Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Operacija vratne kraljeznice

Ako ima netko tko je operirao vratnu i kod koga Molim Vas iskustva… Trne mi ruke ramena i bolovi u vratu nesnosni Postalo kronicno zadnjih 6mjeseci bez poboljsanja sa fizikalnom
2021 12 11
Dva puta, prvi put u 26 godini, drugi put sa 31. Tako da sam silom prilike naučila sve. Fizikalna ne pomaže. Plivanje, plivanje i plivanje :) Ja imam sad 51 godinu tako nadam se da su tehnike danas bolje, no nemojte se nadati čudu. Ja imam titan ploćicu u vratu plus dio kosti sa kuka. Od doktora sam odustala kad mi je rečeno da se pripremim za kolica. To je bilo iza druge operacije. Od tada slušam sebe. Važni su takozvani mali statični mišići koje se ne vježbaju kod fizikalne. Aktiviraju se samo u položajima koji zahtjevaju ravnotežu (npr. kad stojite na jednoj nozi) Ako razjačate glavne mišiće, a ne njih eto krivi pokret i puf sve ispočetka. Uz plivanje može pomoći pilates na lopti i naravno tai-chi. Tako moj savjet je jedno dva mjeseca bazen pa ako nije bolje onda operacija. Sretno 😀 P. S. Sad hodam normalno i nitko ne može skužiti da u biti hodam vizualno jer slabo osjetim stopala. Eto ni štap a kamoli kolica 😀
2021 12 15
E ja sam isti cula da je ledno plivanje najbolje za sve…samo sto ja imam trnce u rukama i glavobolje Pa neznam kako to rjesiti plivanjem ako mi je zivac pritisnut… Drago mi je da zivite normalno nakon 20god i nadam se bez bolova :)
2021 12 15
Ja ne mogu leđno plivati, jedino ako su ruke uz tijelo. Izumila sam novi stil 😂 na pola prsno. Znači normalno prsno no kako je vrat statičan izvijem se u struku. Pa prilagodim tijelo. Kod bilo kakvog plivanja rade svi mišići i to je najbitnije. Slušajte svoje tijelo i nađite najbolji položaj. Kaj se tiče bolova, tu su, ali sam naučila sa njima živjeti. Oko 14 sati legnem na jedno sat vremena i onda mogu dalje. Tablete ni pod razno jer su u redu kratkoročno, dugoročno unište sve. Kad su lošiji periodi postoji ona divna biljka od koje ćete biti još i veseli 😂 Ne znam koliko imate godina no evo ja sve ovo vrijeme vodim ispunjen i sadržajniji život od brdo mojih potpuno zdravih frendica. Zapravo većina ljudi nema pojma da imam 100% invaliditet. Trnci u rukama su i meni povremeno prisutni, tad pojačam vježbanje i hodanje. Neka vrsta meditacije, opuštanja je također dobra jer primjećujem da su izražajniji kad sam pod stresom. Dobar znak za procjenu stanja je stavite ruke ravno ispred sebe, sa dlanovima prema gore, zatvorite oči. Ako ni jedna ruka ne "pada" još imate vremena popraviti stvar sa vježbama. Ako pada nažalost obično pomaže jedino operacija.
2021 12 15