Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Iznajmljivanje

Hej curke :) Kaj mislite o posuđivanju/iznajmljivanju robice, nakita i modnih dodataka? Da kod nas postoji tak neš...dal bi bile zainteresirane? Pod tim ne mislim na vjenčanice nego onako za svaki dan.
2020 02 10
Bilo je u zagrebu na dva mjesta pred koju godinu. U tkalčićevoj i ilici, ali ne znam postoji li još uvijek. Bila je članarina i onda si mogao posuditi što god, ali se opet dosta plaćala svaka posudba. Znam da sam htjela uzeti haljinu za neku svečaniju prigodu, ali je bilo baš dosta skupo. Činila mi se fora ideja, ali ne za moj džep. Kupim neku manje skupu marku za iste novce
2020 02 11
> krpicarka06: > Hej curke :) > Kaj mislite o posuđivanju/iznajmljivanju robice, nakita i modnih dodataka? > Da kod nas postoji tak neš...dal bi bile zainteresirane? Pod tim ne mislim na vjenčanice nego onako za svaki dan. Bojim se da bi to bila prilika za prevarantice da za manju cijenu priskrbe neke bolje komade odjeće... Meni bi bilo fora, pogotovo što fotkam pa bi mi dobro došla neka haljina koju neću puno platit, i kad sesija bude gotova vratim haljinu. :) Ali mislim da se ideja neće realizirati...
2020 02 11
> TinTina987: > Bilo je u zagrebu na dva mjesta pred koju godinu. U tkalčićevoj i ilici, ali ne znam postoji li još uvijek. Bila je članarina i onda si mogao posuditi što god, ali se opet dosta plaćala svaka posudba. Znam da sam htjela uzeti haljinu za neku svečaniju prigodu, ali je bilo baš dosta skupo. Činila mi se fora ideja, ali ne za moj džep. Kupim neku manje skupu marku za iste novce Bilo je da, mislim da se zvalo modni kolektiv ili tako nesto. Cijene su im bile smijesne, bas to ono za te novce kupis...vidi cuda nije im islo. Mene ulovilo zeleno ludilo, kupujem masu i vecina stoji s etiketom, a kontam nisam jedina pa mi se to iznajmljivanje cinilo kao super ideja bas za curke koje profuraju nes, poslikaju i vise im nije zanimljivo. Long story short, gledam po netu i navodno je to vani jako (najjaci su rent the runway koji isto imaju clanarinu i placanje po posudbi, ali uglavnom funkcioniraju preko neta i dostavama sto mi se cini 10 puta bolje nego butik) pa sve nesto kontam da bi mogla probati ozivit to i kod nas. Logistika dostave s nasim sustavom bi bila nocna mora, al mislim da se i to da posloziti ako se dobro organizira. Sam ono, pitanje je kolka bi zainteresiranost bila
2020 02 11
Ja bi bila zainteresirana, ali kad bi se moglo probati prije npr. I za ok cijenu. Pikiram si jednu Alex Dojčinović haljinu godinama, bude u svakoj kolekciji samo ju malo preradi, i nikako da kupim. Znam da u pola cijene bude oko 500 kn tako da ako bi posudba bila 300 sigurno ne bi uzela. Ma i da je 200 pa dok dodam kemijsko čišćenje opet dođe na 300. Iako je početna cijena haljine 1000 kn Isto tako ti ne možeš biti sigurna dal će ti se vratiti u komadu i hoće li ju cura uopće vratiti
2020 02 11
Meni se ova ideja ne sviđa. Mislim da nije baš higijenski nositi odjeću koju je prije nosilo tko zna koliko ljudi. Odjeća se, naravno, može oprati, ali gljivice i bakterije se uništavaju na temperaturi od min. 60 stupnjeva, a rijetko koja odjeća se može prati na tako visokoj temperaturi...
2020 02 11
> DUCHELL: > Meni se ova ideja ne sviđa. Mislim da nije baš higijenski nositi odjeću koju je prije nosilo tko zna koliko ljudi. Odjeća se, naravno, može oprati, ali gljivice i bakterije se uništavaju na temperaturi od min. 60 stupnjeva, a rijetko koja odjeća se može prati na tako visokoj temperaturi... Ali kupiti ili prodati na Krpicama odjeću vam je okej?
