Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Unutrašnji prostor /

Izuvanje obuće kad dolazite nekome u goste

[:hihot] [:hihot] [:hihot] [:hihot] to je taj pogled! [:smije] [:smije]
2015 01 09
@marianne59 Ne smatram nepristojnim, izujem se bez problema kad me pitaju, ali sama se nikad ne izujem jer jednostavno nemam naviku jer me skoro nitko nikad nije tražio da se izujem. Kod mene se ne izuvaju gosti niti kod većine ljudi koje znam. Jedino kod jedne frendice se moramo izuvati i kod nikoga više od svih ljudi kod kojih sam bila u gostima. Malo sam iznenađena da se kod svih krpičarki izuva [:sokiran] A i nije loše biti izložen prljavštini da se ojača imunitet [:hihot] [:jezik]
2015 01 09
Uvijek skinem cipele kad idem u goste,takodjer u hodniku imam onaj komplet papuca za goste..a moje prve susjede imaju posebnu policu gdje se nalaze njihove papuče koje su donijele po svom izboru [:kesi] ...moram napomenut da ima od broja 26(najmanje pa na dalje)... [:kesi] [:kesi] [:kesi] [:hihot]
2015 01 09
kimber meni djeluje nepristojno ako nekome kažem da se izuje, osobito ako je to starija osoba. [:tuzan] ne želim biti nepristojna no ipak ne želim da se bakcili mokrače nekog psa nalaze na mojim čarapama, papučama, trenerci, djeci [:tuzan] Kod mene se kod kuće ne skidaju cipele, jedino ako netko to želi. Nismo nikada bokupile neku bolest dok smo bile djeca, no kad napokon budem živjela u svome ne bih to zbilja voljela. [:tuzan] A željela bih da mi ljudi rado dolaze i da se osjećaju ugodno. [:tuzan]
2015 01 09
A gle, nije najugodnije i radije bi da se ne moram izut, ali nije mi problem ako domaćin tako traži. Onda možda da ostaviš parkete na prostoru gdje će boravit gosti?
2015 01 09
marianne59 ja sam jednom jednog pronašla ispod stola u blagavaoni fino položenog na leđa [:hihot] pa sam jedno jutro skoro stala na jednoga koji me dočekao u hodniku između mog dnevnog i wc-a, a imam groznu naviku da hodam bosa [:hihot] svakako ih treba nagraditi , samo ih nemoj baš navikavati na salamu, navodno mace mogu imati problema sa bubrezima zbog salami i hrenovki, a i mlijeko im nemoj davati pogotovo ako ulaze u kuću, jer dobiju proljev od njega (kad se skinu sa sise) kimber pa nećemo valjda štimati i uređivati kuću po gostima koji dolaze? gost je gost, i uvijek treba poštivati pravila tamo gdje nije na svome, bila to tuđa kuća, država, vjerska ustanova, javni prostor i sl. to je izraz kulture i poštovanja. ružno je misliti samo na vlastitu ugodu ili praktičnost (npr. neću izvuvati djecu jer onda ih moram ponovo sve obuvati a zna se kak to izgleda kad su djeca u pitanju). ako je baš kod nekoga nepodnošljivo neugodno neću ni ići tamo, međutim rijetki su takvi slučajevi dom je nepovrediv, i svatko ima svoja pravila i pravo na njih. smatram da to nije nešto vanserijski i vanzemaljski, ili hir. opet, nismo svi isti, svatko ima svoje mišljenje, ali meni ne bi nitko prkosio u vlastitoj kući, to sigurno. pogotova jer sam spremana isto tako poštovanje iskazati kada dolazim u goste. a sad da netko ima baš sulude zahtjeve normalno da ne bih glumila budalu, ali izuvanje je sasvim normalna, higijenska stvar, tako da mi je čudno da neki ljudi uopće vode polemike oko toga
2015 01 09
ajmeeeee [:smije] [:smije] [:smije] mogu misliti šok! U jutro miš u hodniku. Što se tiče higijene, stvarno ne mogu vjerovati kakvih još ideja ima u ljudskim glavama. Od tuširanja jednom tjedno do nepranja posteljine pola godine. Doživjela-pomirisala-ostala jedva živa [:ljut] [:ljut] [:ljut] Ima takvih ljudi mnogo i onda ovo izuvanje i nije tako čudno jer ako netko ne smatra lošim što se nije 6 dana otuširao onda mu izuvanje neće predstavljati NIKAKAV problem jer se NE ĆE izuti [:znoji] Isto tako mrzim kad mi netko puši cigarete u kući [:ljut] Nitko nije pušać i strašno nam smeta dim (ja sam alergična na duhan) i još k tome zavjese i namještaj smrdi ko vrag. No ipak ima ljudi koji će zapaliti cigaretu bez obzira što nema pepeljare na stolu. Otresaju pepel na tanjurić od kave ili u šalicu u kojoj je bila kava [:place] Oni to ne osjete, njima je to normalno. Kao i kada netko smrdi. Evo jučer sam bila kod zubara. Osim što sam dobro oprala zube, poprala usta s vodicom za ispiranje, još sam uzela žvaku koju sam žvakala do trena kad sam pred zubarkom morala otvoriti usta. Lik koji je čekao sa mnom u čekaonici je ušao, sestra je uzela knjižicu i kaže on: idem ja zapaliti dok čekam [:sokiran] [:sokiran] [:sokiran] uuuuuh ja si mislim: jbt dobro da nisam 10 žvaki stavila samo da ženi bude ugodno čačkati po mojim zubima a on ode pušiti. [:zaljubljen] Bilo joj je vjerujem divno.
