Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Događaji, koncerti, izložbe /

Prosvjed 17.2.

Planira li tko od vas na prosvjed? Nadam se da ce nas se skupiti sto vise. Vidimo se na trgu u subotu! :D
2024 02 13
Ponekad zaboravim da jako puno ljudi kod nas ne prati politiku i ne zna sto se trenutno dogada, isprike na manjku konteksta. ,:) ''Oporbene stranke ljevice i centra najavile su prosvjed zbog izbora Ivana Turudića za novog glavnog državnog odvjetnika. Prosvjed će se održati u subotu na zagrebačkom Trgu svetog Marka u 11 sati. Najavili su da prosvjedom, u čijoj organizaciji sudjeluje jedanaest oporbenih stranaka lijevo-liberalnog spektra, žele osvijestiti ljude da su procesi koji se trenutno događaju u Hrvatskoj opasni za cijelo društvo.'' Isto tako pozivaju da se raspisu izbori. Ovo je odlican sazetak tko, kako i zasto - https:// www.instagram.com/p/C3SFYP7MzM6/?hl=en Za one koji nemaju Instragram evo prijepis: ''Ovo je Ivan Turudic, gospodin kojega je nas premijer Andrej Plenkovic imenovao glavnim drzavnim odvjetnikom, tj. sefom DORH-a. DORH je institucija koja se bori protiv korupcije, organiziranog kriminala, kad se radi o bitnim ljudima i velikim ciframa. 3 velika bitna slucajeva koja DORH trenutno vodi su optuznica protiv Josipe Rimac, Zdravka Mamica i Dragana Kovacevica. Igrom slucaja, gospodin Turudic takoder je dugogodisnji prijatelj sa svih troje. Da, gospodin Turudic ce odlucivati o buducnosti svojih prijatelja kriminalaca, iako zvuci kao scenarij za telenovelu, ovo je samo hrvatska stvarnost, kako nam sada sluzbeno ni Turkmenistan nije do koljena, vaznije je nego ikada da izademo na izbore i na prosvjed. ''
2024 02 13
Ja dolazim iz Rijeke.
2024 02 13
I što će se dogoditi? Smijenit ćemo jednog lika i dobit ćemo drugog, sličnog!? U ovoj lažnoj demokraciji u kojoj jesmo, gdje se građanima servira informacija da mogu sudjelovati u nekakvim izborima i odlukama, dajte me nemojte. Toliki sramotni događaji u našoj politici, toliki ljudi niskog morala koji brinu najviše o svojim guzicama, a stanje države, nacije i ljudi ih najmanje zanima. Jadno je to sve i čitati i pratiti. Stvari su odlučene i prije nego smo za njih saznali. Novac i moć, a sve u rukama naših političara, vrlo su moćna oružja. Mi sitni građani... niti nas se što pita, niti odlučujemo o ičem. Evo, ne možemo odlučiti ni da nam se pokupi smeće iz grada. Živa smijurija. I što ću onda mahati transparentom? Za koga? Sam se živciram, bolje mi je gledati film, tamo bar ima katarze..
2024 02 14
Super stav. Vrlo produktivan. Najbolje ne činiti ništa. Sva sreća što, na primjer, sufražetkinje u ne tako dalekoj povijesti nisu bile takvog stava.
2024 02 14
Današnja situacija je potpuno drukčija i da sufražetkinjama dodaš još toliko njih, nisi napravio ništa. Mislim da smo došli do zida i da ćemo vrlo brzo sami sebe uništit. Situacija u svijetu treba nas brinuti. Tako je, da, ni psi nisu mogli u dućan pa sad mogu. Male borbe su uvijek dobrodošle. Ali nekad ne vidim smisla, jer bezobrazluku i lopovluku ne možeš stati na kraj. To još nismo uspjeli, jer dok mi prosvjedujemo, iza kulisa se kuhaju nove afere. Hrpa malih prosvjedića ne donosi nikakav rezultat. Taj prosvjed ovisi o načinu na koji će se izvještavati o njemu.
