Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Covid potvrde u pošti

> Negovicka: > > Beatriss: > > Možda nekome bude korisna info.. > > Od neki dan potvrda o preboljenju vrijedi 1 godinu i 11 dana od pozitivnog testa a ne više 180 dana. > > Jedino što ju se ne može preuzeti preko e gradani nego morate tražiti liječnika da vam ju izda. > Jesi sigurna ja sam imala koronu u 4mj u 10mj mi istekla potvrda kome da se javim doktoru. Sigurno je tako, frendica je digla neki dan, treba se javiti liječniku opće prakse i od njega se dobije.
2021 11 14
> NadaMihaljevic: > > > > > A nakon sto se prvom dozom cijepis dobijes neku potvrdu da si cijepljen, i vrijedi za ulaz, s tim da opet pretpostavljam, da moras biti testiran. Tako sam ja to svatila od prijateljice sta radi na posti > > > > Što će mi potvrda da sam cijepljena ako se moram testirat? > Svi oni koji su se cijepili prvom dozom prošli tjedan, morat će se testirati sljedeća tri tjedna. Nakon što prođe 20 (ili 22, nisam sigurna) dana od primitka prve doze, mogu zatražiti Covid potvrdu, samo što je ona privremena - ali čim prođu ta tri tjedna ne moraju se više testirati (jer je toliko potrebno imunosnom sistemu da reagira na cjepivo s barem djelomičnom zaštitom), a nakon što prime i drugu dozu cjepiva, dobit će potvrdu koja će im vrijediti godinu dana. Tako je, 22 dana, tako piše na stranici, samo nije jasno gdje će se ljudi testirati u utorak i kada? Dakle...svi ti silni ljudi koji moraju ući u državne firme i javne službe.....to da će me zubarica testirat prije odlaska na posao.....mislim da to baš u praksi nije izvedivo....jer ima naručene pacijente po nekoliko tjedana unaprijed...
2021 11 14
Bojkotiram koliko mogu, problem mi je onih 20 paketa s ali-ja koje čekam. Nadam se da sve stigne unutar istog tjedna da mogu preuzeti edit: sjetila sam se mogućnosti zadržavanja pošiljki, tako da ću sad popuniti obrazac i pokupiti sve koje mi stignu kroz mjesec dana
2021 11 14
Poštu bojkotiram odavno, ne zbog covid potvrda nego jer su nepouzdani, skupi i nemam vremena ni volje za stajanje u redovima.
2021 11 14
Bojkot. Idemo na tisak. Nek se pošta fučka. Racune placam online.
2021 11 14
idem sad jos 1x listat..ja vam ovo u odlukama ne nalazim .
2021 11 14
Zna li tko odnosi li se ova mjera na Postu koja je u sklopu neke trgovine konkretnije u Vk u Kauflandu jer trgovine ne obuhvacaju te mjere ?
2021 11 15
> fashionbarbie55: > Zna li tko odnosi li se ova mjera na Postu koja je u sklopu neke trgovine konkretnije u Vk u Kauflandu jer trgovine ne obuhvacaju te mjere ? Ako postoje takve iznimke onda je tek besmisleno.. Pretpostavljam da isto vrijedi i za te poste koje su u sklopu trgovine.
2021 11 15
Možda se neće moći ući do šaltera bez potvrde. Treba čekati iskustva s terena. Mislim da su nam sada važne te info, a ne tko se je ili nije cijepilo. Ima tema i za to. Ja neću bojkotirati poštu zasad, ženskica što mi Tupperweare naručujem šalje poštom. A i pismo mi je lakše poslat. Kupim markicu na tisku i u sandučić. Tako šaljem sličice koje mijenjam i sitne stvari koje stanu u kuvertu. Jeftinije je nego 13 kn tiskom.
