Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Minimalac raste na 3250 kn :') :')

Evo nastala pobuna kod poslodavaca u privatnom sektoru...znači odmah. :') Moje mišljenje je da je minimalac davno, davno, pa trebao biti skoro pa duplo veći od ovog jada i sramote. Ako se bune zbog ovih 250 kn koje ce morati prikazivati drzavi, neka zatvore odmah. Radnici rintaju po cijele dane, vecinom ih se omalovazava, a vlasnici i njihova djeca navikli zivjet ka lordovi, za marvu ako ostane. Daju na racun (kad daju) ono bijede sto moraju...na kraju godine nemas nikakav povrat poreza, nikakve uvjete za šugavi kredit, bez kojeg na zalost ne mozes....a u plavoj kuverti, ako daju, kada daju i koliko daju. Blagdane, praznike i nocni rad ne placaju duplo...bema bozićnica, uskrsnica, Sv. Nikole...regresa, prava na djecu, ostajes uvijek duze (besplatno), radis 101 posao... ,:( O mirovini nakon svega..da ne pričamo.. Što vi mislite o ovom "povećanju" i pobuni poslodavaca? Evo ja se raspalila najranije x-)
2019 11 01
Mislim da je sramotno da drzava mora propisivati visinu minimalne place... Poslodavci su ti koju bi trebalu radniku omoguciti primjerenu placu za odredjeni posao jer njima bi trebalo biti u interesu zadrzati dobre radnike, a ne da odu cim nadju nesto bolje. Samo smo mi miljama daleko od toga da poslodavci razmisljaju tako pa ih drzava pokusava sprijeciti u izrabljivanju radnika.
2019 11 01
Nekoliko sam puta morala moliti svoj zarađeni novac i natezati se s poslodavcem. To je vrlo neugodna situacija, a poslodavac te gleda u oči i laže. A znaš da je jučer kupio novi Mercedes da bi smuljao porez. Tako da sam se opametila i držim se državne firme. Plaća stiže na vrijeme, možeš podići kredit, a ni šefovi od tebe ne traže nemoguće. No u tim firmama imamo problema s lijenima, netko uvijek mora odrađivati njihov posao. Također, ima i jako dobrih privatnih tvrtki koje cijene i nagrađuju svoje djelatnike jer ne mogu bez njih. Ovi koje opisujete su loši poslodavci.
2019 11 01
> sanjaurban: > Nekoliko sam puta morala moliti svoj zarađeni novac i natezati se s poslodavcem. To je vrlo neugodna situacija, a poslodavac te gleda u oči i laže. A znaš da je jučer kupio novi Mercedes da bi smuljao porez. Tako da sam se opametila i držim se državne firme. Plaća stiže na vrijeme, možeš podići kredit, a ni šefovi od tebe ne traže nemoguće. No u tim firmama imamo problema s lijenima, netko uvijek mora odrađivati njihov posao. Također, ima i jako dobrih privatnih tvrtki koje cijene i nagrađuju svoje djelatnike jer ne mogu bez njih. Ovi koje opisujete su loši poslodavci. Istina,ako si kod lošeg poslodavca moraš, biti rob samo se njemu podrediti ,ne smiješ ni kad si bolesna na bolovanje subota godišnji ne postoji ,a kad uđeš nekako u dobru firmu,ondaa radiš za druge istina, jer ta neka ima bolju vezu od tebe, ili je zaštićen(a kao Lički medvjed, i na kraju ti si višak a ne oni .Sve sam nažalost prošla sad sam na burzi zbog takvih☹️
2019 11 01
druga strana price ...poslodavac mora na placu (neznam sad točno postotak)ali prosječno plaćeni radnik u hr se zapravo odriče 40% svoje place koju u brutu isplaćuje poslodavac .sta zelim reci ,država je kriva sto je poslodavcima nametnula tolike namete da je većina neodrživa .znam da većini to uopce nije bitno jer nisu privatnici ,ali sigurno bi poslodavac dao placu 6000 da na nju uplaćuje doprinose recimo 1500 kn pa je to 7500.ali ako da bi dao 6000 mora uplatiti 2500 pa je to 8500 ,ili 9000 nisam sad sigurna ali jesam da u brutu1 i u brutu2 odlazi najviše novaca i zato su poslodavci primorani radi održivosti uplaćivati place kakve jesu,na žalost
2019 11 01
> Sanja8888: > druga strana price ...poslodavac mora na placu (neznam sad točno postotak)ali prosječno plaćeni radnik u hr se zapravo odriče 40% svoje place koju u brutu isplaćuje poslodavac .sta zelim reci ,država je kriva sto je poslodavcima nametnula tolike namete da je većina neodrživa .znam da većini to uopce nije bitno jer nisu privatnici ,ali sigurno bi poslodavac dao placu 6000 da na nju uplaćuje doprinose recimo 1500 kn pa je to 7500.ali ako da bi dao 6000 mora uplatiti 2500 pa je to 8500 ,ili 9000 nisam sad sigurna ali jesam da u brutu1 i u brutu2 odlazi najviše novaca i zato su poslodavci primorani radi održivosti uplaćivati place kakve jesu,na žalost mislim da se ovdje ne radi o održivosti "biznisa" nego o luksuzu. sumnjam nekako da poslodavcu firma ne bi bila održiva da pošteno plati ljude, ali onda se ne bi imalo za mercedese.
