Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Preprodaja tudih stvari na ebayu

Dakle, da oprostite što ću se sada spustiti na najniži mogući nivo, ali vi koje ovo podržavate, nazivate snalažljivošću, a nas koje kažemo da je to u svakome slučaju neka vrsta muljanja ljubomornima jer se same toga nismo dosjetile - jadne ste. Nikomu normalnomu, nijednoj poštenoj osobi koja zarađuje svojim trudom, radom i sposobnošću ovo neće biti ok i neće se toga sjetiti. Dakle, siva zona nije bijela zona, u najmanju je ruku mutno. A ako ćemo komentirati i spuštanje cijele sa 200 na 100 kuna da bi prodala za koliko - 100 funti je ciganluk i prokletstvo.
2019 05 07
> Tamara5485: > Dakle, da oprostite što ću se sada spustiti na najniži mogući nivo, ali vi koje ovo podržavate, nazivate snalažljivošću, a nas koje kažemo da je to u svakome slučaju neka vrsta muljanja ljubomornima jer se same toga nismo dosjetile - jadne ste. > Nikomu normalnomu, nijednoj poštenoj osobi koja zarađuje svojim trudom, radom i sposobnošću ovo neće biti ok i neće se toga sjetiti. Dakle, siva zona nije bijela zona, u najmanju je ruku mutno. A ako ćemo komentirati i spuštanje cijele sa 200 na 100 kuna da bi prodala za koliko - 100 funti je ciganluk i prokletstvo. E to je mene najviše u oči bolo, "bok može za sto" 🤮 nije dosta što zaradi pet puta više, nego još ima obraza ovako nešto pitati, pa na kraju "nisam to ja, to je moja mlađa sestra." Pitaj si mamu da ti proda za sto. Pa onda ovi novi profili se nakote. Pamet prosipaju iza ćoška. Najlakše je tako
2019 05 07
> LanicaS12: > Kužim teehee ali dok god nema oštećenih tj. prevarenih u smislu da netko pošalje artikal, a ona ne uplati ili pošalje smeće, dotle nije u kategoriji Ana M.Barbarić. E to je cura koja je beskrupulozna i ne znam čime bi je sve opisala jer ova ide u kategoriju patologije koja se rijetko viđa. Po meni je ova cura samo snalažljiva i malo više u sivoj zoni od svih nas. Jednostavno reklamira tuđi proizvod dalje i ako ima kupca, kupi ga normalno ovdje i opet proda za svoju bezobrazno visoku cijenu..ono i ja bih se naljutila da znam da mi netko to radi ali bih se naljutila na sebe jer nisam svoj artikal pametno procijenila i iskoristila neko drugo tržište koje je dostupno. Tko ikome ovdje brani da prodaje na ebayu ili slično? Ona je 'samo' ovo napravila, ona je 'samo' ono napravila. Ta riječ 'samo' meni osobno para oči. Karikiram sada, ali 'on joj je samo opalio 3 šamara', ukrala je 'samo' 100 kuna. A zapravo uoprno ne shvaćaš (ovo se odnosi na jednu osobu čija su sva dva ili tri lažna profila) da je ključni dio ove situacije nakon te riječi samo. Nije to nikakva siva zona, niti smo svi MI (koji smo to mi uopće) u sivoj zoni. Ona je u crnoj zoni jer KRADE tuđe slike i prodaje artikle koje NEMA u vlastitom posjedu. Sve ostalo je nebitno. Ne možeš prodavati nešto što ne posjeduješ i čiji opis faktički ne možeš znati. Ne smiješ krasti tuđe slike i predstavljati ih kao svoje, ni prema zdravoj logici niti prema pravilima bilo koje prodajne platforme. P.S. Uostalom, kako profil s 0 suradnji i 0 artikala zna za Anu Mate? Kako zna tako puno o generalnoj suradnji na krpicama? Aha, lažan je. To se draga moja protivi pravilima ove stranice, i upravo si ti ta koja krši pravila ove stranice i pokušava opetovano opravdati prodavačicu iz prvotnog posta. Cilj opravdava sredstvo?
2019 05 07
..da je stanje u saboru kao ovdje na forumu, znao bi se red...evo mene smeta pozivanje na zakon RH jer nam je, navodno, zbog muljatorica s ebay i krpica stanje u državi ovako...Nije valjda da su krpičarke rasturile državu? pozdravljam svaki rad na crno gdje osoba može zaradit bez oporezivanja jer nas oporezuju toliko da više nitko nema zlatnog zuba u glavi, a gade mi se prevaranti(ce) koji rade na štetu korisnica ili pojedinca direktno, pa radili na crno ili na bijelo..snaći se (meni) znači imati ideju, ne zakinuti nikoga, a pritom profitirati..inače ima drugo ime i zove se muljanje, krađa i sl. Moral bi bilo dobro otvoriti kao posebnu temu jer se ovdje povlači za sve i svašta, ali isto je i na razini države...najmanje polovica moralnih trebala bi biti na robiji...
