Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Pusač i stalno kasljanje

Pozdrav cure! Imam jedno pitanje za vas koje se mozda kružite u navedenu problematiku. Imam oca koji vec preko 20 godina svakodnevno pusi cigarete. Sto god pokusavali ostali ukucani, on ne prestaje. No, ono sto me brine je njegovo zdravlje koje se vidno narusava. U zadnje vrijeme je poceo svako malo kasljati. I to svakih par min. Ali ne onako intenzivno kasljati, nego onako malo kasljucati. S obzirom da to sigurno nije zdravo za pluca zanima me na koje pretrage ga mozemo natjerati da ode? Rtg bas i ne daje neke pouzdane rezultate, a ultrazvuk nije bas najbolji za pluca. Imate li kakav savjet?sto biste vi poduzele? Hvala unaprijed
2019 03 01
I srce nek snimi obavezno...
2019 03 01
trebao bi tražiti uputnicu za pregled na pulmologiju (tamo testiraju koliki kapacitet pluća ima,snimanja, rengen i sve ostalo što već treba ovisno o nalazima) Predložite mu onu električnu cigaretu, manje je zlo! Na stranu ovisnost o nikotinu, najveći problem za pluća je dim,katran što kod električne cigarete nema
2019 03 01
> EMINNAD: > I srce nek snimi obavezno... točno,uzv srca i uzv vrtnih žila za početak da se vidi da ne kašlje radi srca može i pluća snimit, ne znam koja pretraga ide za pluća...pitaj doktore
2019 03 01
Hvala vam puno na odgovorima!
2019 03 01
Rtg snimka pluća itekako daje dobre rezultate.
2019 03 01
Uputnica za pulmologiju pa će oni tamo napraviti pretrage koje treba. Ako ste iz Zagreba, preporučam Plućnu polikliniku (Prilaz baruna Filipovića). Ja idem tamo zbog astme, a oni imaju neki besplatan program za pušače koliko znam. Npr. jednom tjedno dolaze pušači pa doktori razgovaraju s njima, naprave pretrage itd. Sretno :)
2019 03 02
> iskrica0: > Uputnica za pulmologiju pa će oni tamo napraviti pretrage koje treba. > Ako ste iz Zagreba, preporučam Plućnu polikliniku (Prilaz baruna Filipovića). > Ja idem tamo zbog astme, a oni imaju neki besplatan program za pušače koliko znam. > Npr. jednom tjedno dolaze pušači pa doktori razgovaraju s njima, naprave pretrage itd. Sretno :) Slažem se upotpunosti! Tamo će Vam dati adekvatne informacije te će trebati započeti s vježbama disanja i laganom tjelovježbom da par nekako to procirkulira.
2019 03 02
Hvala puno cure! Malo sam proguglala Plucnu polikliniku. Svake god u 5.mj imaju besplatne preglede pa cu ga tada naruciti. Hvala od srca! 😘😘😘
2019 03 03
E to je to šta sam vidjela kad sam bila tamo :) Super i sretno tebi i tati!
2019 03 04
Da, treba napraviti spirometriju pluća, pušenje za početak smanjiti ili nek pređe na iqos cigarete privremeno do potpunog prestanka.
2019 03 04
Hvala. Divne ste. Za ovu Polikliniku nebi ni znala da mi niste rekle. Ta info nikad nije dospjela do mene :)
2019 03 04