Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Ne idu dolje pa nikako

Drage zene pomagajte sigurno nisam jedina! Oduvijek sam bila punija, ne pretjerano, ali definitivno nisam manekenske grade... Prije 5 godina sam smrsavila 12 kg, prestala sam jesti kruh, tjesteninu sam smanjila, vjezbala sam i vise se kretala i uspjela sam. Tada sam bila najzadovoljnija svojim izgledom, no ulijenila sam se i sad su se sve te kile vratile, a ja sam salastija nego ikad i stvarno sam nezadovoljna svojim izgledom! Prije 3 tjedna opet sam prestala jesti kruh, slatko uopce ni ne jedem jer mi nista nije fino (osim sladoleda kojeg si dozvolim jednom tjedno, valjda tolko slatkog smijem pojest😂), pocela sam intenzivno vjezbat, jedem minimalno, 3 mala obroka i stalno sam gladna... U ta tri tjedna vjezbanja, znojenja, gladovanja, jadikovanja za kruhom i slatkim ja nisam skinula ni grama... Naravno da nisam sad očekivala 5 kg manje, ali bar jednu jesam :( frustrirana sam, ne vidim nikakve promjene, a gladna sam i nesretna Imate li kakve savjete?
2019 08 14
Ako se zdravo hranis i vjezbas redovito kile nejdu dolje jer gubis salo a dobivas misice a misici su tezi od sala. Svakako uz pravilnu prehranu mozes si dozvoliti ponekad kruh. Tipa tost za dorucak i tako to. Probaj sto vise izbaciti rizu i krumpir kao prilog pa ubaci neke salate. Onda snita kruha dnevno i tu i tamo slatkis nije problem. Ja otkad pokusavam povrce zamjeniti rizom i krumpirom stvarno se puno bolje osjecam. Imam vise energije i ne zalegnem nakon rucka 2sata.
2019 08 14
Griješiš u tome što gladuješ, treba jesti, ali kvalitetno. Mišići se ne grade od zraka.
2019 08 14
> LeSock: > Griješiš u tome što gladuješ, treba jesti, ali kvalitetno. Mišići se ne grade od zraka. u ovome se slazem sa lesock-om, ako si tako i prije radila naravno da ce se kile vratiti, ne treba gladovat, jer je to sve ona spika djeta, pa kad odes sa djete dobijes sve kile nazad. Ne trebas se prezderavat al trebas jest, navecer naravno malo manje ili u danu vise obroka ali manjih, takoder puno vode, ako ti to prijede u naviku neces se morat brinuti oko vracanja kila :D
2019 08 14
Pijem oko 2L vode dnevno, jedem najmanje navecer, ne znam... Neću odustat dok ne skinem kile Hvala cure na savjetima!
2019 08 14
Ne treba gladovati. Trebaš sve jesti, pa i slatko si priuštiti ponekad. Samo se treba kretati. Od gladovanja budeš samo živčanija i nikakvih rezultata nema. Umjesto 3 obilata obroka dnevno, 5 manjih, više voća i povrća, nemasnog mesa, ribe, od mliječnih možda smanjiti unos mlijeka (osim recimo ako pijete kavu pa u kavi), piti kefir ili neki drugi probiotik koji potiče probavu. Ne treba vježbati manično i šetnja dnevno sat vremena je dosta. I treba ako je prehrana malo jednoličnija uvesti svaki drugi vikend neki cheat day, da se malo organizam šokira, pa pojesti i neki junk food, slatkiš itd.. Ja tako već godinama živim, bila sam debeljuca uvijek, i dovela sam se u red, u prvoj trudnoći s blizancima nisam imala nikakvih poteškoća i dobila sam 10 kila, poslije poroda sam bila i u minusu. Sad sam evo 3 godine poslije opet trudnica, već 9 mj trudnoće dosada dobila 4 kile. Živim po tom "režimu" i opet nikakvih tegoba nemam. Sve je u promjeni hrane, manjim obrocima i kretanju. Bez čajeva, tableta i gladovanja. :) Sretno!
2019 08 14
Ja sam izbacila kruh, pojačala unos vode, uvela blagu fizičku aktivnost, smanjila večeru.. I dobila 2 kg u dva tjedna.. Toliko o tome. Eto, nisi sama-))
2019 08 15
I sad vidim, Supergirl je sve to sumirala, ne treba se opterecivati nazivom prehrane i gledati slijepo u to, ali definitivno se na taj nacin posizu rezultati
2019 08 15
Mislim da je potrošnja puno bitnija od onoga što unosimo. Odnosno mislim da ne trebamo biti robovi hrane i kalorija koje smo unijeli već truditi se jesti raznovrsno, a ako baš želimo nešto "loše" ne treba se gristi. Isto tako ne treba biti rob kilaže i centimetara. Ja čak preporučujem slikanje sebe na početku te recimo svakih 4 tjedna. Dobra motivacija jer se na slikama vidi svaka razlika što se možda ne vidi na vagi. A što se tiče potrošnje, tu trebamo biti realni. Kvalitetan trening se može odraditi u pola sata max ali je isto tako bitno izvodi li se pravilno. Pod time mislim na pravilno izvođenje vježbi, na zadržavanje pokreta i opseg vježbi. I treba dati vremena tijelu, nismo se preko noći zdebljali te isto tako ne možemo smršaviti.
