Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Masna kosa - pomoć !

Pozdrav cure :) Imam jako masnu kosu. Ako je operem ujutro već predvečer je masna, a ako je operem prije spavanja već sutra popodne je užasna. Kako god okrenem jedan dan je mogu pustiti, već drugi dan je zavezana. U prosjeku je jedan dan pustim, dva dana zavežem, pa je onda operem. Isprobala sam puno šampona (Asebon, Čičak, Afroditin od koprive...), ali ništa mi nije pomoglo. Uz to u zadnje vrijeme mi je nekako beživotna. Želim si uzeti neki preparat za kosu npr. masku ali ne znam koju. Imate li vi prijedlog? Znate li neki dobar šampon?
2019 02 21
Ines nisi napisala je li ta maska od kavijara pomogla u smanjenju problema ... naime pratim temu jer isto perem kosu svaki drugi dan.... i zato nosim kratku kosu cijeli život da ju lakše i brže operem i sušim... Hvala unaprijed na odgovoru...
2019 02 22
Ma nema pomoci sa masnom kosom,jednostavno je takva kupi si od syoss-a sampon za suho pranje on pomogne malo nema sta vec nisam isprobala i opet isto dosad sam prala kosu svaki dan,doslovno svaki dan sad koristim taj suhi sampon pa perem svaki drugi dan valjda je genetski tako
2019 02 22
Ima pomoći ali ne sa klasičnim šamponima, barem meni ni jedan nije pomogao. Zato soda bikarbona i jabučni ocat učine čudo. Morala sam prati kosu svaki treći dan, a sad jednom tjedno :) Povremeno koristim i masku, ili od jaja i maslinovog ulja ili od zelene gline. Također na kosu nakon pranja, dok je još mokra nanesem ohlađeni čaj od ružmarina, a zatim pošpricam hidrolatom od lavande. Kosa bude divna :)
2019 02 22
I ja imam isti problem. Isprobala razno razne sampone, maske, 'prirodne recepte', onu metodu da pokusas ne prati dva tri dana, ali nista. Pomirila sam se da nema pomoci
2019 02 22
> hulalula: > Ima pomoći ali ne sa klasičnim šamponima, barem meni ni jedan nije pomogao. Zato soda bikarbona i jabučni ocat učine čudo. Morala sam prati kosu svaki treći dan, a sad jednom tjedno :) I to sam isprobala od octa se sjaji kosa,i bude mekana soda bikarbona skine sve ostatke sa kose,bas ocisti sve ali i iziritira vlasiste mozda nekome pomogne,sve ovisi o kosi
2019 02 22
> kozmetika88: > > hulalula: > > Ima pomoći ali ne sa klasičnim šamponima, barem meni ni jedan nije pomogao. Zato soda bikarbona i jabučni ocat učine čudo. Morala sam prati kosu svaki treći dan, a sad jednom tjedno :) > I to sam isprobala > od octa se sjaji kosa,i bude mekana > soda bikarbona skine sve ostatke sa kose,bas ocisti sve > ali i iziritira vlasiste > mozda nekome pomogne,sve ovisi o kosi Možda stavite previše sode? Ja stavim dvije žlice na litru vode
2019 02 22
> > > hulalula: > Možda stavite previše sode? Ja stavim dvije žlice na litru vode mislim da sam tako nekak i stavila.mozda i manje i stvarno ocisti sve nakon toga sam stavila regenerator do pola kose,inace se nebi mogla pocesljat i eto danas me svrbi vlasiste blago onome tko nema problema s kosom moja kolegica kaze svakih 5 dana pere kosu moja bi vjerojatno otpala s glave da ju ne operem 5 dana
2019 02 22
hulalula ... kosu pereš samo sodom i octom.... Dakel ne opereš šamponom pa ispireš tom mješavinom, ili... Stavljaš li išta nakon toga? Miris octa je jak?
2019 02 22
Moja prijateljica ima ljekarnu i isti problem sa kosom. I jos nije nasla nijedan sampon da joj je dobar i pere kosu svako dva dan. Ne zelim zvucat pesimisticno al ak ona nije nis uspjela tamo nac dobro onda je zbilje tesko. Uglavnom uvijek ima kratku kosu da joj bude lakse.
2019 02 22
> KontesaNeraZG: > Ines nisi napisala je li ta maska od kavijara pomogla u smanjenju problema ... naime pratim temu jer isto perem kosu svaki drugi dan.... i zato nosim kratku kosu cijeli život da ju lakše i brže operem i sušim... > Hvala unaprijed na odgovoru... Je. Inace mi kosa bude cista i nemasna jedan dan, a s ovom maskom mi bude dva dana, cak i dva ipo.. Nije to bogzna kakav pomak al jedan dan mi puno znaci :")
2019 02 22
> KontesaNeraZG: > hulalula ... kosu pereš samo sodom i octom.... > Dakel ne opereš šamponom pa ispireš tom mješavinom, ili... Stavljaš li išta nakon toga? Miris octa je jak? Koristim tako da dvije žlice sode bikarbone pomiješam u litri tople vode. Treba dobro promiješati kako bi se soda skroz otopila. Lagano proljevam po kosi i perem kao sa običnim šamponom, u početku će biti neobično jer se kosa ne pjeni kao sa šamponom. Isperem s toplom vodom, pročešljam kosu, a onda dvije, tri žlice jabučnog octa opet u litri vode (ovaj put hladne) promiješam i tretiram kao regenerator. Ostavim u kosi nekih 5 minuta i isperem sa hladnom vodom. Ocat se ništa ne osjeti nakon što se ispere. Nakon toga još vrhove kose umočim u ohlađeni čaj od ružmarina (otprilike isto litra), a ostatak prolijem po kosi i ne isperem sa vodom. Prosušim kosu malo s ručnikom i nasprejam dobro sa hidrolatom od lavande. Dovoljan je i samo ovaj dio sa sodom i octom. Proguglajte no poo method
2019 02 22
Za kratku kosu, bit će dovoljno upola smanjiti omjere sode/octa i vode. Ako netko želi mogu poslati hidrolat lavande, imamo svoj sa Hvara :) Vaša samo poštarina.
2019 02 22
> Viktorija1006: > Pozdrav cure :) > Imam jako masnu kosu. Ako je operem ujutro već predvečer je masna, a ako je operem prije spavanja već sutra popodne je užasna. Kako god okrenem jedan dan je mogu pustiti, već drugi dan je zavezana. U prosjeku je jedan dan pustim, dva dana zavežem, pa je onda operem. > Isprobala sam puno šampona (Asebon, Čičak, Afroditin od koprive...), ali ništa mi nije pomoglo. Uz to u zadnje vrijeme mi je nekako beživotna. Želim si uzeti neki preparat za kosu npr. masku ali ne znam koju. Imate li vi prijedlog? Znate li neki dobar šampon? Probajte šampon Subrina za masnu kosu, meni je vrh ☺
2019 02 22
Meni dosta pomaze maska sa kvascem, takodjer i ispiranje kose sa vodom i octom. A bez sampona za suho pranje i baby pudera ne mogu ziviti.
2019 02 22
1 2