Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Ne ne, to ovako ne može proći!

> katarinamartina: > > amber19: > > Samo budale u današnje doba mogu imati 5-ero djece.Za mene je to zločin prema djeci,koju je najlakše roditi,pa kasnije makar bila i gladna,gola,bosa, neka se snalaze sami,kako znaju i umiju.Takve žene bi trebalo kažnjavati,a ne im pomagati,pa bi im možda jednom i došlo iz guzice u glavu! > amber19, čitam i ne vjerujem da ovo može netko tko se čovjekom naziva napisati. Prestrašno. Pa draga gospođo, ima obitelji sa 5-ero i više djece, imali su sve, živjeli u izobilju, u hipu ostali bez svega, goli i bosi, gladni, jer niti u horor snovima sanjati nisu mogli da će se dogoditi to što se dogodilo. > Zaista vam moram reći, ako vam nije neugodno pogledati se u špigl, ipak pokušajte, prisilite se. Govorite o prošlosti,dok je "Bog još hodao zemljom".Tada je to bilo normalno jer ljudi nisu u ničemu oskudijevali.Sorry,ali za mene nije normalno biti na socijali i roditi ih 5-ero.Nije humano prema toj djeci,jer ako ja nemam sve što je djetetu potrebno da bi moglo rasti u normalnim uvjetima,neću ga niti roditi!
2021 02 09
U kojoj to još državi,osim Hrvatske ljudi imaju petero,djece,a žive od socijale?! Ajde neka mi netko, od svih vas koje pametujete i zgražate se mijim riječima,odgovori! Ima li možda neka od vas petero djece i živi od socijalne pomoći,pa da zna kako to izgleda?! Kladim se da niti jedna od vas ne zna koliko iznosi socijalna pomoć,a kamo li kako i u kojim uvjetima ta djeca žive!
2021 02 09
> Zeljka2212: > Nije to ta zena,hvala.Mallaaaa gledaj nezeli se vise s vama raspravljati ja dam svoje rekla i napisala da ćemo ja i suprug pomoći.LP.i okanite se vise ove teme neka me admin blokira ako ce a VI me ostavite vise na miru netrazim puno.Ja sam dobila par poruka od korisnica kako ste VI isto ovako na njih išli a oni ni krivi ni dužni samo ste napadali kako kokos.stoga vas molim da me pustite vise na miru.Nepoznate me i stoga zelmim da me se manete.U stavkom ste postu ama bas svakom u svakoj rubrici VI nemate drugog posla nego 24 sata biti ovdje i maltretirati ljude Ovo Vam je jedna od većih provala na ovoj temi. Sa obzirom da nonstop brišete tragove za sobom, imam potrebu i ovaj Vaš citat ovjekovječiti :") Nemojte zaboraviti da ste Vi počeli sa ovim, ja sam samo stvar dovela do kraja. Što niste ostavili link profila sa društvenih mreža od te Sare, kad već spominjete da žena ima više profila, što niste bar 1 profil linkali? Jadnice, baš me zanima tko Vam je pisao. Zašto se meni nisu javile? Tko su one? Koga sam ja to ni krivog ni dužnog napadala "kako kokoš"? Nemojte Vi brinuti za moje poslove, posvetite se svojim obavezama, proučite svoja prava kako bi mogli i drugima adekvatno pomoći, ako već imate toliku želju. Imate sada dovoljno vremena kao i ja što ga imam. Posvetite se nečem korisnom i prestanite glumiti žrtvu ovdje. Onaj koji pokušava nešto sakriti (a Vi to upravo radite, brišete svoje objave, svoje teme), očito nema čiste namjere.
