Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Povišenje cijena zbog uvođenja Eura

Pozdrav, Ne znam jeste li primijetile da nakon što je počelo uvođenje dvostrukih cijena da su neki dućani počeli preljepljivati cijene proizvoda u dućanima i da opet plaćamo previše. Ne znam spada li to pod onaj dio što bi država trebala kažnjavati ili smo samo loše prošli, ali nekoliko primjera što sam zadnjih dana vidjela: 1. Mlinar je podigao cijene svih proizvoda kako bi imao zaokružene cijene u eurima (npr. digli su cijene da cijene u eurima budu 0,80€ ili 0,60€), s time da je konverzija takva da su cijene u HRK postale veće, a ne zaokružene na manje ili samo s nasumičnim centima 2. u Tediju su prelijepljene sve cijene u drugim valutama gdje piše da nešto košta 1€ i na to je stavljeno 8kn = 1,06€. Znači li to da od 1.1. mi i dalje plaćamo 1,06 ili 1€? 3. U Pepcu također, ispod se vidi cijena od npr. 50kn (7€) koja je bila do prije koji tjedan isprintana na pakiranju, a nova cijena je 52,07kn. Jeste li primijetila još takvih slučaja? Isplati li se to prijaviti Državnom inspektoratu ili nekoj drugoj državnoj ustanovi? Znam da su to sve kunice i lipice i kap u moru trenutnih poskupljenja, ali se kao kupac osjećam tako glupo zbog toga nakon što je na televiziji svakih 5 minuta bilo neko obraćanje o tome kako dvojni izraz cijena i ono zadnja cijena u 30 dana služe zaštiti kupac i sl.
2022 09 14
Ja nekako očekujem i daljnji porast cijena..nažalost.. i sa eurima i bez njih.. 7 E preračunato u kn preko 50 kn i to je to..a trebali su kn preracunat u eure a ne obratno.
2022 09 14
Zaokružuju naveliko. Jako me počeo frustrirati odlazak u dućane svih vrsta. Cijene su besramno narasle, a pozivaju se na koronu, Ukrajinu i energetsku krizu. Čini mi se da je prilika i naveliko ju koriste. Lupaju nas po novčaniku i masno zarađuju, a penzioneri nam kopaju po kantama. :@
2022 09 14
> Fenriz: > Pozdrav, > Jeste li primijetila još takvih slučaja? Isplati li se to prijaviti Državnom inspektoratu ili nekoj drugoj državnoj ustanovi? Isplati jer je kažnjivo, danima je pisalo po portalima da se cijene ne smiju zaokruživat i da će im se to tolerirat samo dan-dva od uvođenja dvojnih cijena. Bezobrazluk, ionako su ih svi već ranije digli po 30-40%.
2022 09 14
Ja sam neki dan bila u Pepcu i primjetila isto. Svi proizvodi su im poskupili. A izbor sve lošiji :/
2022 09 14
Ja sam odlučila ignorirati sve, uđem, kupim što moram i što koristim inače i godinama, čujem cifru, malo se stresem i platim, dođem doma i zaboravim na brige..
2022 09 14
Mana isto preko manjih cijena ,prelijepe veću ,kupila sam ručnik akcija ,49kn a bio 30 kn ispod naljepnice
2022 09 14
I ja mislim da će nam cijene još biti i veće. Sada kupujem od odjeće što mi treba, jer vjerujem da će sve biti još i skuplje. Kad se zaista uvede euro mislim da ću samo kupovati hranu i higijenske potrepštine dok se ne priviknem na cijene i računanje 😁😁 Bit će tu svega, treba paziti na ta trgovačka posla. Što se tiče Tedija, primjetila sam to i ranije. Kod njih je uvijek bilo 8 kn =1 euro. Iako se euro znao kretati i ispod 7,53. Uvijek zaokruže pa tako i sada.
2022 09 14
Najbolje je sve prijaviti.
2022 09 15
uskoro ce biti isplativije otići u austriju u ducan jer s tamo cijene uvijek bile nize... zasto se negdje vani kila banana prodaje za 1 euro, a kod nas je najmanje 10 kn?!
2022 09 15
Već sad je isplativije
2022 09 15
I mene zanima jel ima kakve koristi od prijavljivanja? Jučer sam primijetila u Pepcu to.
2022 09 15
Treba sve prijaviti,valjda bude koristi Ja sam u Tediju kupila jastuk za psa 15 eura,u kunama 130kn
2022 09 15
Mole da se prijavljuju sve nepravilnosti.
2022 09 15
Mislim da ćemo mi uz granicu opet dp Hercegovine i šoping. Eno mi je tata išao preko granice jučer po šećer, nema uopće u lidlu.
2022 09 15
1 2 3