2019 05 07
> dobrojutro: > ..da je stanje u saboru kao ovdje na forumu, znao bi se red...evo mene smeta pozivanje na zakon RH jer nam je, navodno, zbog muljatorica s ebay i krpica stanje u državi ovako...Nije valjda da su krpičarke rasturile državu? pozdravljam svaki rad na crno gdje osoba može zaradit bez oporezivanja jer nas oporezuju toliko da više nitko nema zlatnog zuba u glavi, a gade mi se prevaranti(ce) koji rade na štetu korisnica ili pojedinca direktno, pa radili na crno ili na bijelo..snaći se (meni) znači imati ideju, ne zakinuti nikoga, a pritom profitirati..inače ima drugo ime i zove se muljanje, krađa i sl. Moral bi bilo dobro otvoriti kao posebnu temu jer se ovdje povlači za sve i svašta, ali isto je i na razini države...najmanje polovica moralnih trebala bi biti na robiji... Nitko od vas ne zna čitati s razumijevanjem. Ne znam zaista kada je obrazovanje toliko otišlo u krivome smjeru kad odrasli ljudi ne mogu pročitati običan tekst na forumu i shvatiti što je pjesnik htio reći... Dakle, ne, nije stanje u državi takvo zbog krpičarki koje varaju, ali činjenica je da se štošta u državi tolerarira i štošta prolazi pod normalno jer je postalo sasvim u redu opravdavati nečije muljaže, laži i varanja. Toliko smo se navikli na to da čak mislimo da su oni koji pošteno rade budale. I nema ovo veze s glupim porezom, oporezuju nam sve i svašta i baš me briga, ponavljam, BAŠ ME BRIGA ZA PLAĆANJE POREZA DRŽAVI, nego su ove radnje toliko upitne s bilo kojeg moralnog, etičkog i ljudskog stajališta da ne znam zašto uopće raspravljamo o tome.
2019 05 07
> LanicaS12: > Kužim teehee ali dok god nema oštećenih .. E super sto to kuzis.. no naglasak je na "DOK". Mozes li skuziti sad da ako nju netko prevari na Mk, u smislu uvali fake umjesto originala (vidim da si upucena u razlicite teme i probleme ove stranice pa sigurno znas da se nebrojeno puta dogodilo, cak je nedavno zavrsila u popularnim tema o tri vlasnice fake torbe koje su bile uvjerene da je original) bit ce prevaren i kupac na ebayu. Sanse za to su manje ukoliko ima artikl kod sebe te objavi posteno. Ovdje nije rijec o jeftinim artiklima, 100-200kn, pa nema veze, pogledaj malo bolje cijene pa razmisli kako bi ti bilo kupiti original a dobiti fake, ili kupiti artikl u izvrsnom stanju a dobiti iznosan. Mada uopce ne znam zasto se bilo koja, pa tako i ja, raspravlja sa jednom osobom sa nekoliko profila, odnosno trolom, znamo definiciju trola tako da je besmisleno.
2019 05 07
Cure su sve dobro objasnile zašto nešto nije ispravno, no eto očito neke iako na sreću u manjini pokušavaju izokrenuti i opravdavati nešto i više nego očito loše kao nešto dobro, dapače i poželjno, te u takvom smjeru krenuti, pa tako daleko da bi se i djeca odgajala u tom tonu 😖 A pa zamislite si onda sve vi kojima je to ok da zaista zaživi u potpunosti sve ono što vi zagovarate, da svi samo počnemo preprodavati, ne proizvodimo ništa, samo se snalazimo na tuđoj nesnalažljivosti, no onda sve više i te shvate kako se "snaći", pa se i te istrijebe, pa na kome biste onda se snalazili, kome prodavali, na kome zarađivali, od čega živjeli? Ovo sve je samo odraz stanja cijelog društva, očito neki ne shvaćaju kako ovakav način razmišljanja dovodi samo u još veće siromaštvo, nezadovoljstvo i opću frustraciju. A i uostalom ovo opravdavanje kao baš me briga nema oštećenih, pa je ok, kao prvo "ukrasti" nečiju sliku nije bezazleno, radi se o KRAĐI bez ičijeg znanja i pristanka, također VARANJE jer se predstavlja jedno, a nudi nešto sasvim drugo, PODCJENJIVANJE, BEZOBRAZNO, BAHATO nuđenje jedne cijene u inbox a sve u svrhu osobnog zadovoljstva i koristi....dakle sve osobine koju su dno dna bilo koje osobe koja ne razmišlja proaktivno, zdravo i moralno.
