Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Imate li griznju savjesti kad kupujete jeftine stvari npr s eBaya?

Dakle, bas sam u zadnje vrijeme pocela visiti na eBayu i skuzila kako tamo ima ultra jeftinih stvari. Vecina njih se salje iz Kine, drzavi u kojoj su i proizvedeni ti artikli. E sad, da bi cijene bile ultra niske, ne moraju li plaće ljudi koji su izradili te suknje/maskice za mobitel/ nesto trece biti ultra male? Kad kupujemo slatke suknjice za 6 dolara, podrzavamo li moderno ropstvo, tj to iskoristavanje ljudi, ciji se mukotrpni rad placa minimalno? Ili im pomazemo, jer ako to nitko ne kupuje, ta tvrtka koja ih je zaposlila ce propasti pa nece cak ni te male novce dobivati. A opet, na mojoj robi iz H&M-a, Zare i ostalih 'mainstream' ducana s ne tak niskim cijenama, pise 'made in Bangladesh' ili 'made in China' ili tako nesto. Znaci opet jeftina radna snaga, sam kaj nabiju cijene. A i na etiketama markirane robe pise 'made in China' ili tako neka zemlja, samo nabiju cijene do neba jer je krokodil ili konj na sisi te majice.. Dakle, pitanje je, kako da uopce kupujemo odjecu a da na neki nacin ne podrzavamo iskoristavanje siromasnih ljudi u Kini, Bangladešu, Tajlandu, etc. koji rade za cca 1€ po satu? Zeljela bih cuti vasa misljenja, i ona koja se sa mnom slazu i ona koja se sa mnom ne slazu. [:smijesi]
2014 08 07
kakav euro po satu. Dear friend o euru po satu mogu samo sanjati
2014 08 07
Istina, to sam stavila samo otprilike, procitala sam negdje u novinama da prosjecan Kinez radi za toliko, pa sam se sjetila tog istrazivanja:)
2014 08 07
oni tamo barem imaju posla i dobiju place a sta s nasim radnicima koji mjesecima rade a lipe nisu dobili... masovno se bježi iz hrvatske jer se nema posla,a kad nađes plaće ne vidis. A ove stvarcice s e baya,te majce po par dolara su sve od šifona i nisu bas kvalitetne,za tu cijenu su ok :) radije tu kupim par majica nego jednu skuplju u ducanu :) [:zaljubljen]
2014 08 07
Ma nisu cak ni sve od sifona, vidjela ja i pamucne i to za tak malo para pa se pitam koliko od toga ide ljudima koji satima pogrbljeni sjede i šiju tu robu [:tuzan]
2014 08 07
Zanimljivo zvuci knjiga.. Prodajes li ju? Di si ju nasla? Bas me zanima i htjela bih ju procitati [:smijesi]
2014 08 07
Super sajt:)) Ali prodajes li ti tu knjigu, idem za par dana na more pa da ju mogu tamo citati, da ne cekam dostavu?:)
2014 08 07
Ajoj:( Steta, bas ju sad zelim!
2014 08 07
Kako god da okrenes ne valja? Nudizam? [:hihot]
2014 08 07
Jooj, sad ste i mene zainteresirali za tu knjigu [:smijesi] [:sramezljiv]
2014 08 07
da se vratim malo na početak..bila je na TV -u emisija o odjeći koju nosimo..kad uđem u bilo koji dučan sa novom robom češto kišem po pola sata bez prestanka i to obično u kabini [:smije] ..užas..rečeno je uglavnom kako su nekad bile majice od finog pamuka..i kako je roba koja je oprana nekoliko puta bolja za nositi na koži..ne izaziva alergije..a o najlon materijalu..to ja nemrem staviti na sebe..svrbi...tako da ..Živjele krpice!!!! Kvalitetni pamučni materijali..još kad su vintage... [:smijesi] Slogan na krpicama..Ako imaš alergiju na tkaninu..kupuj na krpicama!!!!
2014 08 07
Haha harpo, mozda [:jezik] Hvala FashionMonster8, moram u knjiznici naci tu knjigu!!
2014 08 07
Lijepo receno Vikili, i ja mrzim plastičnu robu:)) Na donji dio tijela jos i ok, tipa suknjice i to, ali ne na gornji pa se usmrdis [:znoji] Ali dobro, offtopičarim
2014 08 07
Btw autorica knjige ima bas lijepo ime [:jezik]
2014 08 07
bez obzira koliko mi platimo neki komad odjec,ako pise made in china,oni koji ga rade jednako su placeni
2014 08 07
1 2