Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Domaće je domaće!

Danas sam od susjede kupila domaća jaja. Predivna su, nisu sva iste veličine, ali većina jaja su velika, neka su manja, ali to je manje bitno... Bitno je da ja te kokice gledam svaki dan kako vani hodaju po travi, prirodi, svježem zraku, nisu uz cestu. Već prvi put na oko kad radite kajganu i najobičniji amater u kuhanju primjeti razliku u boji... Jedem jaja za koja znam da su sigurna, za koja znam da životinje nisu u kavezu, ne dobivaju razne kemije, ne hrane ih raznim smećem itd. Čula sam iz pouzdanih izvora, a i to već vjerojatno znate kako rajčica nastaje koju kupujemo? Vrlo brzo... Stave takve kemikalije,da jedeš u biti otrov a ne rajčicu, izgubi se okus, boja brzo postane crvena... Salate su toliko špricane da neki ljudi koji rade u dućanima dobe plikove, razne bolesti kože kada diraju velike količine povrća. I MI TO SVAKI DAN JEDEMO !!! Tko je za to da čim više jedemo domaću hranu nek povisi ocjenu temi! Znam da nemamo novaca za jako zdravu hranu, domaću svaki dan, ali to je samo izlika... Ova domaća jaja nisu skupa u odnosu na one u dućanu, a to su prava jaja! Ako bar nešto malo promjenimo u svom životu kao što sam ja počela sa jajima, a nastavit ću i sa nekim drugim stvarima, bit ćemo zdraviji i osjećat se bolje (ako ništa drugo, to sigurno). Ne kažem da neću otić u dućan i kupiti što mi treba, Bože moj, ne mogu sve posaditi i hranit se samo iz vrta, nemam ni mogućnosti... No ako postoji mogućnost nešto promjeniti, bar malo, jer mjenjate to za svoje dobro, kao što sam ja kod svoje susjede počela ić za jaja, to će bit već napredak... Tko se slaže?
2014 04 08
Mi imamo vrt. no ponekad kupimo na placu povrće kada nemamo ništa na vrtu. A mama voli "zdravu" hranu. Sada smo dosta toga posadili pa se nadam da ćemo manje kupovati na placu, barem neku uštedu da imamo. iako i na placu ima par kumica koje kupuju u plodinama/konzumu... pa govore da je to sve domaće. inače, u zagorju imamo domaće nešpricane jabuke (par sorti), kruške, orahe, maline, šljive, grožđe i odlično mi je. baš vidim razliku između kupovnog i mojeg. btw.cure, dal neka inače prodaje po njuškalu ili negdje drugdje nešto iz svog vrta/voćnjaka? planiram negdje oglasiti jabuke kada bude sezona jer mi je šteta da nam propadaju
2014 04 08
moja seka si je posadila povrce i točno se osjeti razlika u okusu!!! kupovno povrce je vodenasto bez okusa i mirisa a domace ima sve gušte... a i jaja ja vec par godina otkako imam djecu kupujem domaca i razlika je ogromna!!
2014 04 08
Ja već 20 godina nisam kupila jaja u dućanu,koliko god to nevjerovatno zvučalo. Imam na selu ljude od kojih kupujem i ako se desi da ostanem bez,strpim se koji dan dok ne odem. Po ljeti si donesem i povrće,a i meso i suhomesnato većinu uzimam od istih,domaće je domaće [:zaljubljen]
2014 04 08
Domaća jaja su zakon. I voće i povrće :) Ako nekome treba imam ja domaće maslinovo ulje ( odlična kvaliteta ), 100% aroniju, i med od maslačka [:kesi]
2014 04 08
imam i ja domaćeg meda sve sorte, propolis (prirodni antibiotik) i cvjetni prah [:zaljubljen]
2014 04 08
Koliko ti košta višnjevac Genius1? mmmmmmm [:smije]
2014 04 08
ee da genius me sjetila imam i medicu od visnje mljac [:hihot]
2014 04 08
pasgaro kad budeš prodavala obavezno javi i na krpicama ja bi jabuke kad budu [:zaljubljen]
2014 04 08
lucy dogovoreno [:smijesi] [:zaljubljen] inače je drvo staro preko 100 godina, stvarno jako puno rodi, nešpricano , čak niti ne bojamo koru drveta. sve prirodno [:smijesi]
2014 04 08
pasgaro - ima prevaranta koji prodaju nešto kupovno iz dućana pod domaće... Možda bi me mogli jednom prevariti, ali to bi bio prvi i zadnji put :-) Mmmmm maline [:smijesi] Možda i možeš prodati negdje, ja sam čula od par cura da si znaju poštom ili tiskom slati biljke, sjemenke (mijenjaju se) [:smije] eli, manna - svaka čast što kupujete dugo domaća jaja, budite primjer svim ostalima [:smijesi] Rasprodaja - moja mama radi taj med, a ja ga još nisam probala, sram me bilo :D Također, mama mi radi domaći višnjevac, gospino ulje (beru cvijetove sami dalje od cesta di ga nađu) sami delaju švedsku grenčicu/grančicu (kupe bilje, dobru rakiju i to kaj sve skupa ide, ja nisam velik stručnjak :p)
2014 04 08
Meni kupljena jaja čak i nisu loša, zapravo mi se domaća malo i gade jer je često kakica zalijepljena za njih i perja kad ih se tek izvadi iz kokošinjca [:smije] [:hihot] , a šta ću, navikla na one sterilne i jednake iz kutije, ali mogu vam reći da bih jako rado pojela jednu domaću, žilavu kokošju juhu. ili domaće hrskavo pile. Ova kupljena piletina smrdi za poludit, ja ne znam što nam sve prodaju, ali kada pečem kokoš iz trgovine, kao da su je već zahvatile truležne promjene...to je nešto pregadno....treba naći svog seljaka i sve od njega kupovati, tko to može, zavidim mu.
2014 04 08
Ima baba na pijaci koje navečer po centrima kupuju na kašete salate po 50 lipa i onda je ujutro prodaju na pijaci pod etiketom domaćeg iz vrta....sva sreća, moji sade pomidore, krastavce, mahune, salatu, ma sve...pa se ljeti davim u tome... [:kesi]
2014 04 08
sophiela - ja još nisam dobila jaja s kakicom... [:smije] Tu i tamo koja travčica je bila zalijepljena :D Mislim da kad bi svi znali što rade onim životinjicama u kavezu, s čim ih sve "šopaju", kakve otrove mi isto jedemo sa raznih strana da niti ne znamo, ta kakica bi ti postala brzo mačji kašalj. [:smijesi] Nisam veliki stručnjak, ali hvala Bogu imam neke ljude koje me uče pomalo i vrtu i domaćoj hrani, imam od kog učit, mlada sam, pomalo [:smije] Od hrane sve počinje, ak se loše hraniš, padne imunitet, pa se razboliš. Također primjetila sam ljude koje se skroz sirovom hranom hrane da izgledaju mlađe 5-10 godina to su činjenice, (dobro, to ja stvarno nikad ne bih mogla...Čitav život samo sirova hrana voće,povrće no way) Nisam neki tip koji pati samo na zdravu prehranu, dapače pojedem ja svašta, samo sam htjela iskazat oduševljenje kad sam vidjela lijepu boju jaja, neprocjenjivo :D
2014 04 08
mi inače kupujemo od susjeda iz zagorja jaja i krumpir. a sutra će tata od kolege s posla također kupiti domaća jaja. jedno jaje=jedna kuna [:smijesi]
2014 04 08
1 2 3