2024 02 14
> gitadevi: > Ja dolazim iz Rijeke. Odlicno! Vidimo se na trgu! :D
2024 02 14
> sanjaurban: > Današnja situacija je potpuno drukčija i da sufražetkinjama dodaš još toliko njih, nisi napravio ništa. Mislim da smo došli do zida i da ćemo vrlo brzo sami sebe uništit. Situacija u svijetu treba nas brinuti. Tako je, da, ni psi nisu mogli u dućan pa sad mogu. Male borbe su uvijek dobrodošle. Ali nekad ne vidim smisla, jer bezobrazluku i lopovluku ne možeš stati na kraj. To još nismo uspjeli, jer dok mi prosvjedujemo, iza kulisa se kuhaju nove afere. Hrpa malih prosvjedića ne donosi nikakav rezultat. Taj prosvjed ovisi o načinu na koji će se izvještavati o njemu. Nije samo do prosvjeda, nego je i do toga da ljudi pocnu glasati. Mi imamo sramotno malu izlasnost na izbore. Jedva 50%! I sad zamislite da svi ti ''joj nista se nece promijeniti'' zapravo mrdnu guzicu. Lavina novih glasaca koji bi bez problema skinuli HDZ s trona. I ne, nisu svi isti. Kakve bedastoce. Kako znate da su svi isti? Pa HDZ vlada vec desetljecima. Doslovno su nase vlade bile ovo: HDZ - HDZ - HDZ - HDZ - HDZ - HDZ - SDP - HDZ - HDZ - HDZ - SDP - Reformska - HDZ - HDZ. Ali ok, Vas ne zanima politika, nije da Vam politika utjece na svaki aspekt zivota. Nedaj boze da se zivcirate ovime, nadam se da cete uzivati u ne tako dalekoj buducnosti Hrvatske kad cemo biti kao Madarska ili Srbija i kad vas djeca, unuci, rodbina i prijatelji posjete jednom na par godina jer su si izgradili zivot daleko odavde.
2024 02 14
> XTina.: > > sanjaurban: > > Današnja situacija je potpuno drukčija i da sufražetkinjama dodaš još toliko njih, nisi napravio ništa. Mislim da smo došli do zida i da ćemo vrlo brzo sami sebe uništit. Situacija u svijetu treba nas brinuti. Tako je, da, ni psi nisu mogli u dućan pa sad mogu. Male borbe su uvijek dobrodošle. Ali nekad ne vidim smisla, jer bezobrazluku i lopovluku ne možeš stati na kraj. To još nismo uspjeli, jer dok mi prosvjedujemo, iza kulisa se kuhaju nove afere. Hrpa malih prosvjedića ne donosi nikakav rezultat. Taj prosvjed ovisi o načinu na koji će se izvještavati o njemu. > Nije samo do prosvjeda, nego je i do toga da ljudi pocnu glasati. Mi imamo sramotno malu izlasnost na izbore. Jedva 50%! I sad zamislite da svi ti ''joj nista se nece promijeniti'' zapravo mrdnu guzicu. Lavina novih glasaca koji bi bez problema skinuli HDZ s trona. > I ne, nisu svi isti. Kakve bedastoce. Kako znate da su svi isti? Pa HDZ vlada vec desetljecima. Doslovno su nase vlade bile ovo: HDZ - HDZ - HDZ - HDZ - HDZ - HDZ - SDP - HDZ - HDZ - HDZ - SDP - Reformska - HDZ - HDZ. > Ali ok, Vas ne zanima politika, nije da Vam politika utjece na svaki aspekt zivota. Nedaj boze da se zivcirate ovime, nadam se da cete uzivati u ne tako dalekoj buducnosti Hrvatske kad cemo biti kao Madarska ili Srbija i kad vas djeca, unuci, rodbina i prijatelji posjete jednom na par godina jer su si izgradili zivot daleko odavde. <3
