Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Covid potvrde u pošti

> aca0108: > Bojkot. > Idemo na tisak. Nek se pošta fučka. > Racune placam online. Tako je Roki :) Dosad sam uvijek postom slala pakete jer mi tu blizu, ali u ovoj situaciji radije cu se provozat do grada na prvi Tisak. Racune isto placam online, jucer sam bila na posti u mom malom mjestu, naravno guzva, kaze teta na salteru da nezna kako ce to funkcionirati s potvrdama, na Fini isto tako,na mupu ista stvar...
2021 11 16
Mislim da ce jos malo pa trebat potvrde i za Tisak..logicno je
2021 11 16
Mene jutros u mojoj pošti niko nije ništa pitao. Ni jel imam potvrdu ni da je pokažem. Samo daj pare za ležarinu.
2021 11 16
U mojoj posti je jutros pao sustav,kazu djelatnice da je pao u cijeloj Dalmaciji,valjda zbog provjera covid-potvrda.U postu se uđe normalno i onda na salteru traze potvrdu..cekam red ima sat vremena🤢
2021 11 16
Ne radi im ni stranica za pracenje posiljke...
2021 11 16
pao im je sustav u cijeloj RH. Ali ne vjerujem da to ima veze sa potvrdama jer njih skeniraju sa mobilnom aplikacijom koja nije dio sustava pošte
2021 11 16
> Tamara5485: > Dakle, cijepite se i da završimo s tom pandemijom jednom za svagda. Čitate samo ono što potvrđuje vaše mišljenje ne dozvoljavate drugu perspektivu. Čitam ovdje o dojenju j začeću - s koliko ste liječnika, ginekologa, pedijatara razgovarale o tome? Preporuka struke je cijepiti se. Trudnice se cijepe, žene se cijepe prije trudnoće, poslije trudnoće, sve je u redu. A bome je i normalnije prekinuti dojenje, zaštiti sebe i dijete cjepivom nego riskirati smrtonosni virus zbog nečega što ima zamjenu. > I nemojte mi o dojenju i prednostima, gomila žena nema mlijeka ili ga ima u malim količinama pa su djeca zdrava i prava. Prije svega nisam antivakser i nisam protiv cjepiva, ali sam za izbor i slobodu kad se radi o mom vlastitom tijelu. (Isto pravilo kojim se vodim kad je riječ o nekim drugim stvarima) Dakle, zašto bih se ja kao mlada i zdrava osoba cijepila nedovoljno ispitanim cjepivom kad su mi iste šanse od nuspojava (minimalne) kao i od težeg oboljenja od korone (minimalne)? A k tome sam alergična na cijeli asortiman lijekova i nisam sigurna da to nema baš nikakvog utjecaja. Uostalom, držim se svih ostalih preporuka i vješto sam do sada izbjegla koronu. Apsolutno podržavan cijepljenje starijih ljudi i bolesnih ljudi koje bi ova bolest mogla ubiti. Ali natjeravati ostale ljude na nešto što štiti samo njih je suludo. To je imalo smisla u vrijeme kad smo mislili da cijepljenjem ne širimo dalje zarazu, ali to se nažalost ispostavilo pogrešno. Dakle - cijepimo se da zaštitimo sebe, a ne druge i svatko bi trebao imati pravo odlučiti o tome. Nadalje, ovo što izvode nema apsolutno nikakvog smisla. Kovid potvrde za javne institucije, ali ne i za kafice i restorane gdje ljudi doslovno sjede u zatvorenim prostorima jedni na drugima. Svaki petak i subota je fešta od gužve u svim većim kafićima (čitaj klubovima), ali eto za u poštu se moram testirati ili cijepiti. Komedija! Ja zbog posla moram u poštu svaki drugi dan i šta ću.. testirat ću se..🤷‍♀️
2021 11 16
Ja više koristim tisak ali ako baš osoba želi poštom našla sam osobu koja ima covid potvrdu te njoj platim malu proviziju da mi odnese paket i opet sam bez brige .. bolje njoj platit da mi odnese paket nego na test koji ću koristiti možda jednom a cijepiti se ne mislim dok stvarno nebude neophodno.. no do onda ću se snalazit za sve
2021 11 16
> Tamara5485: > Dakle, cijepite se i da završimo s tom pandemijom jednom za svagda. Čitate samo ono što potvrđuje vaše mišljenje ne dozvoljavate drugu perspektivu. Čitam ovdje o dojenju j začeću - s koliko ste liječnika, ginekologa, pedijatara razgovarale o tome? Preporuka struke je cijepiti se. Trudnice se cijepe, žene se cijepe prije trudnoće, poslije trudnoće, sve je u redu. A bome je i normalnije prekinuti dojenje, zaštiti sebe i dijete cjepivom nego riskirati smrtonosni virus zbog nečega što ima zamjenu. > I nemojte mi o dojenju i prednostima, gomila žena nema mlijeka ili ga ima u malim količinama pa su djeca zdrava i prava. Daleko od toga da imate pravo na svoje misljenje, ali forsirat nesto sto nije 100% sigurno, nije bas ok. Oduvijek se pazilo i gledalo sto dati trudnici i dojilji, i uvik je bilo pametnije izbjec kemiju koliko se moze. Sve dok je u pitanju manje zlo. Svako bi trebao donosit svoju odluku sto ce i kad ce u svoje tijelo, sve dok je to cijepivo po zakonu NEobavezno, odnosno nitko ne preuzima odgovornost za isto, a ja kao dojilja sam neodgovorna sto dojim i jos ne cijepljena? Zene koje zamjenjuju majcino s adaptiranim je njihov odabir, ili silom prilike, i na to imaju pravo. Isto kao i ja, koja ne zeli. Uostalom, cijepljenje nije jedini nacin zastite od virusa. Ne zamjeraj, nasla sam se prozvana. :)
2021 11 16
Zna li tko da li su od danas potrebne potvrde kod zubara i obiteljskih lijecnika?
