Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Alergija na hladnocu

Pozdrav zene, Evo moj sincic, napunio 2 godine i sad kako je zahladilo cim izadjemo van iz kuce, po licu i rucicama mu izbije nesto kao osip, kao da ga je kopriva ozarila, to traje dok smo vani a cim udjemo u kucu povlaci se. Moram napomenut da do sada nije imao nikakvih alergijskih reakcija, proslu zimu normalno smo boli vani u snijegu i sve je bilo super, pa sam sad u brzi sto bi to moglo biti. Mene zanima dali se je ikoja od vas susrela s tim kod djeteta i dali je moguce da je to alergija na hladnocu? Danas idemo kod pedijatra ali evo zanima me i vase iskustvo ako ste ga imale? Hvala
2018 11 19
Pozdrav, prije nego idete van, namazite dijete s kremom, jer je njihova koza osjetljiva pa tako reagira na hladnocu. Imala sam isti problem, pa mi je taj savjet rekla jedna mama. Od tada ne mucimo vise muku s tim:) nadam se da sam pomogla
2018 11 19
mažite ga i bundajte, nema pomoći druge. i ja imam isti problem, ako ne nosim rukavice čak mi dođe to toga da s kortikosteroidnom kremom protiv alergija moram mazat
2018 11 19
Yap, isti problem i kod mene. Atopična koža. A dječja koža je još osjetljivija. Ruke i ostali otkriveni dijelovi lica i tijela trebaju biti suhi i namazani kremom (tipa Cold krema od Avenè-a, ako dobro pamtim). Meni se ključno pokazala činjenica da ne izlazim na hladnoću vani s poluvlažnim rukama, tipa operem ruke i idem staviti sušiti veš, a nisam prethodno ruke superekstra pažljivo osušila i namazala.. Koža suha kao barut, zateže toliko da boli i dva, tri puta tako i rane mi se naprave koje ne zarastu do ljeta. Užas.
2018 11 19
Hvala puno!
2018 11 19
Dali ima dijete na rucicama rukavice ili sal ? Ako da mozda je alergican na neki omeksivac ili prasak...Moje necakinje su jadne na sve alergicne,jedna na metale ,jede plasticnim priborom,druga na suhi zrak u sezoni grijanja,treca na sunce...uzas zivi,odmah se ospu i peruta im se koza
2018 11 19
Nisam mu stavljala rukavice jer si mislim pa nije jos toliko hladno, kazem prosle godine je bas bio u snijegu i sve i nista mu nije smetalo. I to eto samo na tim vidljivim dijelovima tijela mu izbije. Mazati cu ga kremama pa cemo vidjeti dali i dalje izbija, ako da trazit cu pretrage jer evo danas nista nisam saznala kod pedijatra, naravno nije mu izbilo dok je izasao iz auta u ambulantu tako da i dalje moramo biti sami svoji doktori. Druge nema. Hvala cure, zene, majke, kraljice.. 😀
2018 11 19
Ja sam to imala, urtikarija na hladnoću je dijagnoza od dermatologa bila gdje je savjet bio (za mene barem), da mažem tako nekom kremom, što više zaštitim kožu i pila sam Imunoglukan jer se javlja kad je imunitet slab pa možda i to pomogne, i da dijete svakako jede više vitamina i zdravih namirnica. :) I opezno s ljetom kad dođe, meni je izbacivalo i od hladne vode po cijelom tijelu, ako je malo bura-ništa od kupanja. Tu je savjet ne bit predugo u hladnoj vodi, ne hladan tuš i kad idem u more da idem što sporije da se koža navikava iako ta sporost nije bila od pomoći baš. A test na to ide s kockom leda kad se drži na koži pa se vidi kako koža reagira.
2018 12 02