Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Poklonite, mnogi doista nemaju

Ponukana jednim upitom u inbox, otvaram temu o poklanjanju krpica. Mnogi od nas nismo svjesni koliko ljudi ima kojima je odjeca neophodna, a ne mogu si je priustiti ni po ovako (ponegdje) doista povoljnim cijenama, a koje se mogu naci medju korisnicama ovih stranica. Sto je nama jeftino i zabavno, nekome je bolno nedostizno, da ne govorim da mnogi od njih nemaju mogucnost ni koristenja interneta, vec to eventualno za njih mogu uciniti prijatelji ili poznanici koji, eto, zele pomoci. To nisu ljudi koji traze iPhone 4s na poklon, a vidjam da ima i takvih bisera ovdje... To su ljudi kojima nije bitna ni boja, ni brand, nego da je odjeca nosiva(!). Surecemo ih na cesti, u susjedstvu, neki izvadimo sitnis iz novcanika onima koji pitaju, ali mnogo je vise onih "nevidljivih" koji niti ne pitaju, koji zive u nekom paralelnom svijetu za koji mi ne znamo ili ne zelimo znati da postoji. Pozivam sve korisnice ovog foruma da otvore prvo svoj ormar, a zatim i srce i, ako nadjete ista cije biste se vrijednosti mogli odreci, postavite da poklanjate. Sa ukljucenom postarinom jer poklon podrazumijeva da za njega ne moramo platiti da bismo ga primili. Hvala sto se utrosile svoje vrijeme da procitate ovu "plahtu" :), a za vasu dobru volju bit ce vam zahvalni oni kojima cete poklanjati - koji nemaju.
2013 01 20
Evo ako znate nekoga,javite,ja imam robe za pokloniti..
2013 01 20
tuzno je da se samo jedna cura javila,i meni slobodno javite gdje se moze poslati ili odnijeti i rado cu se odazvati
2013 01 20
Vrlo lijepo da je nekome stalo; svaka čast na temi! [:smijesi] Zanima me da li se već netko javljao ovdje na krpicama tj. da li ima već neko pozitivno iskustvo?
2013 01 20
Hvala na komentarima :), podatke sam poslala u vas inbox, no ova tema nije tu samo zbog te jedne osobe, vec i za ubuduce, kao prijedlog korisnicama. Nista ne garantira da ce iskustvo poklanjanja krpica biti pozitivno jer ono ionako ovisi o nasoj motivaciji i (subjektivnim) ocekivanjima :)
2013 01 20
eto cura traži za svoju prijateljicu koja je bez posla i ima dvoje djece odite na profil Vjestica 777
2013 01 20
Odlična tema. Slažem se sa svime što je north137 napisala. Često samu sebe uhvatim da kao tele buljim u krpice i kombiniram nešto u svojoj glavi i imam dileme oko toga što kupiti, što prodati. Zaboravim na to kakvi problemi u svijetu postoje i na to koliko je sve ovo nebitno i zatupljujuće. Ipak mislim da možda ovo nije pravo mjesto za pomoć ljudima koji nemaju. Jer oni niti ne zalaze ovdje. A i uvijek se nađe ljudi koji će uzeti poklon pa preprodavati na nekom buvljaku. Zato radije poklonim odjeću koju ne nosim nekome koga poznajem odnekud, a znam da je u financijski teškoj situaciji. Svi mi imamo neke susjede, poznanike, susjede naših prijatelja, sugrađane... Samo se ne treba uzdizati iznad svih i praviti se da oni ne postoje. Sa strancima sam imala neugodna iskustva. Potvrđeno znam da ima ljudi koji zarađuju na prosjacima. Razvoze ljude na prometna mjesta da prose, uzmu im novce i daju im plaću za to. Isto tako me jedna žena pitala da joj dam novce za hranu za djecu, a odbila me kad sam ponudila da kupim hranu. Samo želim reći da ima prevaranata i da je po meni bolje i ljudskije približiti se nekome koga viđamo svaki dan u svojoj blizini nego poslati nešto poštom i misliti da je došlo u prave ruke. Kad bi svi ljudi barem nekom sitnicom pomogli nekome u svojoj blizini, pa makar mu se obratili, popričali s osobom, svijet bi bio puno ljepše mjesto.
2013 01 20
ja bi imala robice za curicuod 2 godine za poklonit....
2013 01 20
ja imam svoje misljenje,ja nosim odjecu u karitas....i ja sam isla u karitas dok nisam nasla poso,posto sam ostala trudna a tata pobijego...nisam zlocesta,nego se pitam...ZAR TA OSOBA NA KRPICAMA STVARNO TREBA ROBU ILI SE FOLIRA?eto samo zato nemam poz.misljenje
2013 01 20
ja imam pozitivna iskustva!poklonila sam haljinu samohranoj majci-trebala joj je za krstenje.Nemogu opisati koliko je bila zahvalna.Takodjer sam svojim kupcima poklonila zivotni horoskop jer sam astrolog.Meni je srce puno
2013 01 20
...a kao kupac,od prodavacice Grouvy sam na poklon dobila predivne i jako kvalitetne cipele!Odusevljena sam tom lijepom gestom.Hvala Grouvy...isplati se biti dobar,svi smo na dobitku
2013 01 20
Poklanjala sam već a i dalje to radim. [:zaljubljen] Zašto ne pomoći nekome ako smo već u mogućnosti. [:zaljubljen]
2013 01 20
@ martina98 Nije osoba na krpicama, vec njena prijateljica. A i ja imam misljenje o caritasu i o pomoci od strane crkvenih organizacija, uopce. Ako imas negativan stav i podozriva si spram drugih, vise si rekla o sebi nego sto bi to mozda htjela. Svi mi imamo situacije u zivotu za koje smatramo da su teske i da nas je zivot lupao ili nas lupa... Ne izadjemo svi iz tih situacija jednako veliki i snazni. Niti nam se obzori nuzno sire...
2013 01 20
@IrenaOrsolic Slazem se da krpice nisu nuzno dobro mjesto za "humanitarne akcije", niti sam imala tako nesto u mislima. I ne trebamo se osjecati lose sto svoje misli ponekad utapamo u trivijama, dapace... Ne bih ni pretjerano polemizirala treba li i kome poklanjati... Svatko to ionako radi prema vlastitom nahodjenju. Pomisao je bila vrlo ne pretenciozna: ako imas, stavi sliku da poklanjas, vise kao znak dobre volje onima koji nemaju i koji ce vam se zbog toga usuditi obratiti. Ne prose svi ljudi koji trebaju pomoc i nisu svi prevaranti; mislim da sa takvim stavom ne bi ni trebali poklanjati, a osobito ne prigovarati za ono sto smo dali. Bosanci imaju dobar izraz za to: halal :)
2013 01 20
@north137 Naravno, slažemo se opet. :) Rado bih pomogla i nekome na krpicama. Ono što sam željela dodati na prvi post u temi je da ne moramo tražiti na drugom kraju države osobe kojima bismo poklonili nešto. Ima ljudi u našoj blizini. Samo trebamo otvoriti oči. Alalit ću i ja jer se smekšam nad pričom, pa makar bila izmišljena. :) Ipak, volim dati osobi za koju znam da to i treba, jer ako nije tako, onda sam bacila stvar, a nisam pomogla nekome drugome tko to treba. Osim toga, najlakše je poslati nekome nešto, dati u Caritas, Crveni križ i sl. i nadati se da će netko drugi biti pošten.
2013 01 20
1 2 3 4