Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Pomoc oko pernate jakne

Evo ovako zaboravila sam pernatu jaknu vani i nocas je kisa zalila. Naravno ona je potpuno mokra. Zanima me jel ju mogu kako spasiti? Posto je malo ionako prljava da li bi je smjela staviti na blagi program u masinu bez centrifuge sad kad je ionako sva mokra?
2018 12 14
Pokušaj jer nemaš šzo izgubit. Stavi ju sa teniskim lopticama i dobro ju rastresi poslije.
2018 12 14
E problem je sto nemam teniske loptice. Neka alternativa?
2018 12 14
Da, može se oprati. Ali bez onekšivaća. Teniske loptice se stave u sušilicu, a ako je nemate, rastresito jaknu prilikom sušenja da se perje ne zgruda i usmrdi.
2018 12 14
Ne nemam susilicu nazalost. Znaci da stavim na program rucno pranje sa nekim blagim deterdzentom i ne moraju bit loptice prilikom pranja? Nego samo da ju svako malo stresem prilikom susenja?
2018 12 14
Ja stavim i u pranje isto, jer ipak se manje slijepi. Kad se perje smoči a jakna sama prilikom okretanja u mašini više se deformira
2018 12 14
A kaj mogu stavit umjesto teniskih loptica jer nemam sad to gdje nabavit?
2018 12 14
Svako malo dok se suši protresite u svim smjerovima.. Tako će se perije opet vratiti na svoje.. Ja dječje perem svako malo i tako radim.,sušim na radijatoru..
2018 12 14
I stavite na neki kraći program ako imate.. Ja stavim na 15min..
2018 12 14
Ja imam pernate jakne iz manga i redovito ih stavim na rucno pranje i budu super. Nista se ne ocufa. Samo budu mirisljave i ciste 😊
2018 12 14
P.s.ne stavljam loptice 😊
2018 12 14
I ja. Imam jednu iz Manga vec 5. godinu. Redovito je nosim na treninge i kada je vani kisa.. ugl. i pokisnem u njoj jer ne nosim kisobran - nakon toga je perem u masini na programu za vunu na 30 i susim na vanjskom susilu.. par puta je protresem dok se susi i nije izgubila na “volumenu” 😊
2018 12 14
E super onda cu stavit tako na rucno pranje :) Hvala puno na savjetima :*
2018 12 14
I da, tekuci deterdzent je ok za jakne
2018 12 14
Sušenje je bitnije svakako, jer kada se slijepi bitno je rastresti, tako da na to pazite. A samo pranje možete i bez loptica. Ja sam počela stavljat jer sam prije bez prala i jednom prilikom mi se svo perje stumbalo na jednu stranu. Vjerojatno je do moje centrifuge. Tako sam počela stavljat loptice, ali cure su u pravu, ne treba ako imate solidnu mašinu.
2018 12 14
1 2