2021 11 16
Lijepo je dati nam slobodu da sami o nečemu odlučujemo, međutim nedostupni su nam znanja i istraživanja iz kojih bismo mogli izvući zaključke. Jednom sam u životu bila u jednom laboratoriju (i gledala preko stakla) tako da o poslovima proizvodnje cjepiva i učincima istog na moje tijelo nemam pojma. Znači, moram slušati nekoga, ne sebe. E sad, ovi što ih mogu slušati...njih ima bezbroj i imaju različita mišljenja. Jer čitati članke u Jutarnjem, pogledati nekoliko YT-ova...nije dovoljno za naše mišljenje. Mene je poslodavac stjerao u kut (toliko o mojim slobodama) tako da mi je izbor sužen: cijepiti se, testirati se dvaput (nama ispada triput) tjedno (što je za ispalit na živce), otići na bolovanje ili potrošiti godišnji odmor (dva posljednja rješenja su vrlo kratkoročna). Ne znam koje je najbolje rješenje za mene. Vidim samo da veliki protivnici cijepljenja stoje sad u redu jer su odgovorni prema svom poslodavcu i goloj egzistenciji. (i svojoj obitelji) I što mi svi sad možemo? Sjediti i tipkati.....Prosvjedovati?.....Ili stati u red???
2021 11 16
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/268f1fd78272db7b0f12a824ac03f790.jpg)
2021 11 16
ja sam prošli petak na pošti opunomoćila supruga za podizanje moje pošte i, nadam se, riješila problem na tu temu. on ima sve propisane isprave. mislim da se punomoć može napraviti i kod javnog bilježnika. jer tko zna koliko će ovo ludilo trajati.
2021 11 16
> sanjaurban: > Lijepo je dati nam slobodu da sami o nečemu odlučujemo, međutim nedostupni su nam znanja i istraživanja iz kojih bismo mogli izvući zaključke. Jednom sam u životu bila u jednom laboratoriju (i gledala preko stakla) tako da o poslovima proizvodnje cjepiva i učincima istog na moje tijelo nemam pojma. Znači, moram slušati nekoga, ne sebe. E sad, ovi što ih mogu slušati...njih ima bezbroj i imaju različita mišljenja. Jer čitati članke u Jutarnjem, pogledati nekoliko YT-ova...nije dovoljno za naše mišljenje. Mene je poslodavac stjerao u kut (toliko o mojim slobodama) tako da mi je izbor sužen: cijepiti se, testirati se dvaput (nama ispada triput) tjedno (što je za ispalit na živce), otići na bolovanje ili potrošiti godišnji odmor (dva posljednja rješenja su vrlo kratkoročna). Ne znam koje je najbolje rješenje za mene. Vidim samo da veliki protivnici cijepljenja stoje sad u redu jer su odgovorni prema svom poslodavcu i goloj egzistenciji. (i svojoj obitelji) I što mi svi sad možemo? Sjediti i tipkati.....Prosvjedovati?.....Ili stati u red??? Ne mozemo znati sve. Da je sve logicno, vladalo bi jednoumlje, bar u struci, a to nije slucaj. Al ok, vise manje mi je to sad vazno. Ja se ne mogu razumijeti u sve, pa ni u ovo, da bi mogla donosit odluke, ali samim time sto zakonom ovo nije obavezno, daje mi tu mogucnost. A kao dojilja, ne zelim. Kad pocnem radit, ako mi uvjetuju, naravno da cu se cijepiti, sto mogu....
2021 11 16
Koliko kosta testiranje?
2021 11 16
1 2 ... 4 5 6 7 8