija, ako da trazit cu pretrage jer evo danas nista nisam saznala kod pedijatra, naravno nije mu izbilo dok je izasao iz auta u ambulantu tako da i dalje moramo biti sami svoji doktori. Druge nema. Hvala cure, zene, majke, kraljice.. 😀
prije 29 dana, 21:44
Ja sam to imala, urtikarija na hladnoću je dijagnoza od dermatologa bila gdje je savjet bio (za mene barem), da mažem tako nekom kremom, što više zaštitim kožu i pila sam Imunoglukan jer se javlja kad je imunitet slab pa možda i to pomogne, i da dijete svakako jede više vitamina i zdravih namirnica. :) I opezno s ljetom kad dođe, meni je izbacivalo i od hladne vode po cijelom tijelu, ako je malo bura-ništa od kupanja. Tu je savjet ne bit predugo u hladnoj vodi, ne hladan tuš i kad idem u more da idem što sporije da se koža navikava iako ta sporost nije bila od pomoći baš. A test na to ide s kockom leda kad se drži na koži pa se vidi kako koža reagira.
prije 17 dana, 00:52