2024 02 14
A, može pitanje? Koji državni odvjetnik je bio dobar ili loš? Možete li navesti neko ime? I kako je izabran? Politika je zabava za stoku sitnog zuba, evo, baš da bi se mi tu malo posvađale kao pijanci ispred dućana... kao prije 30 i više godina. Nek nam dragi bog pomogne ako opet SDP dođe na vlast😂😂😂to vam govori ateista i bivša ljevičarka(bivša jer me politika prestala zanimati u trenutku mijenjanja imena trga maršala tita, šljam s jedne strane, šljam s druge, kad sam to vidla, rekoh bye, bye)
2024 02 14
> Nitospitos: > A, može pitanje? Koji državni odvjetnik je bio dobar ili loš? Možete li navesti neko ime? I kako je izabran? Politika je zabava za stoku sitnog zuba, evo, baš da bi se mi tu malo posvađale kao pijanci ispred dućana... kao prije 30 i više godina. Nek nam dragi bog pomogne ako opet SDP dođe na vlast😂😂😂to vam govori ateista i bivša ljevičarka(bivša jer me politika prestala zanimati u trenutku mijenjanja imena trga maršala tita, šljam s jedne strane, šljam s druge, kad sam to vidla, rekoh bye, bye) A sta mi imamo samo dvije stranke ko Amerikanci? Tu su samo HDZ i SDP? To sto se vi ne zelite pozanimati za stranke koje imamo i koji su njihovi programi i clanovi, to je Vas problem. I Vi ste dio problema i zasto smo u takvoj situaciji u kakvoj jesmo. Pa se Vi i dalje zalite kako cekate na pregled 8 mjeseci, kako javni prijevoz ne valja i kako je sve skupo a place male. Uostalom, pise da ste u Zagrebu. Vi trenutno zivite u Zagrebu, vidite sto je sve stranka Mozemo postigla tamo i imate ovakvo misljenje i mislite da ne moze bolje? Komedija. Da, imaju jos jako puno posla i trenutna vlada ih sabotira na svakom koraku, ali bome idu u jako dobrom smjeru. https:// mozemo.hr/promjena-je-pocela/ - Evo ako ste spremni nauciti sto se dogada u Vasem gradu. Bas su prije par dana u Zagrebu predstavili aplikaciju iTransparentnost, web aplikaciju za pregled trošenja gradskog proračuna. "Ovo je povijesni iskorak ne samo za Zagreb, već i za Hrvatsku. Dajemo alate i onima koji će nas kritizirati, istraživačkim novinarima. Grad Zagreb nikada ovako transparentan nije bio, nastavljamo praksu transparentnosti. Proračun Grada je na četvrtoj razini detaljnosti dok je zakonski druga razina. Proračun grada Zagreba moći će se analizirati nije samo PDF po zakonu, nego dajemo ih cel tablicu da se može lakše analizirati i pretraživati", rekao je Tomašević.'' Aaaaaaaali svi su oni isti, ne?! x-)
2024 02 14
Nisam čekala pregled 8 mjeseci, nego sam u 3 tjedna obavila sve sto sam trebala, zagreb užasno smrdi, isto kao i prije. A, ljudska glupost se dokazala kad su svi naivno glasali za MOST. Isto kao kad je Obama postao predsjednik SADa i svi smo vjerovali da će biti mir u svijetu, kandar ono... Mama me čitav život tjera da idem na glasanje, samo da HDZ ne pobijedi, ono, dost mi je. Ja se sigurno neću uzrujati u ovoj raspravi pa nemojte ni vi!
