Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Savjet za leće

Za kontaktne leće svakako preporučujem da se ode na pregled, ne da se uzimaju na svoju ruku. Jer postoje situacije kada za naočale dioprija se razlikuje od one koja se uzima za leće, prema tome savjetujem da se ode na pregled i da se sasluša službeno mišljenje relevantne osobe. Oči su ipak najosjetljiviji organ i nisu za igranje. Ja koristim leće 10+ godina, prvo sam koristila naočale i leće kombinirala, potom samo leće. I dioprija nije ista. Također preporučujem adria.leće jer su najjeftiniji, a i većina optika nabavlja upravo od njih leće te dodaju na tu cijenu svoju zaradu. Prema tome direkt od njih naručite i jeftinije budete prošli.
2020 02 05
Harley, ja isto ne mogu vjerovati da doktor preporučuje nositi leće duže nego treba. Ja ih bacim iz higijenskih razloga, ako ništa drugo. A i totalno se izobliče nakon mjesec i sitno, ne vidim više dobro s njima. E sad ako ne nosite svaki dan možda da pređete na neke druge. Ne znam dal se trebaju baciti, piše u uputama nešto da se treba mijenjati tekućina svako malo pa može proći i duže. Može se koristit isti nalaz za sve vrste leća. A nalaz za naočale i leće je uvijek drugačiji budući da leće idu direktno na oko
2020 02 05
> TinTina987: > Harley, ja isto ne mogu vjerovati da doktor preporučuje nositi leće duže nego treba. Ja ih bacim iz higijenskih razloga, ako ništa drugo. A i totalno se izobliče nakon mjesec i sitno, ne vidim više dobro s njima. E sad ako ne nosite svaki dan možda da pređete na neke druge. Ne znam dal se trebaju baciti, piše u uputama nešto da se treba mijenjati tekućina svako malo pa može proći i duže. Može se koristit isti nalaz za sve vrste leća. A nalaz za naočale i leće je uvijek drugačiji budući da leće idu direktno na oko A najradije bih prešla na jednodnevne, jer mi se ovo zaista čini kao bacanje novaca. A kod jednodnevnih otvorim par kad mi trebaju i to je to. Samo što ne znam jesu li mi možda s razlogom prvo dali te mjesečne, zbog utjecaja na dioptriju ili nešto tako, iskreno ne razumijem se u to uopće...U svakom slučaju, hvala na odgovoru. :)
2020 02 06
Ne znam za utjecaj na dioptriju, kažu da ako se dioptrija povećava da je dobro uzeti leće jer one djeluju na smanjivanje. Kod mene nije taj problem već ih nosim iz estetskih razloga pa mi je svejedno koje uzmem Možda su samo htjeli uvaliti da kupiš tu određenu marku
2020 02 06
Ja nosim mjesečne leće po dva mjeseca po preporuci oftalmologa i nikad problema do sada nisam imala, a nosim ih godinama već. Ne izobliče se, sve normalno vidim s njima. Mora da je sve do vrsta leća. Vama preporučujem onda da si idete stvarno po jednodnevne, to je njihova neka fora da možda skuplje platite. Zato i postoje vrste leća za individualne potrebe osobe.
2020 02 07
Kad sam išla preko zdravstvenog oftalmologu uvalili su mi tvrde leće koje sam platila ko suho zlato 10mjeseci patnje i gubljenja leća non stop nakon toga se vratila naočalama jer mi se nije dalo trpjeti svakodnevne bolove u očima, crvenilo i suhoću i ispadanje leća i slučajno sam jednom na kavi upoznala privatnicu koja me uputila da odem u bilo koju optiku koja NE radi preko zavoda za zdravstveno i obavim pregled za meke leće i sad već 4 godine nosim meke i zadovoljna sam
2020 02 07
Ja sam pregled obavila kod privatnika, dali su mi da isprobam dvije vrste leća za moju dioptriju i astigmatizam, i Biofinity su bile te koje su mi odgovarale. Ove druge ne znam kako su se zvale, ali nisu mi bile ugodne na oku kao Biofinity. Taj privatnik inače ne prodaje leće, morala sam ih kupiti u drugoj optici po receptu...ako ne krenem s ovim jednodnevnima, počet ću ih naručivati. Znači, ja mogu otići u neku optiku i dati osoblju tamo da mi po nalazu preporuče neke jednodnevne? Strah me da mi ne prodaju neki brend leća koji mi se kasnije pokaže neudobnim, zbog toga ih još jedino nisam nabavila. S ovim Biofinity bar znam da su moj "match" 100% ,:)
2020 02 07
1 2