Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kolesterol

Pomoc savjeti kako ga smanjti????
prije 19 dana, 13:50
Koliki je kolesterol ukupni, glukoza? Dob, spol, godine, tlak, dijagnoze?
prije 19 dana, 13:55
25 godina zensko tlak uvjek povisen ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/79dd15002b9123f4e49b368cf2a6537e.jpg)
prije 19 dana, 14:13
Samo je rekla da moram pod hitno snizit kolesterol sad me uzasno strah😥
prije 19 dana, 14:14
Čudim se da ti nisu uvalili tablete za to :@ Ja ne bih brigala, omjer ti je ispod 6. Malo povedi računa o prehrani, ubaci više žitarica, svježeg voća i povrća i skini koju kilu ako imaš viška.
prije 19 dana, 14:26
> LeSock: > Čudim se da ti nisu uvalili tablete za to :@ > Ja ne bih brigala, omjer ti je ispod 6. Malo povedi računa o prehrani, ubaci više žitarica, svježeg voća i povrća i skini koju kilu ako imaš viška. Puno hvala nisam bas ljubitelj povrca vocaa i zitarica al sad moram a sta se mora nije tesko A i kila imam viska moram ih skinut
prije 19 dana, 14:40
Imate na netu hrpu članaka npr. od Plive, o preporučenim namirnicama za smanjenje kolesterola, i onima koji uzrokuju povišenje, a i liječnici obično daju isprintan plan prehrane, pa je pitajte.
prije 19 dana, 14:58
Dala mi je samo za namjernice koje nesmijem jesti nista drugo
prije 19 dana, 15:00
Znas kak se kaze izbaci sve kaj volis i pocni jesti sve kaj ne volis ;-) U svakom slucaju isto kaj su ti svi rekli voce,povrce,zitarice. Definitivno svinjetinu,preradevine tima one salame ne i maslac i margarin ne
prije 19 dana, 15:44
Ukupni kolesterol je 8 i to je previše. Plus visoki tlak i to je veliki rizik za kardio- vaskularne bolesti. Šećer je ok. E sad, pitanje je koliko je nalaz realan. Zato jer prije ovakvih pretraga treba par dana izbjegavati tešku i masnu hranu, a dan prije postiti i 12 sati najmanje prije vađenja krvi ne jesti ništa. Koliki je GGT? Vidim AST i ALT, ali ne i Gama GT. Ja bih malo pripazila na prehranu, izbacila masno i slatko i za mjesec dana ponovila pretragu pa za mjesec opet. Tek s tri nalaza možemo sa sigurnošću reći je li uistinu kolesterol povišen. Visoki tlak obavezno treba liječiti jer je on tihi ubojica. Ne boli, a uništava organizam.
prije 19 dana, 19:28
> LeSock: > Čudim se da ti nisu uvalili tablete za to :@ > Ja ne bih brigala, omjer ti je ispod 6. Malo povedi računa o prehrani, ubaci više žitarica, svježeg voća i povrća i skini koju kilu ako imaš viška. Koji omjer?
prije 19 dana, 01:35
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/51fac5e1230d28d1a45d1cd8428b1d8d.jpg)
prije 18 dana, 17:47
Nekuzim se puno ali ovo je cjeli nalaz ubacila sam zitarice i voce to nisam uopce jela izacit cu slatko
prije 18 dana, 17:49
> linacokolina: > Nekuzim se puno ali ovo je cjeli nalaz ubacila sam zitarice i voce to nisam uopce jela izacit cu slatko GGT- to je gama i isto je visoka, pretpostavljala sam da će biti. Zato sam i pitala jer se na prvoj slici ne vidi. Od voća i povrća nipošto avokado. Pivu ni slučajno, kao ni drugi alkohol. Suhomesnato i sireve- NE! Sve su to veliki dizači kolesterola. Kuhano povrće, krto i bijelo meso, obrano mlijeko- DA! Ne crveno meso. I za mjesec dana na kontrolno vađenje krvi uz pripremu kao što prethodno napisah.
prije 18 dana, 19:48
Sad vidim i da je CRP povišen. Jeste li imali kakvu virozu zadnje vrijeme?
prije 18 dana, 19:53
1 2 Sljedeći