Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Cijepljenje - nastavak

Kad bilo koju temu stavis na tapet uvijek ce netko bit na strani jednig misljenja, netko na strani suprotnog. Zbog opce situacije ekstremi obje strane su postali svakodnevnica, a jedino sto raste je strah i nedoumice. Ljudi se boje covida, pa postkovida, pa cjepiva, pa nuspojava, pa brojnih teorija... Argumenti nemaju vise nikakvu tezinu niti je uopce jasno sto je ispravno sto ne. To je moje viđenje. Hoce li cijepljeni potaknut druge na cjepivo ako ih prozivaju luđacima, teoreticarima zavjere, maloumnima, neodgovornima, antivakserima i brojnim drugim lijepim nazivima? Nece!! Hoce li ih potaknuti tablicama, podacima o uspjesnosti cjepiva, slikama oboljelih? Mislim da nece! Hoce li necjepljeni bit u boljoj poziciji kada cjepljenje nazivaju budalama, kada im govore da ubijaju sebe time, kada ih nazivaju i prozivaju onima koji poticu " pokolj", kada im serviraju brojne teorije o mogucim zavjerama koji oni ne vide? Nece!! Hoce li ih okrenuti na svoju stranu pokazujuci im tablice, podatke o nuspojavama cjepiva? Mislim da nece! Sve to samo produbljuje jaz i podjele, rađa otpor u jednima i drugima, ne samo otpor nego i brojne druge ruzne emocije. Svi smo mi u istoj kasi, i dok za start to ne shvatimo necemo nigdje stici. Kako je covjek postao odjednom vreca virusa? Nema vise ime, nema prezime , nema osobine, nego ima samo binarnu sliku i presliku: cjepljen ili ne? Cjepljen -moza ima manje virusa, necjepljen - mozda ima vise virusa, potencijalno! Od virusa ne mozemo pobjeci, mislim da je to jedina jasnoca, ali svojom voljom se mozemo odaljiti od covjeka, od bliznjih i od samih sebe.
2021 12 03
Djevojke draga, ja nisam protiv cjepiva kao takvog, tko se želi cijepiti, slobodno i nemam ništa protiv cijepljenih. Iako se sama ne bih izložila tom riziku eksperimentalnog lijeka i genske terapije. Ali nije problem samo cjepivo i cijepljenje. Problem je sve što je vezano za prisilu i medijsku kampanju. Zar vama ne smrdi i nije sumnjiv nimalo ovaj mainstream narativ koji gura samo jednu stranu priče i zataškava sve što je suprotno? Ljude koji su oštećeni cjepivom ili koji su izgubili bližnje zbog cjepiva, poznate liječnike i znanstvenke čiji se narativ ne slaže sa ovom pričom su sustavno zataškavani, ugašeni facebook i instagram profili(pogledajte malo Kennedy Jr.), nema ih u vijestima i novinama i proglašava ih se šarlatanima, teoretičarima zavjere i ravnozemljašima. Zar nije čudno da se pod krinkom cjepiva i zaštite zdravlja od virusa koji većina ipak preboli bez teških posljedica, gube slobode čovjeka tako lako i jednostavno? Zar vam nije strašno da se već u nekim zemljama ljude odvodi nasilno u karantenske kampove iako su zdravi i samo zbog toga što se ne žele cijepiti i imaju svoje razloge, možda i medicinske? Ili da se djecu cijepi bez dozvole roditelja, a oni koji neće na to pristati da gube skrbništvo nad djecom i razdvaja ih se od djece? Zar to ne podsjeća nimalo na povijesnu situaciju kad su bili opravdani nacistički logori? I onda su mediji odradili svoje i to toliko da je ljudima postalo normalno da se Židovima radi to što se radilo.
2021 12 03
Postoje snimke u Kini gdje su zbog jedne osobe cijeli vlak otpratili u karantenski kamp koji sliči na životinjsku farmu. Ili snimke ljudi koji se ruše nakon cjepiva ili imaju ozbiljne posljedice, a nećete to čuti u vijestima i da se digne hajka na farmaceutsku industriju što bi inače bilo uobičajeno?..Zar nije čudno da postoji toliko diskrepancije i da političari i ljudi na vlasti mogu biti bez maski i distance, a obične ljude se tjera na drakonske mjere i gube izvor prihoda za život ? Da je virus toliko opasan, nema političara koji bi privirio vani bez skafandera i svemirskog odijela, a na cijepljenje bi ljudi trčali sami, ne bi bila potrebna nikakava prisila i nedostajalo bi cjepiva koliki bi bio red za njega? Gdje je nestala sloboda kritičkog razmišljanja i sloboda propitkivanja? Evo čovjek koji je sažeo sve bitno u par minuta i skidam mu kapu na rezonu i načinu na koji je sve iznio. https://www.youtube.com/watch?v=LmbGUpE16Ic
2021 12 03
Za one koji su protiv ove tiranije.. Od sutra se počinju skupljati potpisi.. Na karti imate mapu štandova https://dostaje.info/standovi/
2021 12 03
> trouhgmyeyes: > Za one koji su protiv ove tiranije.. > Od sutra se počinju skupljati potpisi.. > Na karti imate mapu štandova > https://dostaje.info/standovi/ Ne shvacam zasto mislite da ako bude referendum da ce vecina glasat protiv potvrda?