2019 11 01
> xennab: > Mislim da je sramotno da drzava mora propisivati visinu minimalne place... Poslodavci su ti koju bi trebalu radniku omoguciti primjerenu placu za odredjeni posao jer njima bi trebalo biti u interesu zadrzati dobre radnike, a ne da odu cim nadju nesto bolje. Samo smo mi miljama daleko od toga da poslodavci razmisljaju tako pa ih drzava pokusava sprijeciti u izrabljivanju radnika. odlično sročeno.
2019 11 01
Zalosno je da se mnogi raduju i tim pislijivim dodatnim 250 kn. Sramota je da u drzavi koja je clanica EU minimalac nije ni priblizno 1000 eura, a cijene su vece nego u ostalim drzavama clanicama koje imaju minimalno 1000 eura minimalac. Uskoro pakujem kofere i jedva cekam!
2019 11 01
> mirnaz: > > Sanja8888: > > druga strana price ...poslodavac mora na placu (neznam sad točno postotak)ali prosječno plaćeni radnik u hr se zapravo odriče 40% svoje place koju u brutu isplaćuje poslodavac .sta zelim reci ,država je kriva sto je poslodavcima nametnula tolike namete da je većina neodrživa .znam da većini to uopce nije bitno jer nisu privatnici ,ali sigurno bi poslodavac dao placu 6000 da na nju uplaćuje doprinose recimo 1500 kn pa je to 7500.ali ako da bi dao 6000 mora uplatiti 2500 pa je to 8500 ,ili 9000 nisam sad sigurna ali jesam da u brutu1 i u brutu2 odlazi najviše novaca i zato su poslodavci primorani radi održivosti uplaćivati place kakve jesu,na žalost > mislim da se ovdje ne radi o održivosti "biznisa" nego o luksuzu. sumnjam nekako da poslodavcu firma ne bi bila održiva da pošteno plati ljude, ali onda se ne bi imalo za mercedese. Eto ja se ne slažem sa tom teorijom.i nemam nista protiv Mercedesa koji je pošteno zarađen.ja samo govorim o tome koliko država uzima privatnik- obrtniku .iz perspektive osobe koja to nije je naravno lako reci,ali iz drugih cipela je jako tesko pošteno održati firmu-obrt i platiti radnika.naravno govorimo o malim privatnicima ne o nekim nedostižnim sferama Agrokora Itd.Običan mali obrtnik nemoze dati radniku 6-7000 i na to mu platiti sva davanja .nema šanse .moze ali ga Prijavi na 3500 ostalo na ruke,i opet mu je glava u torbi hoce li ga uloviti.a država ga dođe jos PDV mjesečni 25% i godišnji naravno porez na dobit,ako je u sustavu PDV.pausalni ini obrti mozda malo lakse dišu .uzmimo obrt za provoz ...radnik -vozač 6000 njegova davanja jos 3000 gorivo ,gume ljetne zimske amortizacija,cestarina ,mostovi ,trajekti ...nedo Bog većeg kvara ,distribucija Itd ode 10-150000..e sad koliko bi taj obrtnik prijevoznik morao mjesečno zarađivati ?čvrsto stojim iza teorije da država uništava malog privatnika obrtnika ,koji osim sto hrani sebe i zaposlene, državu + državnu upravu ,državne službenike
2019 11 01
