Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Svekar i svekrva

Poz, dali je čudno sto se opirem zajedničkom zivotu (privremeno godinu dana) sa svekrvom i svekrvom?? Nisu loši ljudi, ali osjećam se kao gost:( Jednostavno sam mišljenja da mlade obitelji trebaju biti odvojeno, ali trenutno nam je ovo jedina opcija i toliko padam u očaj što se približava taj dan..+beba nam je na putu...
2019 10 03
Poz evo ja živim ,imamo sve odvojeno ne mogu reći da je sve idealno ali puno ti ovisi kakvi su ljudi.Da li su nametljivim dosadni zabadali itd,ja sam gledala ovako za novce koje bacam za stan polako sam si ulagala i pravila odvojene prostorije i mir .Ovisi i o tvojem suprugu da li se postavi da te štiti podupire ili je mamin i tatin sin ,kod mene je bilo malo problema mladi smo se oženili,i za njih nismo ništa znali oni su se jako petljali ,dok sam pukla dva tri puta i otvoreni rekla stvari ,sve su i oni dali od sebe da si dogradio prostorije i imamo sve posebno.Ako su stvarno ljudi sa kojima misliš da bih imala problema idite što dalje.
2019 10 03
> Andrijanaaaaaaa: > Poz, dali je čudno sto se opirem zajedničkom zivotu (privremeno godinu dana) sa svekrvom i svekrvom?? Nisu loši ljudi, ali osjećam se kao gost:( Ne ne i ne. Nimalo cudno i da su najbolji na svijetu radije u podstanare. Jos k tome i bebu ocekujete tako da tu ce biti mjesanje samo takvo. Vjerojatno dobronamjerno ali vama ce to ici na zivce a samo vam jos to treba na grbaci nakon poroda.
2019 10 03
Izvrsna tema! Ja mislim da uopće nije važno kakvi su svekar i svekrva ljudi kada govorimo o izboru između zajedničkog i odvojenog života. Samostalan život mladih nije bacanje novca, već "kupovanje" vlastite slobode. Dakle, vraćam se kući kad hoću, navijam glazbu, dolaze mi prijatelji, svađam se sa šefom na telefon, svaki dan tješim prijateljicu, vrištim na dijete jer još nije napisalo zadaću, a treba u školu....bolje da oni to ne slušaju jer će se pokušati umiješati u najboljoj namjeri. To je čak najbolja opcija koju sam navela. To što je svatko na svojem katu ne znači odvojen život, jer ne možeš se prema ljudima ponašati kao da ste sustanari. Selite, jer inače ćete se saplesti o vlastiti život....Samo da ste 3 zgrade dalje moći ćete se bolje poštivati i više voljeti. (ovo je samo moje mišljenje stečeno na 20-ak parova koji su se opekli)
2019 10 03
Slažem se s napisanim i moj odgovor je NE. Moji roditelji su za mene najbolji ljudi na svijetu, a i dečkovi su predivni, no, nikada ne bih živjela s njima (ni na različitom katu, a kamoli u istom prostoru). Svi oni imaju divne namjere, ali jednom roditelj je uvijek roditelj i ne mogu a da se ne petljaju ili barem komentiraju nešto. Dečko i ja baš trenutno izdvajamo velike novce za podstanarstvo, ali, naš mir nema cijenu. Ovako se svi volimo, jedva čekamo da se vidimo i baš nam je dobro. Naravno, sve ovisi o nečijim željama i mogućnostima, ali ja zadnju kunu dajem za to da ne živim s nekim, osim sa svojim dečkom. Isto tako, svi parovi za koje znam da žive tako u zajednici, nisu sretni.
2019 10 03
Pod svaku cijenu bih pokusala izbjeci zajednicki zivot bilo sa svojim ili njegovim roditeljima.
2019 10 03
Hvala vam puno na savjetim..Jedini problem je taj što on ne zeli na stan jer ga smatra bacanjem novca niti privremeno kod mene, jer mu je ispod časti dolazit kod zene (u tijeku nam je adaptacija bakine kuće.) a u 12 mj imamo svadbu. I sad bi ja po takvom trebala takoreći naspram svoje volje ići k njemu zivet. :( :(
2019 10 03
> Andrijanaaaaaaa: > Hvala vam puno na savjetim..Jedini problem je taj što on ne zeli na stan jer ga smatra bacanjem novca niti privremeno kod mene, jer mu je ispod časti dolazit kod zene (u tijeku nam je adaptacija bakine kuće.) a u 12 mj imamo svadbu. I sad bi ja po takvom trebala takoreći naspram svoje volje ići k njemu zivet. :( :( morate napraviti nekakav dogovor, gospodin ne želi.....ne razumijem kako mu je ispod časti...pa neka onda kupi stan i pozove vas kao kraljicu, onda mu neće biti ispod časti..
