Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Zna li tko, postoje li kakva zakonska ograničenja po pitanju uplata?

Pozdrav , ima li možda netko tko zna , postoje li kakva zakonska ograničenja za uplate na račun za rabljenu odjeću i sl.. Porezi, kazne itd..?
2022 04 29
Ako dobro pamtim mislim da je 20 000 kn godisnje
2022 04 29
Hvala ;)
2022 04 29
Dali treba pisati na uplati rabljeno
2022 04 29
I 3.500 mjesečno Naravno ne odnosi se na auto i kuću jer se na to plaća porez svakako Sve uplate treba primati na tekući račun
2022 04 29
> TinTina987: > I 3.500 mjesečno > Naravno ne odnosi se na auto i kuću jer se na to plaća porez svakako > Sve uplate treba primati na tekući račun To je točna info ? Ima negdje u zakonu gdje to piše ili ?
2022 04 29
> Vikili: > > TinTina987: > > I 3.500 mjesečno > > Naravno ne odnosi se na auto i kuću jer se na to plaća porez svakako > > Sve uplate treba primati na tekući račun > To je točna info ? Ima negdje u zakonu gdje to piše ili ? Koje od toga? Neoporeziv iznos plaće u hrvatskoj je izmedu 3 I 4 tisuće mjesečno, ako niste zaposleni, a primate mjesečno preko tog iznosa vjerojatno će vas netko pronaći. Npr ako preko student servisa zaradite preko, mislim da je sad 60 tisuća, plaća se porez. Nisam vidjela post gore, dakle nije 20 tisuća godišnje već više. To se dijeli s 12 mjeseci i ispadne 5 tisuća. Međutim, porezna će provjeriti svaku ili skoro svaku uplatu, ovisi kakve ste sreće, pa na kraju godine nerijetko zovu na razgovor. Student servis je samo primjer, vrijedi za sve uplate koje nisu uvedene kao tekuće. Ne znam što vas točno zanima, zaradu s Etsy-a, ebay-a, honorarnih poslova i slično je isto potrebno prijaviti poreznoj Znam za više osoba kojima si roditelji uplaćivali džeparac na žiro račun pa su se poslije morali opravdavati otkud ti novci. Što se tiče tekućeg, ako prodajte rabljenu robu i namještaj na to je već plaćen porez tako da nikom ništa, a sumnjam da prodajete u nekim nebuloznim ciframa. Ukoliko da i to traje više mjeseci, dobit ćete poziv u poreznu da objasnite otkud ti novci. A ako prodajete neke rukotvorine, na to bi se, logično, trebao platiti porez putem obrta i slično. Ne znam koje je točno bilo pitanje pa evo hrpa teksta.
2022 04 29
> TinTina987: > > Vikili: > > > TinTina987: > > > I 3.500 mjesečno > > > Naravno ne odnosi se na auto i kuću jer se na to plaća porez svakako > > > Sve uplate treba primati na tekući račun > > To je točna info ? Ima negdje u zakonu gdje to piše ili ? > Koje od toga? > Neoporeziv iznos plaće u hrvatskoj je izmedu 3 I 4 tisuće mjesečno, ako niste zaposleni, a primate mjesečno preko tog iznosa vjerojatno će vas netko pronaći. > Npr ako preko student servisa zaradite preko, mislim da je sad 60 tisuća, plaća se porez. Nisam vidjela post gore, dakle nije 20 tisuća godišnje već više. > To se dijeli s 12 mjeseci i ispadne 5 tisuća. Međutim, porezna će provjeriti svaku ili skoro svaku uplatu, ovisi kakve ste sreće, pa na kraju godine nerijetko zovu na razgovor. Student servis je samo primjer, vrijedi za sve uplate koje nisu uvedene kao tekuće. Ne znam što vas točno zanima, zaradu s Etsy-a, ebay-a, honorarnih poslova i slično je isto potrebno prijaviti poreznoj > Znam za više osoba kojima si roditelji uplaćivali džeparac na žiro račun pa su se poslije morali opravdavati otkud ti novci. > Što se tiče tekućeg, ako prodajte rabljenu robu i namještaj na to je već plaćen porez tako da nikom ništa, a sumnjam da prodajete u nekim nebuloznim ciframa. Ukoliko da i to traje više mjeseci, dobit ćete poziv u poreznu da objasnite otkud ti novci. A ako prodajete neke rukotvorine, na to bi se, logično, trebao platiti porez putem obrta i slično. Ne znam koje je točno bilo pitanje pa evo hrpa teksta. Mislim na ovu najobicniju prodaju na krpicama, sto prodajemo svi mi zajedno koji smo ovdje, ukljucujuci i Vas..Naravno da to nisu nikakve ozbiljne cifre, ali svejedno mora postojati neko pravilo..
2022 04 29
Vidim da prodajete skuplje stvari, bilo bi dobro čuvati račune i obavezno sve uplate da idu na tekući račun
2022 04 29
> TinTina987: > Vidim da prodajete skuplje stvari, bilo bi dobro čuvati račune i obavezno sve uplate da idu na tekući račun Ok, hvala😉
2022 04 29
> TinTina987: > Vidim da prodajete skuplje stvari, bilo bi dobro čuvati račune i obavezno sve uplate da idu na tekući račun a koja je razlika između uplate na tekući i na žiro račun? meni je jednom teta u banci nešto objašnjavala da ako sama sebi uplaćujem (npr. prodala sam neku tehničku robu preko njuškala, lovu sam dobila na ruke pa sam si to išla položiti na račun) da stavim radije na žiro? ili sam nešto krivo shvatila? o:)
2022 04 29
> bambi_Zg: > > TinTina987: > > Vidim da prodajete skuplje stvari, bilo bi dobro čuvati račune i obavezno sve uplate da idu na tekući račun > a koja je razlika između uplate na tekući i na žiro račun? meni je jednom teta u banci nešto objašnjavala da ako sama sebi uplaćujem (npr. prodala sam neku tehničku robu preko njuškala, lovu sam dobila na ruke pa sam si to išla položiti na račun) da stavim radije na žiro? ili sam nešto krivo shvatila? o:) Ma nikad ništa ne treba uplacivati na žiro. Samo se možete dovesti u problem. Možete guglati razliku tekućeg i žiro
2022 04 29
ja povremeno prodam neke fotografije, mislite li da bi me zbog toga mogli gnajviti? također, ako me ulove, ili odlucim platiti porez ako dode do neke cifre, kako ide to s porezom i kolika je cifra? pričao o par stotina kuna mjesecno, i ne svaki mjesec
2022 05 02