2021 12 03
I neće većina glasati protiv potvrda. Zato što većini potvrde idu na ruku, naravno da neće protiv njih. Još je prerano. Ali će pokazati da je oko milijun HR građana protiv takvog vođenja vlasti. Međutim, osobe koje podržavaju covid potvrde bi se trebale staviti u poziciju svojih sugrađana. Što ako stožer odluči da cijepljenje ne štiti protiv Omicrona i da potvrde ne vrijede dok ne primite novo cjepivo? Što ako odluče da se treba cijepiti svaka 3 mjeseca? Koliko će građana na to pristati? Što ako razvijete komplikacije i ne želite primiti novu dozu? Što ako netko upadne u sustav i on bude hakiran? Kako će te onda koristiti potvrde, a trebaju vam tog trenutka? Što ako zarazite imunokomprimiranu bližnju osobu zato što niste testirani, a vjerujete da ste zaštićeni? Što je sa velikim probojem virusa u bolnicama na intenzivnim odjelima, također u staračkim domovima, koji se već dugo događaju kod nas, od strane cijepljenog osoblja, a mnoge osjetljive skupine više nemaju zaštitu jer su cijepljeni prije 6 i više mjeseci...previše je propusta, koji u jednom trenutku neće moći biti ignorirani. Zašto jednostavno država ne podijeli svima kućne testove? Kao što se to vani radi? A da, onda nebi mogli ubirati maržu od 1000% na testove koje nabavljaju za manje od 1 dolara...
2021 12 04
> embrace: > I neće većina glasati protiv potvrda. Zato što većini potvrde idu na ruku, naravno da neće protiv njih. Još je prerano. Ali će pokazati da je oko milijun HR građana protiv takvog vođenja vlasti. > Međutim, osobe koje podržavaju covid potvrde bi se trebale staviti u poziciju svojih sugrađana. Što ako stožer odluči da cijepljenje ne štiti protiv Omicrona i da potvrde ne vrijede dok ne primite novo cjepivo? Što ako odluče da se treba cijepiti svaka 3 mjeseca? Koliko će građana na to pristati? Što ako razvijete komplikacije i ne želite primiti novu dozu? > Što ako netko upadne u sustav i on bude hakiran? Kako će te onda koristiti potvrde, a trebaju vam tog trenutka? Što ako zarazite imunokomprimiranu bližnju osobu zato što niste testirani, a vjerujete da ste zaštićeni? > Što je sa velikim probojem virusa u bolnicama na intenzivnim odjelima, također u staračkim domovima, koji se već dugo događaju kod nas, od strane cijepljenog osoblja, a mnoge osjetljive skupine više nemaju zaštitu jer su cijepljeni prije 6 i više mjeseci...previše je propusta, koji u jednom trenutku neće moći biti ignorirani. > Zašto jednostavno država ne podijeli svima kućne testove? Kao što se to vani radi? A da, onda nebi mogli ubirati maržu od 1000% na testove koje nabavljaju za manje od 1 dolara... odlično ste to komentirali, i sama imam ta pitanja u glavi, no svašta ćemo mi još tu podnosit...tko su ovi ljudi koje su uhitili ja nemam pojma...i na što su oni spremni...i koji su njihovi stvarni interesi- jer dijelu ljudi nije samo interes buna protiv besmislenih odluka Stožera.....tako da se svi ovi događaji oko nas mogu sagledati iz više raznih kutova....isplivat će na vidjelo i druge stvari.....dosta se pljuje po novinarima, ali iščačkat će oni svašta...
2021 12 04
> Majalike: > > trouhgmyeyes: > > Za one koji su protiv ove tiranije.. > > Od sutra se počinju skupljati potpisi.. > > Na karti imate mapu štandova > > https://dostaje.info/standovi/ > Ne shvacam zasto mislite da ako bude referendum da ce vecina glasat protiv potvrda? Ne znam da li sam igdje napisala da očekujem da će većina glasati protiv. Samo smatram da svatko tko je nezadovoljan uvođenjem covid potvrda, ima apsolutno pravo to izraziti na legitiman način. Kao što onaj koji kupi cipele koje se raspadnu nakon tjedan dana nošenja, ima pravo zatražiti reklamaciju.