2021 11 15
> sanjaurban: > Ja sam pak imala bliski susret s poštarom...nisam dugo ništa preuzimala u svojoj zgradi pa mi je bilo smiješno kako se susret odvija bez obzira na sva pravila i mjere..pozvoni on dolje i kaže naći ćemo se na pola puta....ja se spustim bez maske, on bez maske...promrlja on nešto po mobitelu i nakon njega ja se moram potpisati po tom istom ekranu...i onda mi pruži paketić....čekaj...isprinta i račun i da mi račun....a ja njemu dam lovu...i onda se lijepo sa smiješkom rastanemo.....kako poštar zna da ja nemam coronu? Kako ovi iz pošte misle da će on uručivati pakete? Jesam li ga trebala tražiti test? Jesam se trebala popeti po masku? Čak i da imam rukavice, kako ćemo se potpisivati po ekranu??????????? Daaa, tocno tako. Meni dugo vec postar donese doma, tako na isti nacin. Zato i nema logike, osim sto ce postar imat vise posla, ili ce se paketi vracat nazad... koliko ce to posti odgovarat vidit cemo..
2021 11 15
Evo i službene obavijesti https://www.posta.hr/pridrzavanje-epidemioloskih-mjera-obavijest-za-korisnike/9222
2021 11 15
> jelena693: > Evo i službene obavijesti > https://www.posta.hr/pridrzavanje-epidemioloskih-mjera-obavijest-za-korisnike/9222 Hm, kako će znati u kojim se kovertama skrivaju "pravne posljedice", ok, plave koverte sa Suda ili Porezne, ali svakakvih još koverti ima......znači ako mi je poslana trebam ju.......možda mi je važna možda nije.....tko preživi do kraja tjedna pričat će....
2021 11 15
Dakle, cijepite se i da završimo s tom pandemijom jednom za svagda. Čitate samo ono što potvrđuje vaše mišljenje ne dozvoljavate drugu perspektivu. Čitam ovdje o dojenju j začeću - s koliko ste liječnika, ginekologa, pedijatara razgovarale o tome? Preporuka struke je cijepiti se. Trudnice se cijepe, žene se cijepe prije trudnoće, poslije trudnoće, sve je u redu. A bome je i normalnije prekinuti dojenje, zaštiti sebe i dijete cjepivom nego riskirati smrtonosni virus zbog nečega što ima zamjenu. I nemojte mi o dojenju i prednostima, gomila žena nema mlijeka ili ga ima u malim količinama pa su djeca zdrava i prava.
2021 11 15
> Tamara5485: > Dakle, cijepite se i da završimo s tom pandemijom jednom za svagda. Čitate samo ono što potvrđuje vaše mišljenje ne dozvoljavate drugu perspektivu. Čitam ovdje o dojenju j začeću - s koliko ste liječnika, ginekologa, pedijatara razgovarale o tome? Preporuka struke je cijepiti se. Trudnice se cijepe, žene se cijepe prije trudnoće, poslije trudnoće, sve je u redu. A bome je i normalnije prekinuti dojenje, zaštiti sebe i dijete cjepivom nego riskirati smrtonosni virus zbog nečega što ima zamjenu. > I nemojte mi o dojenju i prednostima, gomila žena nema mlijeka ili ga ima u malim količinama pa su djeca zdrava i prava. Haha, ti bi to po kratkom postupku. Uvodni post nas zapravo pita jesmo li cijepljeni (imamo li propusnicu) ili nismo (onda bojkotiramo poštu)...iz nečijih upisa se da iščitati da jest ili nije, ali iz nekih se upisa to ne vidi. Pa iako je post o pošti, on je zapravo o nama u bilo kojoj drugoj instituciji u kojoj vrijedi odluka Stožera....tako da je baš zanimljivo kako na "slučaju Pošta" razmatramo ove nove mjere.....samo da se nitko ne posvađa i ne podijeli :")
2021 11 15
https://www.vecernji.hr/zagreb/za-postu-treba-covid-potvrda-ali-pokazuje-se-tek-na-salteru-1539568
2021 11 15
1 2 3 4 5 6 7 8