2020 02 11
Meni je ta ideja vrlo zanimljiva, ali ne znam koliko je ta varijanta 'za svaki dan' izvediva i praktična. Kad se unajmljuje vjenčanica ili svečana haljina (smoking, odijelo, frak...) onda se to radi na jedan dan, ali,odjeća 'za svaki dan'......ne znam, ne vidim se da bih unajmila suknju za svaki dan na jedan dan. A ako je uzmem na dulje, onda to povlači i pitanje koliko će se pohabati,isprljati ili oštetiti, a to onda povećava troškove ili meni ili iznjajmljivaču (pranje, kemijsko...) i kolika bi bila cijena takvog najma - bi li onda bilo isplatljivije da je kupim, pa kad mi dojadi prodam na Krpicama?
2020 02 11
> gitadevi: > > DUCHELL: > > Meni se ova ideja ne sviđa. Mislim da nije baš higijenski nositi odjeću koju je prije nosilo tko zna koliko ljudi. Odjeća se, naravno, može oprati, ali gljivice i bakterije se uništavaju na temperaturi od min. 60 stupnjeva, a rijetko koja odjeća se može prati na tako visokoj temperaturi... > Ali kupiti ili prodati na Krpicama odjeću vam je okej? Odkud vi znate što ja kupujem na Krpicama? Možda kupujem samo stvari koje nisu nošene ili one koje su nošene par puta? Također i prodajem uglavnom ono što nisam nosila ili sam obukla dva, tri puta. Ja svoju odjeću koja je stvarno nošena poklanjam. A i ta odjeća koju poklanjam nije prošla 100 ruku već sam ju nosila samo ja. Nadalje, kod posuđivanja odjeće na ovaj način o kojem se govori ovdje, odjeća dolazi u kontakt sa puno više ljudi nego kada se kupi na Krpicama i Second hand shopu.
2020 02 11
Osim vjenčanja, usluge fotografiranja - ovakav tip iznajmljivanja bi se mogao prakticirati kod osoba koji rade u uredima pa moraju ponekad biti na svečanim domjencima, sastancima, izlaganjima, konferencijama... Ali mislim da bi svega mali postotak poslovnih ljudi tako funkcionirao. Većinom kupe sami. Također mislim da za svaki dan sigurno neće posuđivati netko tko radi na blagajni, u ljekarni i sl.. Čak i da je stvar 5 kn, nekako je to i obaveza, jer moraš paziti pa vratiti. Radije ljudi kupe nešto prigodno i njihovo je. A ima ljudi i koji nikako ne vole rabljenu odjeću baš zbog pomisli da ih je više osoba nosilo - i čim je tako, ni ta odjeća više ne može izgledati luksuzno za neku prigodu. Drugo je npr. ako prodajem stvarčicu koju sam jednom nosila, a drugo je ako tu istu stvar netko posudi, a nosilo ih je više ljudi. Naravno da odjeća gubi na kvaliteti i samim tim se mora regulirati i cijena za posudbu. Pa ako razmišlhate o takvom biznisu, dobro procijenite koliko bi se isplatilo. Prije svega je bitno ispitati unaprijed koliko su ljudi zainteresirani.
2020 02 11
Sigurno bi ta ideja imala svojih sljedbenika...ja osobno volim da mi stvari koje mi se sviđaju vise u ormaru, mislim da bi mi bilo nepraktično posuđivati odjeću na 1 dan, a u ormaru mi stoji cijela paleta neobučenih kombinacija...
