Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Koristite li đumbir? :)

Drage zene! Malo cu skrenuti sa teme krpica i otic na temu hrane :) Koristite li đumbir u prehrani? Koristite li svjezi ili u prahu? I na koje sve nacine? (Slatka ili slana jela, uz koju hranu..? ) Zelim svima ugodnu vecer! :)
2014 12 01
da! majka mi radi sirup od đumbira i limuna..zamijenio mi je one jeftine nezdrave sokove [:hihot] odličan je, obožavam ga :)
2014 12 01
da, u svjeze sokove stavljam komadić, katkada radim čaj, a počesto stavim đumbu [:kesi] i u variva, drag mi je [:smije] super je i za imunitet u kombinaciji s medom i limunom...
2014 12 02
ja od njega radim čaj i ponekad ga naražem na komadiće i grickam te tako zamjenim nezdrave slatkiše. Ima pomalo ljutkast okus pa ga ne preporučam sirovog za jelo onima koji ne podnose jake začine :)
2014 12 02
da i ja izribam jedan kom. od korjena svježeg đumbira i pomješam s medom (oko pola tegle od 1 kg),, svako jutro na tašte po jednu žličicu al žličica mora biti keramička ili staklena nikako metalna, u čaj dodam i naravno teglu držati u frižideru ,a u prahu najviše koristim za kolače.
2014 12 02
ja obožavam bombončiće od đumbira [:smijesi]
2014 12 02
Ajme ne spominji.. Isla jucer napravit caj od dumbira i to kupila u bio bio Sve je bilo divno i krasno dok nisam popila gutljaj Dobro nisam DUSU IZGRIGALA. PECE ZA POPIZDIT
2014 12 02
ma dobro, to je tako dok se ne navikneš :) probaj malo meda stavit ili tako nečeg slađeg da malo ublaži taj ljutkasti okus
2014 12 02
Obozavam ga [:smijesi] Imam gotove cajeve sa njim(Twinings limum dumbir mmmm) pa jos nasjeckam koji komadic pa ubacim u caj, svjezeg ga isto mixam u shakeove, u juhe,... [:zaljubljen]
2014 12 02
A jel ga koristite poprzenog na ulju? Pa na to povrce?
2014 12 02
Narežem ga na ploške, stavim u vruću vodu, i kad se malo ohladi dodam svježe iscijeđenu naranču ili limun. Odlično, zdravo i super za imunitet!
2014 12 02
jačesto đumbir izribam, dodam limuna i vode i pijuckam cijeli dan..samo treba biti oprezan sa količinom jer je papren
2014 12 02
Da, isto sa povrcem ili recimo jako mi je fini i pileci curry sa dumbirom Sad sam glaaadnaaa [:place] [:place] [:place]
2014 12 02
a jel ga netko možda koristio za mršavljenje jer čula sam da se s njim mogu lako skidati kile jer potice probavu
2014 12 02
i u slatkoj i u slanoj varijanti...uglavnom svijež! [:smijesi]
2014 12 02
1 2 3