Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Prodati nešto na Krpicama

Umirem od smijeha, baš ste me nasmijali danas!Dobro ste kolegici odgovorili!> vintage.red.cat: > Ja se ne sjećam kad sam ušla u neki dućan. Kaj se tiče gađenja, tako me je jedna sad bivša prijateljica pitala. Odgovorila sam joj da ja obleku prvo operem, a da ona te frajere koje mjenja ne ubaci prvo u veš mašinu :) > Inače ovdje vše prodam nego kupim iz jednostavnog razloga što skupljam vintage nakit i to stare dizajnerske kuće, a isto tako i obleku iz starih zagrebačkih butika. Pa rijetko nađem to što tražim ali je zato lov još slađi :) :') :') :')
2021 08 12
Mislim da overthinkate. 🙂 Pretpostavljam da ljudi vise vole prodati jer se pokusavaju rijesiti viskova iz ormara. A nekima se ne da riskirati da kupuju naslijepo pa da na kraju ispadne da artikl ne pase ili nije dobro oglasen (svakakvih ljudi tu ima). A nije cesto ni jeftina roba na krpicama jer puno ljudi pokusava zaraditi na tome.
2021 08 12
Zene kojima se "gadi" nositi odjecu koju je netko drugi vec nosio sigurno ne bi imale nista protiv neke second hand haljine neke tamo kim kardashian ili neke pjevacice ili glumice. Muskarci isto tako, sigurno bi rado nosili neki znojavi dres nekog sportasa. Onima kojima je "ispod casti" second hand poistovjecuju sa siromastvom. To naravno nema veze s realnoscu jer je njihov ormar pun fast fashion jeftine robe "za sirotinju" Oni produhovljeni sto osjete karmu na odjeci ocito nije problem karma neke nesretnice (ili jos gore djeteta) iz nekog tamo bangladesa koja piša krv radeci u nekoj tvornici u odvratnim uvjetima za pola centa da bi bogati zapadnjaci mogli uzivati u svojoj tastini a bogati vlasnici fast fashion lanaca zaraditi jos koju milijardu. Jer kupujuci neprestano novu odjecu doprinosimo upravo tome. Cure koje tu samo prodaju uopce ne moraju pripadati ni jednoj od ovih spomenutih kategorija. Mozda su napisale to jer ne zele upite za zamjenu nego kad im se nesto svidi same to kupe (mouda i secondhand) Neke su stvarno sopingoholicarke i cilj im je rijesiti se odjece koju ne nose. I samo to. Sto se tice opstanka stranice, mislim da je second hand odjeca danas popularnija nego ikada prije. I bit ce jos popularnija. Sto zbog okolisa,sto zbog financija,moralnih razloga,zabave,ogromne ponude.....
2021 08 12
ja imam navedeno da samo prodajem....nema nikakve veze sa gadljivošću već imam više stvari nego što realno iznosim. A "samo prodaja" naglasim u oglasu kako ne bi dobivala upite za zamjene jer mi ništa ne treba. Ne razumijem gadljivost od second hand robe jer realno, nitko ne pere odjeću u trgovini nakon što je neki stranac isproba :') sasvim mi je normalno da prodajem oprano, ali i da operem sve prije korištenja bez obzira da li je kupljeno ovdje ili u trgovini. Ali to sam samo ja ;)
2021 08 12
Ja sam isto ta 2013.generacija ,:) Na krpicama volim i prodati i kupiti.. zamjene su mi također bile super kada si kod suprotne strane nadjem neki zanimljiv komad robe :) sada sam u fazi da ne mijenjam, jednostavno NE SMIJEM jer imam robe na izvoz pa kupujem samo ono što mi "zafali". Od svega na krpicama, jedino primopredaje nikada nisam volila te ih zbog nedostatka vremena, ali i volje ni ne radim :) inače, super tema :)
2021 08 12
MIslim da nije stvar u tome što ne kupuju već možda ne žele zamjene. Jer ako napišeš da samo prodaješ onda to znači da ne mijenjaš i na neki način se spašavaš veće gomile ljudi koji ti nude zamjene. :D
2021 08 13
> lbaliclecek23: > MIslim da nije stvar u tome što ne kupuju već možda ne žele zamjene. Jer ako napišeš da samo prodaješ onda to znači da ne mijenjaš i na neki način se spašavaš veće gomile ljudi koji ti nude zamjene. :D Uspije li to ikome? Ja imam u opisu da TRENUTNO prednost dajem prodaji, ali svejedno dobivam upite za zamjenu. 😅 I tako je uvijek bilo. Jednom sam poslala upit za zamjenu curi koja je imala nekoliko mojih stvari u omiljenima, pa hajde. Odgovor je bio: "Da, ali ja ovdje stvarno ne kupujem". Tako da... Svega ima. I što se tiče cijena, uvijek mi nude zamjenu za stvari koje sam oglasila za do 50 kn. I traže mjere, sastav tkanine, kronologiji postojanja te stvari od trenutka proizvodnje, transporta do trgovine, iskustva u skladištu pa do moga ormara. Onak, za 35 kuna. Znam da ne novac važan, ali daj.