2024 02 14
Bravo, Nitosica, ja se isto neću uzrujati, a ljudi se i pobiju zbog politike. Izlaznost na izbore mi je žešća smijurija. Pošto se meni sve temelji na zdravoj logici, nitko me neće uvjeriti da moje zaokruživanje već odabranih imena i trosložnih kratica može ikako izmijeniti karaktere ljudi, pokvarenost i ostale osobine koje nas krase kao naciju, te uvesti reda u državi i gradovima. Ispada da su svi odabrani nesposobni, a građeni zahtjevni i znaju točno što hoće. A nakrali su se, a brate mili....To da nas političari drže robovima i samo brojem nas doživljavaju, ne bih, hvala. U državi vladaju lopovluk i laž. Na krive načine postavljamo bitne stvari, okrivljenici nam pobjegnu van države pa otamo rade svoje biznise. Kažem smijurija od države i zakona koji se ne poštuju. Ne može me nitko uvjeriti da je ponuđeni listić dan meni da nešto biram. Kad biram, želim cijeli dućan na izbor, a neću da netko umjesto mene izabere dvije trule jabuke pa se od mene očekuje da između gnjileži biram. Vi mladi koji ste u politici, bježite glavom bez obzira ako ste normalni. Ako želite moć koju imaju neki današnji visokopozicionirani političari i briga vas najviše za vaše vlastite interese, onda ste dobrodošli u zajednicu kojoj ne želim pripadati. Gubljenje vremena. A vi kao da ste Možemovka koja vrbuje ženski rod srednjeg i nižeg sloja. Ali nije vam to za MK. Ovdje se bavimo odjećom i cipelama, a ne politikom.
2024 02 14
Dovoljno je poruka već protiv novopozicioniranog gospodina, koji radi vlastitoj ženi iza leđa, poslano preko društvenih mreža, a svaki političar ima svoje ljude koji sve čitaju, analiziraju i rade mu dnevne izvještaje. Znači mišljenje nacije se zna, pa je prosvjed samo gubljenje vremena i novca, a mora se pokazati da i oporba nešto radi. Građani se ne bi trebali baviti politikom već mirno živjeti. Državu trebaju voditi sposobni ljudi bez osobnih interesa. Kada će to biti? Nikad. Kod nas se na kavama razgovara o politici i svi sve znaju. Meni to nije normalno. Ja uopće ne trebam razmišljati kako bi se trebalo riješiti smeće u Zagrebu i gdje bi se trebao spaljivati otpad. To nije moj posao jer primam plaću samo za svoj. Ali, ne, Hrvati o tom sve znaju i imaju sva rješenja. Ali kad treba nešto pametno napraviti, onda nema radnika, u Hr. se najviše pametuje, a najmanje radi. Pogledajte medije! Jel se vama čini da mediji potiču sukobe, zločestoću i ratove? E, pa meni se baš čini da jesu. Tako da, žene, radite na sebi i svojim hobijima, bavite se sportom, volite se, kuhajte, brinite o djeci, birajte si ljude za druženje. Budite pametne i mislite svojom glavom. Nemojte da vas nitko vrbuje, navlači ni razvlači. Nemojte biti zavedene i preveslane. Pogledajte kakva se hrana servira ženama u rodilištu? Mislite li da će se to uskoro promijeniti? Pa evo, žena predsjednika je nutricionistkinja i bavi se zdravljem djece. Pa što to, pobogu, ne promijeni? Ima sve uvjete. A žene tamo jedu salame i hrenovke. To vam je politika.
2024 02 14
Urbanica, kaj ti neznaš da se svi mlađi danas guraju u politiku jer će lakše uspjeti u životu?A, mi smo doživjele kad se pričalo da ako nisi u partiji, nemreš se nigdje zaposliti. Ja neznam zašto se stalno nešto zakuhava, huška? Živimo i radimo u svom miru, budimo pošteni i to je to. I btw, tramvaji su koooma već godinu dana, prije su vozili svakih par minuta, sada kad dođem na stanicu i pogledam displej krenem pješke... Ma, nek je i ovakvih tema, al nažalost, ostajem hladna ko špricer, nemre me to raspi... dit.
2024 02 14
1 2 3 4 5