2019 08 15
> maumau: > Mislim da je potrošnja puno bitnija od onoga što unosimo. Ne slazem se, sa zdravstvene strane nimalo, a ni s iskustvene. Upisem se u teretanu svako malo ili krenem trcati 2-3 puta tjedno, a ako i dalje jedem tanjur tjestenine dnevno i 100 grama cokolade dnevno necu vidjeti drasticne promjene. Zategnut cu se malo, ali nista posebno. Tako da je svaki moj pokusaj teretane neslavno zavrsio, sad cu pokusati kombinirati prehranu i laganu tjelovjezbu, malo vise setnje i koju vjezbicu svaki drugi dan
2019 08 15
> TinTina987: > > maumau: > > Mislim da je potrošnja puno bitnija od onoga što unosimo. > Ne slazem se, sa zdravstvene strane nimalo, a ni s iskustvene. Upisem se u teretanu svako malo ili krenem trcati 2-3 puta tjedno, a ako i dalje jedem tanjur tjestenine dnevno i 100 grama cokolade dnevno necu vidjeti drasticne promjene. Zategnut cu se malo, ali nista posebno. Tako da je svaki moj pokusaj teretane neslavno zavrsio, sad cu pokusati kombinirati prehranu i laganu tjelovjezbu, malo vise setnje i koju vjezbicu svaki drugi dan Slazem se. Ne mozes trenirati svaki dan ful gas i onda se pocastiti iza hamburgerom i porcijom pomfria i sve super imat ces top liniju. Prvo bit ces uzasno nezdrava a rezultati ce bit nikakvi. Ne moras sad imati neku ludu dijetu ali pokusavat npr pec na kokosu umjesto na ulju, uzet red cokolade dnevno a ne cijelu tablu, umjesto tjestenine/rize/krumpira ubaciti nekad salatu kao prilog uz rucak, ne jesti tesko navecer, povecati unos voca i povrca i to je to. Ne moras jesti piletinu i posni sir svaki dan za rucak a dorucak avokado. I ubaciti uz to i neku tjelovjezbu, setnja, voznja bicikla, rolanje ili sto vec volis. Ne moras visiti svaki dan 2 sata u teretani. Vjeruj mi rezultati ce se sigurno s tim vidjeti. I naravno da ti to postane stil zivota a ne stil zivota na pola godine dok ne dodes do rezultata pa onda sve po starom.
2019 08 15
> Majalike: > Ja sam izbacila kruh, pojačala unos vode, uvela blagu fizičku aktivnost, smanjila večeru.. I dobila 2 kg u dva tjedna.. > Toliko o tome. Eto, nisi sama-)) Evo razumijemo se😂 Hvala cure svima na savjetima, vecine se i drzim, samo sam frustrirana jer kile ne idu dolje
2019 08 15
Cure, malo ste izvukle rečenicu iz konteksta i otišle u tešku krajnost. Nigdje nisam napisala da se nakon treninga treba najesti hamburgera i tako živjeti. Još bih se osvrnula na komentar TinTina987 "Upisem se u teretanu svako malo ili krenem trcati 2-3 puta tjedno, a ako i dalje jedem tanjur tjestenine dnevno i 100 grama cokolade dnevno necu vidjeti drasticne promjene". Iskreno, rezultati će izostati ako nema kontinuiteta u vježbanju i općenito aktivnom načinu života i zdravoj prehrani. Tada će se i tanjur tjestenine primiti. Ali i dalje mislim da se mi rekreativci ne bi trebali zamarati brojem kalorija i namirnicama koje više odnosno manje debljaju. Slažem se sa chinchillom, to treba postati stil života dugoročno a ne svakih par mjeseci kad vidimo par kila viška na vagi. Sljedeća moja rečenica je da treba jesti raznovrsno, znači zdravije te uvoditi promjene u prehranu. Što se tiče potrošnje, ciljala sam na konkretno vježbanje ali sam zaboravila napomenuti i stil života na koji ne možemo uvijek utjecati (vrsta posla npr) no sitnim promjenama možemo utjecati.
2019 08 15
> wenxjen: > > Majalike: > > Ja sam izbacila kruh, pojačala unos vode, uvela blagu fizičku aktivnost, smanjila večeru.. I dobila 2 kg u dva tjedna.. > > Toliko o tome. Eto, nisi sama-)) > Evo razumijemo se😂 Story of my life :(
2019 08 15
Trebalo bi se zapravo jesti prije treninga, a ne poslije. Da tijelo ima što trošiti za vrijeme. Naravno ne hambiće i krafne već komad bijelog mesa, posnog sira, povrća. Voće isto nije dobro prije treninga. Ako nemate vremena za teretanu ili vam se na istu neda trošiti pare, ili nemate s kim, pa ima youtube, hrpa vježbi. Ja sam neko vrijeme na mob imala skinutu app 30 days challenge.Treba samo volje i snage i pridržavati se od početka do kraja. Pokoji izlet se dopušta, u nepoznato, pokoji vikend u junk food, ali ono pojedi pizzu, čevape, hambi, pa i slatko ali nemoj sve to odjednom strpati u obrok. :') :') Ne bi se trebali ničeg odreći, zašto ne pojesti kruha ili tanjur pašte? Ali kruh ne mora biti bijeli, a tanjur pašte može biti i posnije varijante.. Za skidanje kila važne su i promjena prehrane i vježbanje, jedno bez drugog ne ide. A gladovanje ne podržavam, napraviti ćeš si samo štetu.
2019 08 15
1 2