Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Molim pomoc tice se psa neznam di da postavim temu

Ovako imam americku stafordicu staru 7 mjeseci. Pocela se cudno ponasati. Uzme neku stvar i cuva ju ako pokusam uzet stvar ona rezi i zeli napasti. Nikad nije bila takva i ako ima tko nekakav savjet da me uputi sta da radim sa njom kako joj to iskorijenit.. inace je jako draga pristojna i poslusna. Uz nju imam i pekinezera muskog i sad se trga na njega bojim se da mu nesto ne napravi. Neznam jel zbog toga sta se tjera takva ili je problem u necemu drugome. Ako ima tko kakvo iskustvo da me savjetuje sto dalje. Poslala sam upit u pet centar ali nista nisu odgovorili,na forumima nemogu nac slicna iskustva pa sam se nadala da mozda ima neko ovdje tko se razumije u pse. Puno hvala!
2019 03 03
To je zato jer se tjera. Ne morate brinuti
2019 03 03
Tjera se... :)
2019 03 03
Tako je. Normalna pojava.
2019 03 03
Napišite ovo u grupu na facebooku zakaj volim pese
2019 03 03
Moja glumi da su joj igracke mali psici i nikom ne dopusta blizu. Tocnije tjera se i to je ok
2019 03 03
steriliziraj psa, hormoni popuste i bez brige si.
2019 03 05
ili se kockaj...ali na kocki je pekinezer...jer što će bit starija to će ju hormoni bolje pucat...
2019 03 05
Moze bit da su hormoni...ali, imate psa staforda od 7 mjeseci, veselje Vam tek počinje...tog psa treba odgojiti, a po Vasem pitanju mislim da ne znate kako. Pa bi Vam savjetovala da se obratite strucnjaku za SOCIJALIZACIJU pasa. Imam rotvajlera, znam o čemu pricam...i moj je sve to pokusao pa vjerojatno i vise nego ce vasa ikad, jer je muzjak i jako dominantan.
2019 03 05
I da se nadovezem....ne nije mi normalno da moj pas rezi na mene i da u svakom trenutku ne mogu uzet igracku, kost ili stogod vec sam mu dala...sve sto mu dam je zapravo moje i kako sam mu dala tako isto mu mogu i uzet u slucaju da zarezi oduzmem mu igracku/hranu i udaljim od sebe (najgora kazna im je da ih ne dozivljavas uopće)...kasnije kad se smiri probas opet, dok ne shvati da ne smi rezat i kako joj uzmes da ces joj vratiti, tako ce shvatiti da si ti vodilja i da je tvoja zadnja i da te njeno rezanje nece uplasiti ni zaustaviti. Da, ne smis se bojati...to je ipak štene, kasnije moze biti samo teze.
2019 03 05
Obavezno potražite pomoć dresera ili stručnjaka za socijalizaciju. Kod Vas je problem što Vam se stafordica postavlja kao alfa. To je normalno kod temperamentnih pasa, ali morate to znati riješiti. Dakle, u niti jednom trenutku ona ne smije niti pomisliti da je glavna i vođa čopora, već to morate biti Vi. Ona u niti jednom trenutku ne smije zarežati na Vas. Ona je još štene i to joj se mora izbiti iz glave ODMAH jer će te imati velikih problema. Ovdje neće pomoći sterilizacija ako se Vi ne znate postaviti kao Alfa, odnosno kao vođa čopora. Pekinezer kojeg navodite je također submisivan i s njime Vi nemate problema, ali kao što ste opisala ona mu se nameće kao Alfa i pokazuje mu njegovo mjesto u čoporu. Ako Vas još nešto zanima, slobodno mi pošaljite privatnu poruku.
2019 03 05
Sve je uredu valjda je bila nervozna jer je imala prvu mengu a draga @coldbitch nebi uzela staforda da neznam kako se brinuti o takvom psu i da ga neznam odgojiti.. ustvari nebi uzela nikakvog psa da se o njima neznam brinuti. Obozavam takve koji imaju isto "opasne" pasmine pa misle da niti jedan drugi covjek nemoze svog psa odgojiti kako treba. Postavila sam temu jer nikad nisam imala psa koji je zenka i njezino ponasanje mi je bilo cudno jer nikad nije bila takva. Jako je odgojena inace pa me ovo jako zabrinulo kao sto sam vec to rekla. Sad je zlatna nikakvih problema sa njom sve je kao i prije. :D Hvala svima na savjetima i potpori!
2019 04 28
Svaki pas koji napada bez razloga je opasan pas. I svaki pas može biti opasan pas pa i onaj najmanji. I to su uvijek ljudi krivi. Ova stafordica nije opasan pas i sa njom je sve u najboljem redu. Sterilizaciju nikako ne preporučujem jer je nepotrebna, neprirodna i izaziva inkotinenciju uz cijeli niz drugih problema. Ljudi to rade psima zbog svoje komocije. Nažalost. Nikada ne bih namjerno osakatila ikoga, a pogotovo ne zbog svoje komocije. Sretno stafordici. To su krasni psi :-)
2019 04 28