2019 05 08
I otkad je ispravno selektivno odlučivati, odnosno kako neke ukazuju na to da kakve veze ima s tim moral i da što se to upliće. O kako krivo, pa ispravan način razmišljanja ili ajmo reći uzeti u obzir sve faktore odlučivanja, valjda uključuje i taj segment. Jer za svaki svoj postupak, bilo od prodaje krpice tu na stranici, kupnje na ebayu, razgovora s prodavačicom u zari, na pregledu kod doktora, u odgoju djeteta, pa valjda uključiš mozak i preispitaš sve mogućnosti da li činim ispravnu ili lošu stvar i to je cijela poanta, prvenstveno prije svega biti razumno, smisleno biće koje razmišlja, a ne nagonski tjerano beskrupulozno smeće koje gleda samo na sebe i pritom čak ni na tren zastane razmišljajući o posljedicama svojih postupaka. I spomenula se i ovdje ekonomija, kao faktor gdje vlada neumoljiva konkurencija, sve je samo grabi i tko će više i bolje pritom gazeći sve pred sobom, no nije istina, trgovina (kao samo jedan segment ekonomije) može itekako biti pozitivna i win win za sve i doprinijeti širem društvu od pojedinca, no ograničeni mozak to ne može shvatiti....
2019 05 08
Nisam komentirala više jer sam vidjela da nema baš smisla...neki ljudi očito nisu u stanju pogledati izvan okvira koje su sami stvorili...vlada nezadovoljstvo, razumijem. Ali Isuse...nisam ni znala da je moguće da to nezadovoljstvo toliko ograniči mozgove (i ne, nije mi namjera vrijeđati nikoga ovdje tako da se ispričavam ako se itko osjetio uvrijeđenim tom izjavom). Ipak sam odlučila sve pročitati jer mi je zanimljiva rasprava (i jer se i dalje nadam da će barem 1 ovdje shvatiti besmislenost žaljenja na nešto sa krajnje pozitivnim ishodom). Vidjela sam i da se u par navrata insinuira da sam otvorila lažni profil...morat ću Vas razočarati - to ipak nisam ja. Imam samo ovaj i nema potrebe da se skrivam. Stojim iza svega što kažem i ponosna sam što nemam mišljenje većine ovdje. Za mene bi to bilo tužno (ali nadam se da je Vama ok). A što se tiče cijelog slučaja: Ok, došli smo do toga da zakonski nije u nekom prevelikom prekršaju (da, koristi tuđe slike koje je morala downloadati što se također ne smije jer Vi sigurno nikada niste nikada skinuli neku sliku/pjesmu/video sa Interneta, a možda i objavili negdje - npr. neke citate na slici koje ste potom stavili na svoj Facebook, a niste napisali da ste to preuzeli od xy stranice i sl.)...svi smo mi sitni kriminalci ako odlučite tako gledati na to. Tako da, mislim da se barem oko ovih sitnih stvari možemo složiti jer nisu toliko relevantne.
2019 05 08
Oštetila nije nikoga, sve je to na kraju jedna win-win situacija. Netko je napisao da mi sigurno ne bi bilo drago da sam ja bila u toj situaciji kao otvaračica teme pa da i to prokomentiram: da sam ja bila u situaciji da sam vidjela svoju sliku, da iznenadila bih se na prvu jer bih pomislila da se radi o prevarantici...onda bih vidjela povratne, itd. i kada bih shvatila o čemu se radi, vrlo rado bi joj prodala artikl za koji je poslala upit (nije bitno bih li snizila ili ne cijenu jer nitko ne mora prodati artikl po cijeni koja mu ne odgovara)...čak bih ju pitala ako je zainteresirana za kupnju cijelog profila ili nekih drugih artikala i to joj snizila...ja bih postigla svoj cilj, ona svoj i krajnji kupac bi bio zadovoljan. Spomenula sam moral jer shvaćam da s te strane nije "ispravno" što je koristila slike bez dozvole i što je odlučila zaraditi ne nekome tko nije znao za to. No, da vas pitam još jedno pitanje - da je cura napravila samo tu jednu stvar drugačije, da je pitala osobu kojoj se javila za kupnju artikla može li uzeti njenu sliku i koristiti njene slike za prodaju na e-bayu i objasnila joj da to prodaje skuplje ondje te joj rekla da će ona (osoba - prodavač na krpicama) dobiti naravno onoliko koliko na poslijetku i traži za vlastite artikle (ili da dogovore i niži iznos ukoliko to odgovara prodavaču na krpicama), bi li vam to bilo moralno prihvatljivo?