2021 02 09
> amber19: > Kao prvo,mi nismo skupa ovce pasli pa da mi se obraćate na"ti"!Ako ne znate osnove kulture,nemojte se niti uplitati.Kao drugo,govorim iz vlastitog iskustva jer sam nakon razvoda sama podizala sina ,a nije bilo ni malo lako.Da sam,ne daj Bože,imala kojim slučajem još djece,vjerojatno bi bili gladni.Svi mi želimo imati barem dvoje,samo što su želje jedno,a mogućnosti nešto drugo.Dotična je socijalni slučaj,a ako je za vas normalno dobivati socijalnu pomoć i izroditi 5-ero djece,onda ni vama nisu baš sve ovce na broju! Lp! Kaj je s tobom i ovcama, zašto ih toliko spominješ? Nismo skupa ovce pasle, to si možda s nekim drugim radila. Ti si vrlo jasno napisala ono što si napisala, ne želim više ni citirati te gluposti. Socijalni sustav u državi nije uređen, to je činjenica, ali isto tako to ne znači da žene koje rađaju treba kazniti, kako si napisala ili da su budale. Ne želim doista ulaziti u svjetonazorske rasprave. Ni ja ne pišem ove stvari napamet. Imam neko iskustvo u životu.
2021 02 09
@ amber19 Svatko ima pravo na vlastito mišljenje, demokratsko smo društvo (valjda?), vladaju slobode ove one, pa tako i sloboda izražavanja. Ja ili netko drugi se može ili ne mora složiti sa ovim Vašim stajalištem, ali vjerujem da ste izjavili nešto što većina misli, a ne usudi se javno izreći. Svaka Vam čast na tome! Vrlo malo ljudi stoji iza vlastitih riječi do kraja, ili pokušavaju maknuti tragove ili se na kraju predomisle u skladu sa narativom krda. Ostajete pri svome, čak i pod cijenu bloka jer se ovo po novome normalnome može podvesti pod "govor mržnje", vrijeđanje, "bulying" i svašta nešto, a u suštini je gorka istina koja boli. Sva sreća pa iznošenje istine ma kakva ona bila više nije kriminal jer opisi kaznenog djela sramoćenja i teškog sramoćenja su pali na Ustavnom sudu zbog čega su maknuti iz Kaznenog zakona RH. Iako je Vaša izjava malo izvan moje teme, ipak ima dodirnih točaka sa njom. Ne mogu se praviti da Vas ne vidim. Da, jako je neodgovorno donositi hrpu djece na svijet ako im se ne može pružiti bar ono najosnovnije, a to je krov nad glavom (eventualno da svatko od njih ima svoju sobu, svoju privatnost), hrana (za koju ti ne treba periodično jednokratna pomoć od države), odjeća/obuća (ne mora sada biti nova i skupocjena), ako postoje neki manji zdravstveni problemi, da se i to u hodu može rješavati (npr. dijete ima slabiji vid i potrebne su mu naočale) i naravno kvalitetno školovanje.
2021 02 09
@amber19_2 Shvatila sam da ste mislili upravo na slučaj ove žene koja živi od socijale i ima njih 5-ero, samo Vam je izražavanje malkice neprimjereno. Nije lijepo baš napisati da su ljudi koji imaju više djece budale. I ne bi se složila sa Vama i po pitanju kažnjavanja tih žena, za dijete je ipak potrebno dvoje. Što ćemo sa donatorima sperme koji o toj djeci ne brinu? I da, ove usporedbe sa potresom/poplavom isto nisu primjerene za ovaj slučaj jer se radi o gradu koji nije pogodila prirodna katastrofa, čak u tom gradu se može naći posla na svakom koraku. Znači ta žena je živjela od socijale sa tom djecom i što god da se dogodi, ona će i dalje nastaviti živjeti na toj istoj socijali. Opet ne možemo samo te žene kriviti, možda ne znaju drugačije, možda su odgajane u takvoj sredini gdje kao da se natječu tko će imati više djece jer osim njih ništa drugo nemaju i nemaju se sa ničim drugim pohvaliti, možda misle da će smiriti svog čovjeka uza se ako mu rode što više djece, da će se on promijeniti, više ih voljeti, postati odgovorniji, tko zna što ih tjera na to... Da je odgovorno, NIJE! Socijalni slučaj rađa novi socijalni slučaj i začarani krug siromaštva se nastavlja. Te žene treba prije svega educirati (naravno sa njima i muškarce), možda vratiti im izgubljeno samopoštovanje, zapošljavati ih i time im dati mogućnost da budu financijski neovisne, da pokušaju nešto vlastitim rukama stvoriti, da se uklope u društvo, da nastoje biti na korist sebi, svojoj obitelji i zajednici u kojoj žive, a ne da glume parazite društva i čekajući tuđu milostinju, zatvorene u 4 zida, štancaju djecu kao na traci jer za ništa drugo pobogu nisu ni stvorene.