2021 08 13
> Vikili: > Znate što ? > Komad odjeće koji kupite u trgovini i idete ga probati u kabinu, prije vas je isprobalo na stotine ljudi. > Dakle, koja razlika od odjeće sa krpica ? Odjeću opereš, popeglaš i ista stvar. > :D Slažem se 😊
2021 08 13
> PretrpaniOrmar: > ja imam navedeno da samo prodajem....nema nikakve veze sa gadljivošću već imam više stvari nego što realno iznosim. A "samo prodaja" naglasim u oglasu kako ne bi dobivala upite za zamjene jer mi ništa ne treba. Ne razumijem gadljivost od second hand robe jer realno, nitko ne pere odjeću u trgovini nakon što je neki stranac isproba > :') > sasvim mi je normalno da prodajem oprano, ali i da operem sve prije korištenja bez obzira da li je kupljeno ovdje ili u trgovini. Ali to sam samo ja ;) Uostalom, općepoznato je da daleko veća opasnost leži u novoj robi, zbog tvorničkih boja i mikroorganizama po skladištima i sl.
2021 08 13
> vintage.red.cat: > Ja se ne sjećam kad sam ušla u neki dućan. Kaj se tiče gađenja, tako me je jedna sad bivša prijateljica pitala. Odgovorila sam joj da ja obleku prvo operem, a da ona te frajere koje mjenja ne ubaci prvo u veš mašinu :) > Inače ovdje vše prodam nego kupim iz jednostavnog razloga što skupljam vintage nakit i to stare dizajnerske kuće, a isto tako i obleku iz starih zagrebačkih butika. Pa rijetko nađem to što tražim ali je zato lov još slađi :) Ovo je sve!!!! Kraljice 👑
2021 08 13
> TamsyBamsy: > > PretrpaniOrmar: > > ja imam navedeno da samo prodajem....nema nikakve veze sa gadljivošću već imam više stvari nego što realno iznosim. A "samo prodaja" naglasim u oglasu kako ne bi dobivala upite za zamjene jer mi ništa ne treba. Ne razumijem gadljivost od second hand robe jer realno, nitko ne pere odjeću u trgovini nakon što je neki stranac isproba > > :') > > sasvim mi je normalno da prodajem oprano, ali i da operem sve prije korištenja bez obzira da li je kupljeno ovdje ili u trgovini. Ali to sam samo ja ;) > Uostalom, općepoznato je da daleko veća opasnost leži u novoj robi, zbog tvorničkih boja i mikroorganizama po skladištima i sl. Slažem se!
2021 08 14
Bila je jedna naša dizajnerica na TV- u koja šije i prekraja prekrasne stvari od second hand odjeće. Nošeni predmeti postaju opet novi i zanimljivi, unikatni. Inače, za našu kožu je uvijek bolje nositi odjeću koja je već oprana. A ne treba zanemariti i ekologiju. Zato, živjele krpice !