2019 05 08
Što se tiče i te niže cijene koju je ponudila - da, razumijem da se prodavač može osjetiti povrijeđenim zbog premalog iznosa...ali, ako mu ne odgovara, ne pristane i time je riješen cijeli problem. Na kraju, to i je trgovina, a ne neko mjesto za moraliziranje...trgovina ne funkcionira na principu morala. Postoji neka etika, a te se etike i ta cura pridržava jer nikoga nije prevarila ni išta sl. Sve su strane izašle zadovoljne na kraju jer su ostvarile svoj cilj. Ljubomora je već druga stvar. A, dosadašnji komentari mi daju naslutiti da među pojedincima ima dosta ljubomore. I vi kao prodavači ste mogli staviti 20 ili 100x veću cijenu, na što ona može staviti 1000x veću cijenu, itd. ali to je svačiji slobodni izbor i cilj koji si je postavio. Čemu ljubomora ako si netko postavi veći cilj i uspije ga ostvariti bez da ošteti ikoga (eventulano je kupac "oštećen" ako preplati neku stvar, ali i kupci kupuju po cijenama koje im odgovaraju)? Nitko nikoga ne sili na kupnju niti na prodaju - to je slobodna volja.
2019 05 08
Svi mi kupujemo u trgovinama koje rade istu stvar (+ još, kao što je netko spomenuo - izrabljivanje iz kojeg na kraju i ispoljava ovo nezadovoljstvo) i to nam je ok - zašto? Jer oni plaćaju porez državi? Moram priznati i da nikada nisam čula da je trgovac koji nabavlja robu od dobavljača, istome bio u obvezi reći gdje će prodati tu robu ili da mu je to svojevoljno išao govoriti. :') Zna se što je trgovina, zna se kako funkcionira. Zna se što je tržišna konkurencija. Pokušat ću još jednim primjerom - da je cura imala otvoren neki obrt za posredstvo second hand stvarima ili nešto sl. (sam naziv zvuči smiješno), bi li Vam onda to bilo moralno prihvatljivo jer bi ju u tom slučaju i država pljačkala kao većinu i onemogućila njen opstanak? Koji je slučaj u kojemu bi bili zadovoljni ovom situacijom? Čini mi se da se ljudi zadovoljavaju samo tuđom propasti...zavist, ljubomora, zloba...to je ono što vlada. Time se svakako postaje kriminalcima prije nego konkretnom idejom i ciljem koji se nastoji ostvariti trudom. Kada bi barem ljudi shvatili da puno više mogu postići zajedno. Zamislite samo kada bi se, evo ovdje udružila po 2 profila i potrudila oko prodaje ne samo svojih artikala već i druge osobe - prodavalo bi se brže, ali ljubomora većini ne bi dozvolila da bude sretna kada se proda artikl koji nije njen. To je ograničenje o kojemu govorim i koje je za mene katastrofa.
2019 05 08
Površinski sam se dotakla i ostalih stvari koje nikako nemaju veze s ovom temom s razlogom - neki su ga shvatili, neki ne. I naravno da se pronašla osoba koja je prokomentirala nešto u smislu da nemamo što pričati s obzirom da je podržavam abortus .,:) ...pa, eto...nisam ni vjernik, smatram da je prava sotona Željka Markić i dalo bi se tu svašta reći, ali to je tema za neku drugu raspravu. Istina, nisam ni neki veliki moralist...ja sam i za legalizaciju prostitucije ali predaleko smo mi od toga...stoga smatram da mogu reći "samo" moralna. Poštujem tuđe vjere, ali ja vjerujem samo u dobrotu, razumijevanje, međusobno pomaganje, itd. i zaista ne vidim svrhu žaljenja na nešto isključivo pozitivno! Ako je netko od Vas spreman barem mrvicu pokušati sagledati iz drugačije perspektive stvari, slobodno neka se javi...možda mu i sine još koja ideja koju možemo zajedno realizirati (zanimljivo je i druženje s ljudima s drugačijim pogledom na svijet ) ;)
2019 05 08
Prodaja.... Zašuti.
2019 05 08
Prodaja Odjeće, pitala sam se kad ćeš izvući ultimativni argument svih koji ne znaju kako bi obranili svoj stav, a to je - ljubomorni ste. Krađa tuđih fotografija bez navođenja izvora te oglašavanje (tuđih) proizvoda koji osoba ne posjeduje nema veze s trgovinom i protuzakonito je. Naravno, ti imaš pravo podržavati takvo ponašanje. Litanijama o Željki Čmarkić, pobačaju, vlastitoj liberalnosti, savjetima o poboljšanju Krpica u rangu missica i mira u svijetu, samo ideš ljudima na nerve i potencijalno gubiš kupce.
2019 05 08
1 2 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 12