2015 01 09
marianne59 [:sokiran] potpisujem i ovo za cigare,ni kod nas nitko ne puši, i mislim da bih pop.... da netko tako nonšalantno zapali kod mene [:ljut] evo ja imam doma parket i pločice,a tepih samo izmešu kutne i stola,ali to ne znači da želim da mi se netko po kući šeta u obući. I uopće mi nisu jasni ljudi kojima je normalno hodati u obući po tuđoj kući, i da im je problem izuvanje [:sokiran]
2015 01 09
*između [:hihot]
2015 01 09
Slazem se da treba postivati tudji stan, najvise smeta kad neki koji dodju u goste se raspuste kao da su doma,a kad dodjes kod njih samo cujes nemoj ovo nemoj ono [:vrti] A ovog sa izuvanjem bas i nema puno ovdje u Istri ili barem kod gostiju kamo ja odem [:smije] Ne znam,mozda grijesim.
2015 01 09
Izuvanje mi je sasvim normalno, izuvam se i ja kad uđem u svoju ili tuđu kuću. Ali ima prilika kad smo u žurbi, navratimo kući samo da bi uzeli nešto i odmah otišli pa se stignemo izuvati i to je ok, kasnije operem pod i to je to. Tepihe nemam i ne volim ih. Kad mi netko dođe, dam mu tople šlape i kažem da se raskomoti, tko shvaća, shvaća, ali ne inzistiram na tome, ima ljudi koji se ne osjećaju ugodno izuveni i nemam problema s tim. Bolesno sam uredna i nije mi problem oprati pod nakon ulazaka u obući.
2015 01 09
Ja sam pušać i dopuštam pušenje u kući, ali smeta mi dim i stalno zračim. Kad netko dođe, i da nisam pušać, dopustila bih osim ako ima bolesnika ili ljudi u kući koji ne smiju udisati taj dim. No, bez obzira na noje stavove, čak i kad dođem kod pušaća u goste pitam smijem li zapaliti u kući, a ako je vani toplo i doma i kod drugih pušim vanka. No, ne inzistiram da to i drugi rade. Sve je u iskazivanju poštovanja, ali i gostoljubivosti.
2015 01 09
Tako je, bitno je poštovati druge, ali i biti gostoljubiv. Ja nikako nisam gostoljubiva prema cigaretama i dok god netko puši u mojoj kući ja izbjegavam biti u istoj prostoriji. Živim s roditeljima pa mi za sada to prolazi jer oni sjede i pričaju a ja odem u sobu. No mnogi ne razumiju i smatraju to nepristojnim. Stvarno ne razumijem kako drugi ljudi zahtjevaju da svoje zdravlje ugrožavaš zbog njih a oni ne žele sat vremena poštedjeti svoja pluća dima. Čine dobro i nama i sebi. [:kesi]
2015 01 09
kod nas u rijeci nije to obicaj i stvarno gdje sam god bila nigdje nisam morala skidati obucu..ali svakako mislim da svaki domacin ima pravo to zatrazit
2015 01 09
ja zaista mrzim skidanje obuce. kod nas na jugu to nije praksa tj nikad u gostima nisam skinula cipele. prvo mi pada na pamet moj otac s problemom gljivica na nogama pa te gljivice na tepihu i papucama koje cu dalje ponuditi na koristenje - no way! tepih sam makla jer imam pse i mali leti non stop van unutra ali mali je navikao da se kod svekra u dnevnoj sobi skidaju cipele i pblace papuce i on to postuje. ja u tu dnevnu sobu ne ulazim, ne iz protesta nego se ne osjecam ugodno. na ulazu u stan imam tepih, ako je blatno tu se obrisu cipele, ostatak su plocice osim dnevne sobe gdje je parket koji cistim jednom dnevno i tu se mali igra. gosti su najcesce u kujinji. ionako perem pod pa perem i prije/nakon, ovisno kad je prljav. nisam nozni tip, ono, bas nisam, mrzim kad vozim nekog u autu ljeti pa taj neko skine sandale i melja stopala po autu/sicu. come on, jbg gadljivo mi je. plus imam crvene siceve. tudje bose noge na mojim crvenim sicevima... a-a... biram blato nad bosim nogama. cak i pseci izmet. znam, cudno al tako je
2015 01 10