> sanjaurban: > Nekoliko sam puta morala moliti svoj zarađeni novac i natezati se s poslodavcem. To je vrlo neugodna situacija, a poslodavac te gleda u oči i laže. A znaš da je jučer kupio novi Mercedes da bi smuljao porez. Tako da sam se opametila i držim se državne firme. Plaća stiže na vrijeme, možeš podići kredit, a ni šefovi od tebe ne traže nemoguće. No u tim firmama imamo problema s lijenima, netko uvijek mora odrađivati njihov posao. Također, ima i jako dobrih privatnih tvrtki koje cijene i nagrađuju svoje djelatnike jer ne mogu bez njih. Ovi koje opisujete su loši poslodavci. potpisujem svaku Vasu rijec. ne zamjeram im trosenje njihovog novca, ali me boli kad mi ne isplati placu, digne me sa godisnjeg, a oni bili na moru 10 dana u hotelu, i djecu upisali u autoskolu, dvoje njih. 6 dana godisnjeg, jedva da me dijete i vidi, veselilo se moru kad ono sipak. :'( :'( :'(
2019 11 01
Jasno je da ima “ovakvih “i onakvih”.prvo osobni auti vise ne ulaze u odbitak poreza samo isključivo mogu se kilometri odnosno putni troškovi nabijati,amortizacija i 10% PDV se vraća.a za državnu službu,istina je da mi koji smo došli od privatnika radimo za one koji su cijeli zivot u državnom (cast izuzecima),i nikako se nemozemo naviknuti da je stalno nesto tesko ,neka kuknjava stalno bolovanja ,prebacivanja posla ,neodređenog posla,
2019 11 01
> Brdosuza: > Evo nastala pobuna kod poslodavaca u privatnom sektoru...znači odmah. :') > Moje mišljenje je da je minimalac davno, davno, pa trebao biti skoro pa duplo veći od ovog jada i sramote. > Ako se bune zbog ovih 250 kn koje ce morati prikazivati drzavi, neka zatvore odmah. > Radnici rintaju po cijele dane, vecinom ih se omalovazava, a vlasnici i njihova djeca navikli zivjet ka lordovi, za marvu ako ostane. > Daju na racun (kad daju) ono bijede sto moraju...na kraju godine nemas nikakav povrat poreza, nikakve uvjete za šugavi kredit, bez kojeg na zalost ne mozes....a u plavoj kuverti, ako daju, kada daju i koliko daju. > Blagdane, praznike i nocni rad ne placaju duplo...bema bozićnica, uskrsnica, Sv. Nikole...regresa, prava na djecu, ostajes uvijek duze (besplatno), radis 101 posao... ,:( > O mirovini nakon svega..da ne pričamo.. > Što vi mislite o ovom "povećanju" i pobuni poslodavaca? > Evo ja se raspalila najranije x-) i inače volim viceve, a nakon Muje i Fate su mi najsmješnija politička obećanja i radnička prava.
2019 11 01
> i inače volim viceve, a nakon Muje i Fate su mi najsmješnija politička obećanja i radnička prava. Srećom pa nam je i školstvo na prilično niskim granama pa je i odraslima teško shvatiti da biti poslodavac u privatnom sektoru nije stvar nasljeđivanja i genetike nego osobnog odabira
2019 11 02
> Sanja8888: Eto ja se ne slažem sa tom teorijom.i nemam nista protiv Mercedesa koji je pošteno zarađen.ja samo govorim o tome koliko država uzima privatnik- obrtniku ... Nemam ni ja ništa protiv mercedesa....i tri stana i markirane robe na njima .......Slijedom logike ----ako si sve to mogu priuštit ( i neka si priušte , i još i više ) , znači da dobro zarađuju ---Ako dobro zarađuju , priušte si luksuz ....logično! ---pa zašto je onda tako užasno , teško odvojit za pristojnu plaću radniku !!!!
2019 11 02