2021 02 09
> teehee: > > amber19: > > Kao prvo,mi nismo skupa ovce pasli pa da mi se obraćate na"ti"!Ako ne znate osnove kulture,nemojte se niti uplitati.Kao drugo,govorim iz vlastitog iskustva jer sam nakon razvoda sama podizala sina ,a nije bilo ni malo lako.Da sam,ne daj Bože,imala kojim slučajem još djece,vjerojatno bi bili gladni.Svi mi želimo imati barem dvoje,samo što su želje jedno,a mogućnosti nešto drugo.Dotična je socijalni slučaj,a ako je za vas normalno dobivati socijalnu pomoć i izroditi 5-ero djece,onda ni vama nisu baš sve ovce na broju! Lp! > Kaj je s tobom i ovcama, zašto ih toliko spominješ? Nismo skupa ovce pasle, to si možda s nekim drugim radila. Ti si vrlo jasno napisala ono što si napisala, ne želim više ni citirati te gluposti. > Socijalni sustav u državi nije uređen, to je činjenica, ali isto tako to ne znači da žene koje rađaju treba kazniti, kako si napisala ili da su budale. > Ne želim doista ulaziti u svjetonazorske rasprave. Ni ja ne pišem ove stvari napamet. Imam neko iskustvo u životu. Spominjem ih zato da bi kobre poput tebe,a koje su 24 sata tu dežurne imale o čemu diskutirati i da im ne bude monotono! Kužiš sada ili da ti nacrtam?!
2021 02 09
> amber19: > > katarinamartina: > > > amber19: > > > Samo budale u današnje doba mogu imati 5-ero djece.Za mene je to zločin prema djeci,koju je najlakše roditi,pa kasnije makar bila i gladna,gola,bosa, neka se snalaze sami,kako znaju i umiju.Takve žene bi trebalo kažnjavati,a ne im pomagati,pa bi im možda jednom i došlo iz guzice u glavu! > > amber19, čitam i ne vjerujem da ovo može netko tko se čovjekom naziva napisati. Prestrašno. Pa draga gospođo, ima obitelji sa 5-ero i više djece, imali su sve, živjeli u izobilju, u hipu ostali bez svega, goli i bosi, gladni, jer niti u horor snovima sanjati nisu mogli da će se dogoditi to što se dogodilo. > > Zaista vam moram reći, ako vam nije neugodno pogledati se u špigl, ipak pokušajte, prisilite se. > Govorite o prošlosti,dok je "Bog još hodao zemljom".Tada je to bilo normalno jer ljudi nisu u ničemu oskudijevali.Sorry,ali za mene nije normalno biti na socijali i roditi ih 5-ero.Nije humano prema toj djeci,jer ako ja nemam sve što je djetetu potrebno da bi moglo rasti u normalnim uvjetima,neću ga niti roditi!
2021 02 10
Niste u pravu, uvijek su ljudi, odnosi se na obitelji, u nečemu oskudijevali, a to nije bio razlog da žene nisu rađale i više od 5-ero djece. Neke je hranilo more, neke plodna zemlja, nekima su dobri ljudi pomogli. Čekati imati sve pa se tek nakon toga odlučiti roditi, možda bude kasno/prekasno. Djeca rastu, paralelno se nekim slijedom situacije mijenjaju na bolje, nada uvijek živi i dobro da je ona kod većine prisutna. Ono što je djeci najpotrebnije, odnosno vrlo bitno, ljubav je majke, kućni odgoj, u nemalom broju obitelji i vjera kao duhovna hrana. Diskutabilno je što znači 'imati sve što je potrebno djetetu?'