2021 12 04
Sanjaurban, koga su uhitili, nisam baš shvatila? Evo malo da okrenemo temu na pozitivu... Znate kako je kod svih pandemija peti val bio ključna prekretnica, tj. tada virusi počinju slabiti i pretvaraju se u sezonske bolesti? Mi se sada približavamo petom valu. I sada se pojavio Omicron soj, koji se navodno puno brže širi od delte, ali po svim dosadašnjim saznanjima simptomi su iznimno blagi, poput glavobolje i umora. Zar to nisu izvrsne vijesti? Možda je to put prema kraju.
2021 12 04
Nemojte me krivo shvatiti mozda sam ja krivo razumjela cijelu postavku, ali inicijativu za referendum postavljaju oni koji su nacelno protiv, a vecina je za. Dakle suma sumarum legitimno ce se ozakoniti potvrde. Koja je onda bila poanta ? Pa znamo vec da je dio ljudi protiv, i kada taj dio glasa protiv na referendumu ne kuzim kako ce im reklamacija biti uvazena ? Znaci reklamiram raspadnute cipele, a kazu mi tamo..vecina ne dolazi reklamirati..ja kazem ali ja bih reklamirala..ajmo vidit jel bas vecina ne reklamira, zasto ne bi ? I onda anketa pokaze da vecina ne reklamira a vi dobite odgovor: Zao mi je , od danas ne mozete vise ni reklamirat, zakonski zabranjeno. Mozda sam potpuno u krivu, ne znam..
2021 12 04
Ah...možda je referendum još jedno "busanje" u prsa, kao i prosvjed, da pokažemo da nas ima i da se ljudi ispušu. Nejasno je zašto je referendum raspisan za nešto što ionako nije ustavno. Stožer nije ustavno tijelo i nije izglasan od strane naroda. A stožer je donio odluku o potvrdama. Osobno ne polažem puno nade u referendum, ali mislim da nam ne može donijeti lošiju situaciju nego što već jest.
2021 12 04
> Majalike: > Nemojte me krivo shvatiti mozda sam ja krivo razumjela cijelu postavku, ali inicijativu za referendum postavljaju oni koji su nacelno protiv, a vecina je za. Dakle suma sumarum legitimno ce se ozakoniti potvrde. > Koja je onda bila poanta ? > Pa znamo vec da je dio ljudi protiv, i kada taj dio glasa protiv na referendumu ne kuzim kako ce im reklamacija biti uvazena ? > Znaci reklamiram raspadnute cipele, a kazu mi tamo..vecina ne dolazi reklamirati..ja kazem ali ja bih reklamirala..ajmo vidit jel bas vecina ne reklamira, zasto ne bi ? I onda anketa pokaze da vecina ne reklamira a vi dobite odgovor: > Zao mi je , od danas ne mozete vise ni reklamirat, zakonski zabranjeno. > Mozda sam potpuno u krivu, ne znam.. Ostavimo 2 tjedna dok se ne skupe potpisi pa ćemo biti pametniji. 🙂 mislim da je suludo sada na neviđeno nesto zakljucivati, jer vjerujem da su nam svima upitnici iznad glave. Kako cijepljenima, tako i necijepljenima.
2021 12 04
> Majalike: > Nemojte me krivo shvatiti mozda sam ja krivo razumjela cijelu postavku, ali inicijativu za referendum postavljaju oni koji su nacelno protiv, a vecina je za. Dakle suma sumarum legitimno ce se ozakoniti potvrde. > Koja je onda bila poanta ? > Pa znamo vec da je dio ljudi protiv, i kada taj dio glasa protiv na referendumu ne kuzim kako ce im reklamacija biti uvazena ? > Znaci reklamiram raspadnute cipele, a kazu mi tamo..vecina ne dolazi reklamirati..ja kazem ali ja bih reklamirala..ajmo vidit jel bas vecina ne reklamira, zasto ne bi ? I onda anketa pokaze da vecina ne reklamira a vi dobite odgovor: > Zao mi je , od danas ne mozete vise ni reklamirat, zakonski zabranjeno. > Mozda sam potpuno u krivu, ne znam.. Agencija za zaštitu osobnih podataka je dala dozvolu i da je po zakonu da te XY netko traži kovid potvrdu na uvid gdje su tvoji podaci ime i prezime, zdravstveni podaci o cijepljenju i oib kao mjera protiv zarazne bolesti, a kad dopune zakon o zaraznim bolestima i dodaju na spisak sars cov ako već nisu tada sve postaje legalno od maski, kovid potvrda, mjera,pa do kazni za nepoštivanje mjera. Znači ni azop,ni ustavni sud nisu osporili rad stožera.
2021 12 05
Uopće nije poanta u tome tko je za tko je protiv. Naravno da je demokratski iznositi različita mišljenja. Propuštate bit i krajnji cilj ove propagande, a to je PRISILNO cijepljenje, odnosno diktatura. Sve se bilježi, sve se snima i svatko će osobno jednog dana snositi pravnu ili moralnu odgovornost za ono što trenutno propagira.
2021 12 07
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/58ed432311d441b0ce1b748625735ef7.jpg)
2021 12 08
1 2 ... 4 5 6 7