Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Sramotna svađa oko 100 kn

> MajaHarbig: > .Hrvatska je ulaskom u EU prihvatila pravila slobodne trgovine pa tako i internetske prodaje. U Hrvatskoj taj zakon samo nije dovoljno razrađen , uveden je ali ne dovoljno definiran (uskoro slijedi, vidjet će te..kaskaju kao i uvijek) i da se ne ponavljam vrijedi ono što sam Vam opisala. Postoji razlika između privatnih prodavača i onih koji to nisu. I ja sam kupac i nabavljam preko interneta mjesečno više artikala nego svi vi ovdje zajedno. Transakcija između dvije privatne osobe ne mora biti regulirana potrošačkim zakonom EU, ali postoji nešto što nazivamo fer kupoprodajom na MK. Bitno da si ti kao prodavač u odnosu na kupca zaštićena EU zakonom te možeš prodavati/isporučivati što god želiš, samo ne ono što je kupac platio, u ovom slučaju je kupio/platio opis u objavi koji ne odgovara stvarnom stanju i doveden u zabludu. Postoji i drugi izraz za to, ali nismo čuvale ovce zajedno, ja sam svoje sama čuvala pa ću taj izraz ispustiti kao 'nebitan'. Nije ti bilo dovoljno što si sve nadrobila, od dijagnoza do ostaloga pa još i neke krpičarke koje jedva čekaju vjetar u leđa, podršku i motivaciju, educiraš da bez odgovornosti i sankcija mogu raditi to što rade. Iz konteksta jednog od tvojih komentara: 'Dakle, svi ovi koji sada čitaju, svi koji ste privatni prodavači po zakonu Vas nitko ne može prisliliti da mu vratite novce.' 'BRAVO', da bih riječ rekla.
2019 07 30
Dok čekamo da se zakoni usklade, razrade, dorade i na njima poradi, bilo bi od tebe korektno vratiti uplatu + trošak, uz ispriku, bez obzira u kojem su trenutno stanju naušnice, jer si kupca dovela u situaciju da mora sastav testirati na sve moguće načine, uključujući i čekić.
2019 07 30
Zena je napisala da je mozda french. Ne ulazim u to sto se dalje dogodilo
2019 08 08
Katarinamartina Vi čekate već godinama da Vam se ne samo zakoni usklade.. puno više Vam se u glavi treba uskladiti...drugo za Vašu informaciju Hrvatska je članica EU i postoji ugovor o slobodnoj trgovini i svaka članica koja je u tom krugu mora se držati zakona o slobodnoj trgovini pa i internetskoj prodaji..vama je isto tako mogao netko iz Njemačke ili GB ili Irske..kupiti artikl ..koja pravila bi onda vrijedila? Zakon nekakvih krpica? Bullshit & Jazmal ... ti me znaš osobno i ..a znaš i Nevena..pregledao je preostale perlice i da radi se o pravom 100 % jetu..poliranom
2019 12 16
> MajaHarbig: > Katarinamartina Vi čekate već godinama da Vam se ne samo zakoni usklade.. puno više Vam se u glavi treba uskladiti...drugo za Vašu informaciju Hrvatska je članica EU i postoji ugovor o slobodnoj trgovini i svaka članica koja je u tom krugu mora se držati zakona o slobodnoj trgovini pa i internetskoj prodaji..vama je isto tako mogao netko iz Njemačke ili GB ili Irske..kupiti artikl ..koja pravila bi onda vrijedila? Zakon nekakvih krpica? Bullshit > & Jazmal ... ti me znaš osobno i ..a znaš i Nevena..pregledao je preostale perlice i da radi se o pravom 100 % jetu..poliranom U mojoj glavi je sve ok, usklađeno. Skinite cilindar, ohladite glavu, prestanite vrijeđati i nemojte biti sigurna da se ne poznajemo. ;)
2019 12 18
1 2 3 4