2019 10 03
Vi bi samo privremeno bili kod svekrve dok ne sredite bakinu kuću..Nemojte biti mimoza,nego se malo strpite i stisnite zube.Usput će Vam ostati i više novaca za novu kuću..Zašto dramite bez veze..Mnoge obitelji danas žive u istom kućanstvu a Vama problem god.dana..Ja isto nisam da mlade obitelji žive sa roditeljima najbolje je odvojeno ali privremeno zašto ne..
2019 10 03
> selena500: > Vi bi samo privremeno bili kod svekrve dok ne sredite bakinu kuću..Nemojte biti mimoza,nego se malo strpite i stisnite zube.Usput će Vam ostati i više novaca za novu kuću..Zašto dramite bez veze..Mnoge obitelji danas žive u istom kućanstvu a Vama problem god.dana..Ja isto nisam da mlade obitelji žive sa roditeljima najbolje je odvojeno ali privremeno zašto ne.. Nista ona ne drami nego jednostavno ne zeli zivjeti ni dana pod tudjim krovom i slusat savjete (citaj kvocanja) svekra i svekrve. Svatko ima svoj nacin i naravno da ce primjetit da ne peres sudje kako oni peru, da ne usisavas kako oni, pa zasto spavate do tad i tad, kuda idete, pa beba se doji ovako a ne onako... Nema sanse da se to ne desi tako da koliko god novaca da cete potrositi na podstanarstvo vjeruj mi to ce ti biti jedna od najboljih investicija u zivotu.
2019 10 03
> selena500: > Vi bi samo privremeno bili kod svekrve dok ne sredite bakinu kuću..Nemojte biti mimoza,nego se malo strpite i stisnite zube.Usput će Vam ostati i više novaca za novu kuću..Zašto dramite bez veze..Mnoge obitelji danas žive u istom kućanstvu a Vama problem god.dana..Ja isto nisam da mlade obitelji žive sa roditeljima najbolje je odvojeno ali privremeno zašto ne.. Slažem se
2019 10 03
Nitko nije savršen ne samo svekrve i svekri nego i mi ,treba malo odricanja ,kompromisa za sretan brak, biti ćemo i mi svekrve eto ja za par godina možda, i da sad meni snaha koju sam ju prihvatila kao kćer što se nadam da hoću,jednog dana se dvoumi ovako ja bi se stvarno uvrijedila jel ja cijeli život živim, tri metra od svekrve a nisam baš tako dočekana sa radošću i ne na godinu dana 🤨
2019 10 03
Suživot generacija mi nije sjeo...živjela sam sa svekrvom is vekrom u golemoj kućerini, nitko nije bio u krivu ali svako hoce po svome pa je bilo kojekakvih trzavica. Srećom trajalo je kratko, sada smo u maloj drvenoj kućici i meni je moja svekrva najbolja na svijetu...od nje sam 20min pješice, obje smo si na dohvat ruke, ne prođe tri dana da se ne vidimo, potpomažemo si i volimo se . Bila je onesposobljena 2mj zbog operacije, bila sam tu za nju, kuhala im i pomogla oko zivotinja, ona je tu kad god dijete treba pričuvati, odvesti pakete na poštu... Mogu reći da se puuno bolje slažemo do kad nismo u istom kućanstvu. To nužno zlo nam je zaista bilo nužno i nigdje veće sreće od vlastitog kućerka :D Svatko voli svoj mir. Kako ona, tako i ja. Ista stvar bi bila da se radi i o mojoj mami, Volim ja njih sve, ali ne vidim zajednički suživot.
2019 10 03
> Chinchilla: > Svatko ima svoj nacin i naravno da ce primjetit da ne peres sudje kako oni peru, da ne usisavas kako oni, pa zasto spavate do tad i tad, kuda idete, pa beba se doji ovako a ne onako... > Nema sanse da se to ne desi tako da koliko god novaca da cete potrositi na podstanarstvo vjeruj mi to ce ti biti jedna od najboljih investicija u zivotu. Upravo to, svatko ima svoj navike i načine odgoja djece pa se tu najviše lome koplja...rođena mater mi je krenula o dojenju i "slabom mlijeku" ne kaze se uzalud "moja kućica, moja slobodica"
2019 10 03
Ne. Onda ne. Zatim ne. On ne želi k' vama, a vi ne želite k njegovim roditeljima. Onda se valjda izabere srednja mogućnost i ode u podstanare. Nqdam se da će jednog dana i moja snaha razmišljati kao ja i odbijati živjeti samnom , to će joj dati puno bodova u mojim očima - znati ću da je bistra, razložna, hrabra. Čak ni na filmu takve kombinacije nikada ne uspijevaju, kamo li u životu. Mnoge obitelji danas žive u istom kućanstvu, kaže Selena. Pa mnoge žive i u podstanarstvu. Prema ovima koje ja poznajem ili o kojima samo slušam puno su zadovoljniji ovi koji postanarče. Kad sam se ja udavala starci su mi plaćali pola podstanarine; tata je rekao - u divnim smo odnosima i želimo da tako i ostane.
2019 10 03
1 2