Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

FIP kod mačaka :/

Pozdrav drage zene, sva sam jadna i nikakva, zadnjih 4 tjedana svakodnevno idem s Lunom kod veterinara koji mi nije bas blizu, i jučer joj je nažalost dijagnosticiran FIP, najgora noćna mora… Najvjerojatnije ga je nasljedila od mame, jer je Luna kućna sterilizirana mačka, stres je okidač, nakon potresa se sve pokrenulo, otad svako malo smo išli kod veta, još dan danas se na svaki zvuk sva strese, i postala je jako plašljiva. Zarazni peritonitis mačaka (FIP) je virusna zarazna bolest uzrokovana mutiranim sojem mačjeg koronavirusa, smrtnost je 100%, ne znam ni koliko joj je ostalo, par dana, tjedan, mjesec…😢 Moja mačka ima mokri FIP, prošli tjedan je dobila ascites, nakupljanje tekućine u tjelesnim šupljinama. Već sam izdavala jednu plaću, ali njoj nije ništa bolje. Jutros me je nazvao veterinar i rekao za lijek (GS-441524) koji nije jos dokazan da je 100% uspjesan, ali navodno se neke mačke oporave. Bočica košta 700 kn, njoj je potrebno ne znam ni ja koliko bočica, dok joj ne bude bolje, pa kasnije onda jedna bočica tjedno, ali je sve upitno, ne znam već sam isplakala suza i suza, vežem se za životinje, pogotovo za mačke, više neg za ljude i mrzim se zbog toga. Prošle godine sam izgubila dvije mačke u samo tjedan dana, i to me je slomilo, ali imala sam Lunu za utjehu, sad nemam nikoga.. Mene zanima da li je itko imao slično iskustvo vezano za FIP, i da li je netko koristio ovaj lijek? Ne znam što da radim, moji su ju spremni eutanizirati, ali ja ne, nisam spremna, ne mogu bez nje, a znam da se muči sa svakodnevnim pikanjem, infuzijama, non stop nekakvim pretragrama, vec tjedan dana ima kanilu, ne može lako hodat zbog nje, postala je i anemična od toga svega. Ako netko zna išta o tome, bila bi zahvalna do neba!❤️ Oprostite mi na podužem postu. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/5070f35ce77d30f4bf4c1829cb7a3dff.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/2cd4dd99a508b20663cd580ac2321d16.jpg)
2021 10 29
O sunce malo prekrasno! Ništa o ovom problemu ne znam, ali doista je divna, a Vama držim fige da budete jaki koliko je to moguće, jer ni zamisliti ne mogu kako to mora biti teško i strašno! I meni su mace bolna točka i kidnapiraju mi srce na prvu! Sretno, ma kako slabo utješno to bilo!
2021 10 29
Da bi ovaj lijek bio učinkovit, potrebno ga je primjenjivati 12 tjedana. Naravno da ništa nije 100%, ali istraživanja pokazuju dobre rezultate. Ukoliko joj to možete priuštiti, svakako probajte s njim, pogotovo ako Vam je ponuđen kao opcija od strane veterinara.
2021 10 29
> FlyGirl5: > O sunce malo prekrasno! > Ništa o ovom problemu ne znam, ali doista je divna, a Vama držim fige da budete jaki koliko je to moguće, jer ni zamisliti ne mogu kako to mora biti teško i strašno! I meni su mace bolna točka i kidnapiraju mi srce na prvu! > Sretno, ma kako slabo utješno to bilo! Hvala Vam!🥺
2021 10 29
> BiggieS: > Da bi ovaj lijek bio učinkovit, potrebno ga je primjenjivati 12 tjedana. > Naravno da ništa nije 100%, ali istraživanja pokazuju dobre rezultate. > Ukoliko joj to možete priuštiti, svakako probajte s njim, pogotovo ako Vam je ponuđen kao opcija od strane veterinara. Rečeno je da bi došlo na kraju 20 tisuća kuna, što jednostavno nemam, a ona je u dosta lošem stanju, i počela se zavlačiti na tamna mjesta, što kažu da tako mačka traži mjesto za uginuti.😢 Hvala na odgovoru, no nigdje ne nalazim da se kod nas mačka oporavila od tog lijeka, da živi normalno sa FIP-om, a ni po vani nista konkretno ne pise, a htijela bi znati iz prve ruke.😞
2021 10 29
Kori, javite se udruzi Prava Šapa, one se bore rukama i nogama za svoje FIP mica mace i znaju sve informacije o ovoj bolesti. Ako se dobro sjećam, neke njihove mice su izliječene upravo sa ovim lijekom, šanse su jako jako male, ali postoje. Možda također pristanu na to da objave Lunu na njihovim stranicama, kako bi dobili potrebne donacije.
2021 10 29
> embrace: > Kori, javite se udruzi Prava Šapa, one se bore rukama i nogama za svoje FIP mica mace i znaju sve informacije o ovoj bolesti. Ako se dobro sjećam, neke njihove mice su izliječene upravo sa ovim lijekom, šanse su jako jako male, ali postoje. > Možda također pristanu na to da objave Lunu na njihovim stranicama, kako bi dobili potrebne donacije. Slažem se, javite se udrugama i zatražite pomoć. Vjerujem da će puno ljudi uplatiti i pomoći. Svu sreću želim vama i maci.❤
2021 10 29
> embrace: > Kori, javite se udruzi Prava Šapa, one se bore rukama i nogama za svoje FIP mica mace i znaju sve informacije o ovoj bolesti. Ako se dobro sjećam, neke njihove mice su izliječene upravo sa ovim lijekom, šanse su jako jako male, ali postoje. > Možda također pristanu na to da objave Lunu na njihovim stranicama, kako bi dobili potrebne donacije. Hvala Vam od srca!❤️
2021 10 29
> trouhgmyeyes: > > embrace: > > Kori, javite se udruzi Prava Šapa, one se bore rukama i nogama za svoje FIP mica mace i znaju sve informacije o ovoj bolesti. Ako se dobro sjećam, neke njihove mice su izliječene upravo sa ovim lijekom, šanse su jako jako male, ali postoje. > > Možda također pristanu na to da objave Lunu na njihovim stranicama, kako bi dobili potrebne donacije. > Slažem se, javite se udrugama i zatražite pomoć. Vjerujem da će puno ljudi uplatiti i pomoći. > Svu sreću želim vama i maci.❤ Hvala!❤️
2021 10 29
Imate na fb grupu ZAKAJ VOLIM MICE, zaista ima dosta price na tu temu i sigurno ce vas netko savjetovati. Koliko sam ja cula, lijek zaista radi i mace ozdrave nakon sta produ odredenu kuru. Sretno i drzim fige ♥️
2021 11 03