Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Razvodi, prekidi /

da li prekinuti vezu ili ne?

Nisam osoba koja voli pisati po forumima, niti razglabati o problemima i sažaljavati samu sebe. Trenutno sam u vezi s dečkom nekih 9 godina, te živimo skupa dosta dugo. veza nam je uspijela unatoč mom odlasku na faks i životu u 300 km udaljenom gradu. neću reči da nije bilo odricanja u svemu tome, no mislim da toga mora biti u svakoj vezi i odnosu. no u zadnje vrijeme imam osjećaj da sve to nije kako treba. dečko mi je od samog početka poprilično ljubomoran, no cijelo to vrijeme sam ja u tome pronalazila neke izgovore, tipa: pa imamo vezu na daljinu, prije nego što smo prohodali sam bila poprilična partijanerica itd. i uvijek sam se prilagođavala. smetalo mu je da se družim s jednom frendicom i udaljile smo se, smetao mu je moj stil oblačenja i svašta drugo... no sve se smirilo kad sam se vratila s faksa i kad smo cijelo vrijeme bili zajedno. sve je bilo u redu dok se nisam zaposlila, a toga je nekih 6 mjeseci unatrag. od tada mu je počelo smetati svašta od toga kako se oblačim, šminkam ... i uvijek mi predbacuje da to radim za nekog drugog, da imam nekoga sa strane... ako odem na kavu s frendicom, moram ga prije obavijestiti i još poslije slijede sms-ovi i pozivi kako dugo mislim biti, s kim sam, gdje sam itd. svađamo se svaki dan i na kraju uvijek on to okrene da je meni žao i da se osjećam krivom, njegove suze uvijek presude i meni je žao... bilo je tu još puno toga o čemu ni ne želim pričati. prošle godine smo kupili kuću i planirali djecu, vjenčanje, no sve se promjenilo prije par mjeseci ... neznam što da napravim, mislim da ću uskoro poluditi, jer neznam dal ga više volim ili je to samo navika, a prilagođavati i svađati se više ne želim...
2015 01 17
moj BIVŠI je bio isto takav. zato je i bivši...
2015 01 17
haha ljubomorni su najgori vjeruj mi, jednostavno takav mu je karakter, takav je i moj bivsi bio i to je bilo cjelodnevno mučenje :/ probaj pričati s njim da se pokusa promijeniti
2015 01 17
ufff...kuću na njuškalo...i fino živi svoj život,postoje normalni ljudi svjesni života oko sebe,a ne smo svoga.
2015 01 17
nema smisla, jer on samo govori da ja lažem i da mi ne može vjerovati, pa mi onda čita članke o tome kako vidjeti da te neko vara, pa da sam se psihički udaljila od njega, a ne kuži da je za to kriv on i njegovo ponašanje
2015 01 17
ako nema povjerenja u tebe,a ti si se psihički udaljila od njega,onda ti treba biti sve jasno. uostalom,bolje sad prekinuti,nego mjesec dana nakon svadbe..
2015 01 17
samo ti znaš dali ćeš prekinuti ili ne!! razgovarajte!!!
2015 01 17
ako nema obostranog povjerenja i tebe i sebe svakodnevno ce psihicki unistavati.. pitanje je sto ti zelis?
2015 01 17
Ja mislim da je to nasljedno..patološka ljubomora. Moj djed je cijeli život bio takav, a i njegov brat. Pratio moju baku i u dućan i to ne samo u početku već i sve kasne životne dobi. Uvijek je mislio da ima drugog, a ova nigdje nije niti išla niti je radila, niti imala prije, niti ikog poznavala, ali svejdeno. Stalno su njegovi ljubomorniispadi bili tu.. Baka je izluđivala. A njegov brat isto, međutim žena od brata se u jednom trenutku skupila i otišla i rekla da se neće vratiti ako se ne sastavi sa glavom, i bome ovaj se skuliaro..I dalje je bio ljubomoran i sve, ali je nije ganjao i bio pristojan i pazio što govori..Eto, čisto da ti ispričam jedno iskustvo!
2015 01 17
ja sam strašno ljubomorna osoba,ali zdravo ljubomorna [:hihot] [:smije] ...dakle ne branim mužu,kave preko dana,sportska okupljanja i sl. što bi njemu skratilo dan...ali gledanje drugih žena i sl e tu već pucam kao mitraljez [:hihot] [:hihot] ....ja sam ta koja njemu kupuje ljepše komade odjeće,cipela itd..jer želim da mi bude fensi....dakle postoji pozitivna str ljubomore ali i ona koja te tuši do iznemoglosti
2015 01 17
To nije zdrava veza, osobno smatram da je ljubomora bolest koja, kad se pređe granica, postaje veliki problem. Makni se što prije iako nije nimalo lako, al čovjek sve preživi [:zaljubljen] Sretno!
2015 01 17
ajme prekidaj to, bila sam ja u takvoj vezi 2 godine. kad sam ga ostavila pao mi je kamen s leda..ja sam zivjela u jednom gradu on u drugom posto je bio student u mom gradu.uzas ugl daj otkaz na poslu,daj ovo daj ono teskaa ljubomora. vjeruj mi spasit ces se. zaoo mi nije bilo prekida, zao mi je dvi potrosene godine. i naravno nikom se nisam jadala ili nesto takvo ali samo ti to sama mozes rijesiti. covjek te samo gusi
2015 01 17
Ljubomora je veliki problem. Nešto nije u redu sa samim povjerenjem. 1. ljubomoran je jer te želi zadržati pa na svaku sitnicu paničari. 2. ljubomoran je jer je i on sam nesiguran u to sve sa tobom (možda i on nešto krije). Mi koji nismo ''učesnici'' teško da možemo shvatiti zašto se njemu pojavio taj problem. I moj je bio ljubomoran kada sam počela radiiti van kuće. Ista priča, ali ga se dalo razuvjeriti po kratkom postupku dolaskom na moje radno mjesto kako bi vidio da tu nema nikakve opasnosti ni po njega ni po vezu. Veze na daljinu većinom se raskidaju zbog ljubomore, nepovjerenja i toga što osobe nemaju uvid u to što druga strana radi. Također presudna zna biti i razlika u godinama. On ako je stariji, možda traži 100% pouzdanu parnericu s kojom bi započeo zajednički život, ali opet sumnja na sumnju, dovodi čovjeka u situaciju da preokrene neke stvari u svojoj glavi. Sjednite i popričajte. Ne pravdam njegovu ljubomoru, ali stil odjevanja muškarcima neprimjeren za okolinu, koja nije u vaša 4 zida, zna itekako biti problem. To nije nešto na čemu ne bi mogla poraditi, za početak, ako ti je stalo. [:smijesi] Možda još postoji način da se emotivno povežete i krenete u nešto veće, pogotovo ako ste sada skupa (živite blizu).
2015 01 17
Prekini to odmah,nece na bolje vjeruj mi a ti ces svaki dan biti sve gore,a zamisli cijjjjeli zivot!!Neces ga vise voljeti nakon takvih osjecaja,osjecat ces novu slobodu i novi zivot cim okoncas tu torturu!!
2015 01 17
I moj je bio ljubomoran. Dok mu nisam objasnila kako stvari stoje. Sad smo vec 5 god zajedno ,planiramo uskoro i zajednicki zivot,vjencanje i sve 5. Neki su muski takvi,jednostavno ga je strah da ce te izgubit,mozda je takav zbog bivse , moj ti je savjet iskreno razgovaraj sa njim. Objasni mu ako ga nisi sve ove godine prevarila neces ni sad. Da zelis sa njim brak,djecu..
2015 01 17
1 2 3