Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Emocionalna ovisnost

Koliko ste emotivno zrele, koliko emotivno ovisne? Koliko vam je i da li vam je potrebna druga osoba (član obitelji, prijatelj, partner) za osjećaj potpunosti, te kako uopće poimate osjećaj potpunosti? ~Probajte ne miješati pripadnost sa ljubavi. Pripadnost je u osnovi strah i ovisnost, i više je vezana uz samoljublje nego uz ljubav za drugog. Ljubav bez pripadnosti je najiskrenija forma ljubavi jer ne poima ono što nama drugi mogu dati jer smo prazni. Ljubav bez pripadnosti poima što mi možemo dati drugima jer smo puni.~ [:smijesi]
2015 02 18
mogu s drugima, ali mi je uvijek najbolje kada sam sama :D imam dečka, i super obitelj, ali mi je najdraže kada sam sama [:kesi] [:kesi] [:kesi] [:kesi]
2015 02 18
heh - jel to nesto frommom inspirirano..? O.o ja sam bila koliko toliko neovisna do poroda, sad sam full ovisna - sto o maleckoj, sto o mm :/
2015 02 18
diana1304; najdraže ti je kad si sama jer ti drugi napune glavu pa ti zatreba tišina čisto kao odmor, ili ti je ipak potrebna samoća jer si kompletna osoba i osobni integritet ti tako nalaže? što radiš kad si sama, o čemu razmišljaš? :) bijouessi; nije fromm, bliže jung.. :) znači, ne radi se o ovisnosti u smislu treba li nam nečija pomoć, već o emotivnoj ovisnosti, koliko smo načisto same sa sobom .. sve što u životu imamo može nam biti oduzeto(uključujući ljude oko nas), koliko smo uopće u globalu svjesni te činjenice? u principu je ova tematika ishodišna točka svih patnji, zato je uvijek zanimljiva tema jer, jel'te, nitko ne voli patit.. [:smijesi]
2015 02 18
meni je nadraže kad se maknem od emocionalnih vampira jer sam očito magnet za takve. [:smije] Jedne se riješim , a druga dođe [:place] [:place] [:smije]
2015 02 18
uf, tezak je to bio put [:hihot]
2015 02 18
pa da, mislim da jesam emotivno ovisna o kceri, ima 2ipo godine, nismo se jos odvajale duze od par sati dnevno, ne radim tako da sam stalno s njom, a i kad odem negdje, svako malo se ulovim da razmisljam gdje je/kako je/sto radi/hoce li se razveseliti kad me vidi i sl.. tako da ne znam kako ce mi past kad (ako, haha) dobijem posao, a ona u vrtic krene :O
2015 02 18
NomadOrganic; za takve postoji vrlo jednostavna blokada energetskog štita [:smijesi]
2015 02 18
ok [:sokiran] sad mi objasni kao petogodišnjaku [:hihot]
2015 02 18
znaš li što je energetsko polje čovjeka? [:smijesi]
2015 02 18
Da kako takve blokirati,osim izravno reci?
2015 02 18
Aura. kako blokirati napasti iz života?
2015 02 18
Ne vrijedi izravno reći. takve osobe to ne "čuju"
2015 02 18
Jel itko probao primjerice ne reagirati? Netko te 'časti' a ti duboko udahneš, vizualiziraš sebe u kakvom omotu, na stablu, balonu od sapunice, nebitno, bitno da je sve u bijeloj boji - i umjesto da dopustiš sebi reakciju koja te crpi, priuštiš nesvjesnima da požanju što siju? Zvuči jednostavno no nije baš, potrebna je ogromna moć koncentracije što se praksom zaista postigne.. Najbitnije od svega je da shvatimo kako to ne radimo iz inata drugima nego da pomognemo sebi.
2015 02 18
Poanta i jest u tome da ne treba govoriti, ne treba reagirati, treba neutralizirati a to se može jedino tako da se ne reagira.
2015 02 18
1 2 3