2020 02 11
Ocijena za ovu mladu damu je cista 1 stavit cu ju jos i na profil forum da znate naime kupila sam cizme od dame i u opisu profila pise 38 velicina znaci ja sam cisti 38 a ove ogromne cipele su su 39 prema 40 kazem joj nek mi vrati novce ona izvrce da mi se kao ne svidaju i tako to ja cu ih stavit na svoj oglas i naglasit da su 39 kako se curama ne bi desilo sto i meni platila sam ih 300 kuna stoga djevojke sve koje kupujete od ove mlade prevarantice prije se raspitajte sve o velicini jer stigle su mi danas i ja sam odmah javila da su mi velike a ona ne vraca novce stoga moja ogromna ocijena je 1 znam da nije za ovaj forum al ocajna sam krpicarka se zove princesss29
2020 02 11
> Hennnnnnx: > Ocijena za ovu mladu damu je cista 1 stavit cu ju jos i na profil forum da znate naime kupila sam cizme od dame i u opisu profila pise 38 velicina znaci ja sam cisti 38 a ove ogromne cipele su su 39 prema 40 kazem joj nek mi vrati novce ona izvrce da mi se kao ne svidaju i tako to ja cu ih stavit na svoj oglas i naglasit da su 39 kako se curama ne bi desilo sto i meni platila sam ih 300 kuna stoga djevojke sve koje kupujete od ove mlade prevarantice prije se raspitajte sve o velicini jer stigle su mi danas i ja sam odmah javila da su mi velike a ona ne vraca novce stoga moja ogromna ocijena je 1 znam da nije za ovaj forum al ocajna sam krpicarka se zove princesss29 Dajte se skulirajte, dosadni ste s ovim objavljivanjem iste stvari u svakoj temi koja s tim nema veze. AKo baš želite, otvorite svoju temu o tom slučaju.
2020 02 11
> DUCHELL: > > gitadevi: > > > DUCHELL: > > > Meni se ova ideja ne sviđa. Mislim da nije baš higijenski nositi odjeću koju je prije nosilo tko zna koliko ljudi. Odjeća se, naravno, može oprati, ali gljivice i bakterije se uništavaju na temperaturi od min. 60 stupnjeva, a rijetko koja odjeća se može prati na tako visokoj temperaturi... > > Ali kupiti ili prodati na Krpicama odjeću vam je okej? > Odkud vi znate što ja kupujem na Krpicama? Možda kupujem samo stvari koje nisu nošene ili one koje su nošene par puta? > Također i prodajem uglavnom ono što nisam nosila ili sam obukla dva, tri puta. Ja svoju odjeću koja je stvarno nošena poklanjam. A i ta odjeća koju poklanjam nije prošla 100 ruku već sam ju nosila samo ja. > Nadalje, kod posuđivanja odjeće na ovaj način o kojem se govori ovdje, odjeća dolazi u kontakt sa puno više ljudi nego kada se kupi na Krpicama i Second hand shopu. Kao prvo, ne znam ni što kupujete, ni što prodajete. Nitko ne zna koliko je puta nošeno i sa strane koliko osoba ono što kupujemo ili prodajemo na Krpicama, osim prodavača, kojemu onda, vjerujemo na riječ. Jer, možda uopće nije istina da ste vi (ja, bilo tko) samo par puta obukli neku krpicu i da ste je obukli samo vi. Da bi neke gljivice ostale na odjeći nije uopće potrebno više osoba da ju nose - dovoljna je samo jedna, koja ju je obukla samo jedan put. Na primjer, ja sam prilično sigurna da vi donji dio crne trenerke koju prodajete kao jednom nošenu niste oprali na 60'. Ali nisam sigurna da nemate gljivice. I? Hoćemo sad tražiti medicinske dokaze pri svakoj kupnji? Većinu takvih mogućih problema riješe dostupna sredstva za dezinfekciju.
2020 02 11
> sanjaurban: > Sigurno bi ta ideja imala svojih sljedbenika...ja osobno volim da mi stvari koje mi se sviđaju vise u ormaru, mislim da bi mi bilo nepraktično posuđivati odjeću na 1 dan, a u ormaru mi stoji cijela paleta neobučenih kombinacija... Točno tako. I kolika bi trebala biti cijena iznajmljivanja da bi mi bilo isplativije platiti ju za jedan dan korištenja, nego kupiti krpicu u sec.hand dućanu, recimo?
2020 02 11
1 2