Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Trudnički diabetes???

Dijagnosticiran mi je trudnićki dijabetes...sljedeći tjedan idem na 24-satno promatranje u petrovu... Kakva su vaša iskustva, čime snizit šećer, šta ubacit ili izbaciti iz prehrane??? Dobila sam preporuku diete ali mi se čini da toliko jedem koliko tamo piše da bi dobila 100kg inače sam dobila 11 kg u 7 mjeseci trudnoće, kažu školski primjer...mislim da je genetika u pitanju, baka je imala starački dijabetes...
2015 02 18
imala trudnički dijabetes u obe trudnoće,bila 24 sata u petrovoj,vade ti krv 5 puta u 24sata...naprave prosjek...i daju ti dijetu od 1200 kalorija i to je to
2015 02 18
I ja bila u Petrovoj. Prate dali ti je šečer u normali kad si na dijeti. Ako nije dobivaš inzulin. Meni bilo sve ok. Morala sam doći dva puta.Nemaju baš kile veze s tim. Ja dobila 7 kg do 8 mj. Sve skupa 9 kg.
2015 02 18
Kile nemaju veze, ali stanje može utjecati na težinu djeteta (obično su bebe veće) i izazvati druge komplikacije. Zbog toga treba izuzetno ozbiljno shvatiti preporuke liječnika što se tiče prehrane. Najvažnije je jesti uravnoteženo - što više svježeg povrća i sve ostalo što se smatra zdravom prehranom. Izbaciti izrazito slatko i masno i sve što je izrazito nezdravo (grickalice, prazne kalorije, gazirana pića, slatki sokovi, čips i sl. masna i pržena hrana). Ostalog se ničeg ne treba posebno odricati, jesti sve što bi se i inače preporučilo svakoj trudnici. Sretno! [:poljubac]
2015 02 18
i ja sam imala trudnicki dijabetes. nisam isla nigdje na promatranje, doma sam se pikala [:smijesi] al sve ti ovisi di ides vadit secer. ja sam isla na vuk vrhovac. ogtt mi je nakon sat vremena bio 0,2 iznad dopustene granice i rekli su da to uopce nije strasno, ali da je po zakonu to dijabetes. nisu radili nikakvu razliku izmedu mene kojoj je bilo poviseno 0,2 i one kojoj je bilo iznad 15 (10 je granica). dobili smo svi istu dijetu, 1800 kalorija i to je to. ja bi ti preporucila da izbacis kruh. u toj njihovoj dijeti ima dosta kruha, ali svaki povisuje secer. bijeli najvise, a neki sa sjemenkama manje. ja sam se drzala te njihove dijete pa su me htjeli stavit na inzulin. kad sam se vratila na svoju normalnu prehranu, opet je bilo sve ok [:ljut]
2015 02 18
rekli su mi da cu se jako udebljat i da ce beba bit ogromna. a sveukupno sam dobila 9 kila (jednu mjesecno) i curka je bila 1150 g (jedna od manjih taj dan) [:smijesi]
2015 02 18
hvala žene! [:kesi]
2015 02 21