2021 08 14
Također sam počela 2013., prvenstveno da raščistim ormar. Kad sam shvatila koliko stvari mogu pronaći ovdje, a koje sam "propustila" u trgovini, i to po uglavnom boljoj cijeni, počela sam i kupovati. Nema mi dražeg nego kad pronađem nešto što mi se rasprodalo. :) Nemam baš najaktivniji profil, ali volim Krpice unatoč svim tehničkim problemima i nepristojnosti ponekih korisnica. U svijetu second hand postaje sve popularniji, ali da, i ja imam dojam da je to kod nas svojevrsni tabu. Više puta sam čula od poznanica kako o second hand odjeći govore s gađenjem, ali Krpice su im poznat pojam - vjerujem da i one pretražuju ponudu ovdje, ali ih je valjda sram to reći. Odjeća koju isprobavamo u kabini je prljavija no što se misli, što od svih ljudi koji su je isprobali prije nas, što od svega ostalog s čim dođe u kontakt po skladištima. A na to se nitko ne gadi. Odjeću opereš ovako i onako, pa na kraju dođe na isto. Ono što najviše volim kod second handa je činjenica da sam kupnjom ili prodajom nekog odjevnog predmeta istom produžila život, što znači i manje zagađenja. :) Samo ta činjenica je dovoljan razlog za second hand.
2021 08 14
> harley01: > Također sam počela 2013., prvenstveno da raščistim ormar. Kad sam shvatila koliko stvari mogu pronaći ovdje, a koje sam "propustila" u trgovini, i to po uglavnom boljoj cijeni, počela sam i kupovati. Nema mi dražeg nego kad pronađem nešto što mi se rasprodalo. :) Nemam baš najaktivniji profil, ali volim Krpice unatoč svim tehničkim problemima i nepristojnosti ponekih korisnica. > U svijetu second hand postaje sve popularniji, ali da, i ja imam dojam da je to kod nas svojevrsni tabu. Više puta sam čula od poznanica kako o second hand odjeći govore s gađenjem, ali Krpice su im poznat pojam - vjerujem da i one pretražuju ponudu ovdje, ali ih je valjda sram to reći. > Odjeća koju isprobavamo u kabini je prljavija no što se misli, što od svih ljudi koji su je isprobali prije nas, što od svega ostalog s čim dođe u kontakt po skladištima. A na to se nitko ne gadi. Odjeću opereš ovako i onako, pa na kraju dođe na isto. > Ono što najviše volim kod second handa je činjenica da sam kupnjom ili prodajom nekog odjevnog predmeta istom produžila život, što znači i manje zagađenja. :) Samo ta činjenica je dovoljan razlog za second hand. Da, točno tako. Nekad se zna naći tako zanimjivih stvari što nema u trgovinama, što iz kućne radinosti ili čak retro... :D
2021 08 15
> Vikili: > > harley01: > > Također sam počela 2013., prvenstveno da raščistim ormar. Kad sam shvatila koliko stvari mogu pronaći ovdje, a koje sam "propustila" u trgovini, i to po uglavnom boljoj cijeni, počela sam i kupovati. Nema mi dražeg nego kad pronađem nešto što mi se rasprodalo. :) Nemam baš najaktivniji profil, ali volim Krpice unatoč svim tehničkim problemima i nepristojnosti ponekih korisnica. > > U svijetu second hand postaje sve popularniji, ali da, i ja imam dojam da je to kod nas svojevrsni tabu. Više puta sam čula od poznanica kako o second hand odjeći govore s gađenjem, ali Krpice su im poznat pojam - vjerujem da i one pretražuju ponudu ovdje, ali ih je valjda sram to reći. > > Odjeća koju isprobavamo u kabini je prljavija no što se misli, što od svih ljudi koji su je isprobali prije nas, što od svega ostalog s čim dođe u kontakt po skladištima. A na to se nitko ne gadi. Odjeću opereš ovako i onako, pa na kraju dođe na isto. > > Ono što najviše volim kod second handa je činjenica da sam kupnjom ili prodajom nekog odjevnog predmeta istom produžila život, što znači i manje zagađenja. :) Samo ta činjenica je dovoljan razlog za second hand. > Da, točno tako. Nekad se zna naći tako zanimjivih stvari što nema u trgovinama, što iz kućne radinosti ili čak retro... :D Istina! Ima puno skrivenog blaga :)
2021 08 15