Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Prometna nesreca

Neznam jel pravo mjesto da postavim pitanje.. Naime trudna sam 2mj i danas kad sam isla s pregleda(bila sam suvozac) auto se zabio u nas od iza stajali smo u kolini i mi smo od uarca lupili auto naprijed. Hvala bogu dobro smo, ja sam lupila jako glavom od sajbu te ju razbila od udarca. Bila je hitna i sve je oke. Dosla sam doma, odspavala i sad me jako boli vrat, rame i glava.. Planiram otic na hitnu kad decko dode. Koliko sam citala na rengen nesmijem ic zbog trudnoce, sad me zanima movu li doktori vidjeti drukcije jel sve uredu s ramenom i vratom bez rengena.?? Hvala svim na odgovoru
2018 12 07
Kao prvo žao mi je da ste to uopće doživjeli, a pogotovo u trudnoći, no "sreća" u nesreći prošlo bez tragičnih posljedica. No ono što meni nije jasno, kako ako je hitna došla vam oni nisu razjasnili neke stvari, da li imate kakve hematome, pogotovo od udarca glavom o staklo, što su vam oni rekli? Da na rendgen nemožete nikako u trudnoći. Ako vam se povraća, vrat počinje oticati, povišena temperatura, to su sve simptomi i alarmi da nešto nije u redu, no bolovi ko bolovi općenito su normalni, ipak su to nagli trzaji, uslijed čega je došlo i do naglog istegnuća. Ali svakako otići u bolnicu.
2018 12 07
Hitnu smo odma zvali joj je naglaseno da sam trudna dosli su kroz 20min. Samo su mi izmjerili tlak i puls i pitali jel imam vrtoglavicu i to je to, rekli su mi da pregled u bolinici nije bitan posto nije nista da ce mi isto tamo napraviti.. I samo rekli da dodem doma i odmorim. Glava je malo natekla di je bio udarac rekli su samo sve ce to bit dobro. I da pitali su jesam li dobila udarac i trbuh u jel osjecam bol, hvala bogu s trbuhom nije nista i bebica je dobro 😀samo me muci bol u ramenu a nije mizda doslo do nekakvog iscasenja..
2018 12 07
Vjerojatno je samo malo nategnuće mišića. Da je rame iskočilo iz ležišta vidjeli biste sami bez rendgena. I to jako boli. Da je išta ozbiljnije, makar i sumnja, hitna bi Vas prevezla u bolnicu. Meni samo nije jasna jedna stvar; jeste li bili vezani? Ne razumijem kako ste uspjeli udariti glavom u staklo? Ja u mojem autu ne mogu do stakla ni pod razno. Pogotovo ne ako sam vezana. Što se tiče snimanja rendgena, radije ne. U tako ranoj trudnoći- NE! Sad je faza organogeneze i tada najčešće nastaju malformacije. U kasnijoj trudnoći, kad je plod formiran, je manja opasnost. Iako se i tada izbjegava izlagati trudnice zračenju. Liječnici uvijek odvagnu cost- benefit, no budući Vam život nije ugrožen, zašto riskirati. Također pripazite što uzimate protiv bolova. Paracetamol smijete, drugo- NE! A najbolje ništa.’ Za sva pitanja se obratite liječniku koji vodi trudnoću. Sretno.
2018 12 08
postoji uzv ramena, ali ne znam može li se vidjeti puno i smiju li trudnice na uzv možda i smiju kad ionako ideš na uzv trbuha raspitaj se
2018 12 08
Hvala puno, nisam bila vezan, moja gresta taman smo izasli na cestu i to se desilo, minuts nakon sto smo krenili.. Rame je oke, za vrat sam jace trznila pa imam ovratnik, jako je blizu sajba, zato sam lupila.. Bila sam na hitnoj, sve jd oke, moram samo odmarati i neraditi jake pokrete, zs tablete znam, nista nepijem.
2018 12 08
Nikolina, super da je sve proslo dobro.. Nadam se da se nikad vise neces ni milimetar vozit sa autom ako nisi vezana. Prvo se vezat a zatim upalit auto i krenit. Sretno i cuvaj sebe i bebija....
2018 12 08
> BNF1208: > Nikolina, super da je sve proslo dobro.. Nadam se da se nikad vise neces ni milimetar vozit sa autom ako nisi vezana. Prvo se vezat a zatim upalit auto i krenit. Sretno i cuvaj sebe i bebija.... Necu da. Dobila sam i strah kad se vozim u autu..i hvala 😊😊
2018 12 09
Istu situaciju smo imali muz i ja ovo ljeto, ali ja sam bila u 9. mjesecu trudnoce. Od udarca me isto bolio vrat i rame ali za par dana je proslo i hvala Bogu brzo sam zaboravila na to :) Sretno i drzi se. Glavno da ste ti i bebica dobro :*
2018 12 09
To ona krpičarka koja nema ginekologa, pa se i vozi nevezana....Ma bravo, spremna za biti roditelj, svaka čast. Čestitam. I dečku. I žalim dijete. Ne, nemoj ići liječniku provjeriti da li ste ti i dijete dobro....dosta je mjerenje tlaka i dalje ga zovi bebica i nek ti to sve bude baš slatko. Čekam slijedeću tvoju neplaniranu situaciju, redaju se.... Za zbljuvat se.
2018 12 11
> barocco: > To ona krpičarka koja nema ginekologa, pa se i vozi nevezana....Ma bravo, spremna za biti roditelj, svaka čast. Čestitam. I dečku. I žalim dijete. Ne, nemoj ići liječniku provjeriti da li ste ti i dijete dobro....dosta je mjerenje tlaka i dalje ga zovi bebica i nek ti to sve bude baš slatko. Čekam slijedeću tvoju neplaniranu situaciju, redaju se.... > Za zbljuvat se. Kako ima glupih profila na ovim krpicama, to je strasno. I za ne faliti nemaju nijednu povratnu pa se ponasaju kao da su popili svu pamet ovog svijeta onda jos i osuđuju i seru. E to je za izbljuvati se! Gadljivi ljudi! 🤮🤮
2018 12 11
Opet se javlja krpicarka koja ocito nema svoj život i nije nista u zivotu postigla, pa joj je dosadno, pa mora druge kritizirati.. Bolje pogledaj svoj zivot, a mene ostavi na miru!!
2018 12 12