Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Druge opcije za slanje

Pozdrav! Jeste li ikada slali pakete vece vrijednosti sa otkupninom GLS-om ili DPD-om i kakvo je bilo vase iskustvo? Jer koliko vidim pošta (paket24) je svoje cijene podigla za duplo kada gledam izracun na njihovoj stranici i usporedim ga sa jednim od prosle godine, pa to sve skupa nema smisla uopce!
prije 26 dana, 12:04
nisam isprobala slanje drugih kurirskih službi ali svakako bi voljela da se javi netko tko ima iskustva sa time . ..i napiše cijene slanja itd.. jer i tisak i HP su malo pobudalili s tim cijenama :s
prije 26 dana, 16:44
Ja sam slala gls-om jednom. Radilo se o pojacalu (to je tesko i veliko) i kupac je placao pri preuzimanju. Znaci, kreira se obrazac online, navedete svoj broj racuna i sve ostale moguce i nemoguce podatke koje traze. Vi platite postarinu kad donesete paket, pa samo uvecate iznos otkupnine za cijenu postarine (logicno). Paket je imao vrijednost 300kn, postarina je bila nekih 80kn i naknada gls-u nekih 8kn. Tako da sam stavila iznos kojeg kupac placa 380kn. Gls taj novac u roku par dana stavlja vama na racun. Ne znam sto se dogodi ako kupac ne preuzme paket, mora li se platiti dupla postarina...
prije 26 dana, 17:19
slala sam bez otkupnine par puta, Gls je 35kn, al ti skupe na adresi, isplativo je ako se šalje više stvari
prije 26 dana, 19:45
Hvala na pomoci! Zvuci isplativo i za stvari vece vrijednosti jer posta je jako podivljala sa cijenama, doslovno su duple. Evo za primjer pred malo me paket sa otkupninom i vrijednoscu od 200 kn dosao kostat 60 kn, sokirala sam se jer me prosle god paket sa otkupninom i vrijednoscu od 6500 kn dosao kostat 70 kn, po tome vidim da su im cijene ohoho podivljale. A da ne govorim o tome da sa postom nikad ne znas dal ce ti razvalit paket po putu ili ga izgubit... Sad ste me malo utjesili i mislim da cu za vrijednije stvari odabrat gls jer su mi i kao dostavna sluzba stvarno najbolji (po pitanju paketa koje mi oni donesu).
prije 26 dana, 01:42