2021 02 10
Kažete - Daj Bože da nisam rodila više od jednog djeteta, ima ih koje kažu - Bože dragi, da sam barem rodila više djece, ali kasno je, vrijeme se ne može vratiti unazad. Majke više djece nazivate budalama, kažnjavale bi, druga rađanje naziva štancanjem, opet vi korisnice u komentaru iznad nazivate kobrama. Ako vam još dodam, a to ozbiljno mislim, da sam protiv abortusa, hoću li zaraditi virtualnu traku iznad nadlaktice? Da, imam samo jedno pitanje na koje ne morate odgovoriti. Što biste napravili da ste rodili petorke i nakon rastave ostala sama s djecom? Možda vama glupo pitanje, ali eto, pitam vas.
2021 02 10
> amber19: > > teehee: > > > amber19: > > > Kao prvo,mi nismo skupa ovce pasli pa da mi se obraćate na"ti"!Ako ne znate osnove kulture,nemojte se niti uplitati.Kao drugo,govorim iz vlastitog iskustva jer sam nakon razvoda sama podizala sina ,a nije bilo ni malo lako.Da sam,ne daj Bože,imala kojim slučajem još djece,vjerojatno bi bili gladni.Svi mi želimo imati barem dvoje,samo što su želje jedno,a mogućnosti nešto drugo.Dotična je socijalni slučaj,a ako je za vas normalno dobivati socijalnu pomoć i izroditi 5-ero djece,onda ni vama nisu baš sve ovce na broju! Lp! > > Kaj je s tobom i ovcama, zašto ih toliko spominješ? Nismo skupa ovce pasle, to si možda s nekim drugim radila. Ti si vrlo jasno napisala ono što si napisala, ne želim više ni citirati te gluposti. > > Socijalni sustav u državi nije uređen, to je činjenica, ali isto tako to ne znači da žene koje rađaju treba kazniti, kako si napisala ili da su budale. > > Ne želim doista ulaziti u svjetonazorske rasprave. Ni ja ne pišem ove stvari napamet. Imam neko iskustvo u životu. > Spominjem ih zato da bi kobre poput tebe,a koje su 24 sata tu dežurne imale o čemu diskutirati i da im ne bude monotono! Kužiš sada ili da ti nacrtam?!
2021 02 10
Gdje su moderatori? Ovdje je netko zreo za blok. Doživotni!
2021 02 10
Baš me zanima ima li ijedna ovdje petero djece raznih uzrasta pa da zine koju iz vlastitog iskustva? ako ima kad...Amber, ideja ti je dobra, rječnik loš. Činjenica je da je društvo sve degeneričnije, djece s problemima sve više, a kvalitetnog odgoja zanemarivo malo...to se vidi u vrtićima, školama, društvu općenito. U Centrima za socijalnu skrb diljem zemlje je jasno ko je tu najčešći i zašto.Čak i na ovim stranicama je primjetan porast tupežina i prevarantica iz godine u godinu. Zdravog razuma sve manje...samo nek ne zafali svjetonazora, to je izgleda najbitnije
2021 02 10
Ostavimo po strani razmišljanja koliko tko će imati djece i zbog čega... Što je onda s tom Sarom, ja iskreno više ništa ne kužim. Ti linkovi sa društvenih mreža,; je li to na kraju zaista ta mama petero djece? Ili nije? Je li itko tu ženu možda kontaktirao na tom fejsu? Ipak su tu njeni linkovi profila, a možda žena nema pojma o tome.
2021 02 10
> Lunass: > Ostavimo po strani razmišljanja koliko tko će imati djece i zbog čega... > Što je onda s tom Sarom, ja iskreno više ništa ne kužim. > Ti linkovi sa društvenih mreža,; je li to na kraju zaista ta mama petero djece? Ili nije? Je li itko tu ženu možda kontaktirao na tom fejsu? Ipak su tu njeni linkovi profila, a možda žena nema pojma o tome. To nije ta žena mogu se zakuniti bilo cime,tako da završili smo s tim tko je Sara tko ne. Molim Admina da se javi ovdje napokon.Znam da je tu negdje
2021 02 10