Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Roditi sa 18,19,20....?

andrianam - ako i dalje budeš ustrajala u takvom načinu zivota i organizacije, smatraj se sretnom i jednom od rijetkih koje su uspjele u danasnjim (i budućim) vremenima odrzati svoj brak nakon sto su se tako mlade udale. ja ne poznajem puno takvih.
2015 03 13
Radim u vrtiću i stariji roditelji su se pokazali tako da im djeca dolaze prljava, smrdljiva, neoprane kose... Pod stariji mislim one roditelje za +40...
2015 03 13
Moj prijateljica nema djece od mene je starija 4 godine znaci 34,sve njene poznanice imaju djecu a ona ne već psa i stručnjak je za njih udana sve super funkcionira ,no ona je rekla da ne želi imati djecu jer voli svoj komoditet i nije za djecu,i kad joj je frendica odbrusila da kako nema majčinski instinkt te tko če brinuti o njoj kad ostari-na to je samo odgovorila:Ja ne pravim djecu da mi budu u starosti za rezervne dijelove,niti da ih koristim za robove kad mi nešto treba- i dobro joj je rekla. Činjenica je da nismo svi za djecu,ja imam maloga sad skoro 7godina pa sam ja veče dijete od njega,no ima žena koje jednostavno nisu za bit majka i bolje to nego loša majka ili nemajka znam što govorim. Nažalost u nama je usađeno da se reproduciramo i štancamo djecu ko po traci ne razmišljajući o budučnosti njihovoj i na ova vremena gdje je sve išlo u smokve da ne kažem onu drugu rič.
2015 03 13
Iz iskustva moje okoline - mladi parovi, takvi rano "ubračeni" i rano roditelji, najčešće se do 35-te razvedu ili barem prokurvaju. Svi. Jer odrastu i promijeni im se razmišljanje itd. I logično je da neće ostati zajedno ili hoće pa glumataju sretan par do kraja života. A ima i onih koji će se hvaliti kak su baš tak htjeti ili kak im je super. Najčešće ih se prepozna po tome što se na sav glas sprdaju iz samaca. Jer im ustvari zavide, svjesno ili podsvjesno. Svijet bi bio ljepši kad ne bi imali djecu svi koji ih imaju. A kad vidim tko se sve razmnožio, ne znam jel mi žao te djece ili što.
2015 03 13
MikeHawk - trudit cu se definitivno jer ako je nesto vrijedno truda onda je to sve ovo sto sada imam. I trudit se naravno da "izborim svoje mjesto pod suncem"
2015 03 13
MikeHawk vidim da smo mi neudane/neoženjeni dromfulje/?(kako to ide u muškom rodu?) i velike su šanse da nam djeca smrde pa.. Ne znam jesmo li ispred vremena, ali ispred nekih svakako. [:smije] Idem zajahat Rocinanta i put kreveta. [:smijesi]
2015 03 13
Eto, saznao sam nešto novo o sebi [:smije] ma bitno da smo ispred [:smije]
2015 03 13
HMfanica slažem se tko sve danas pravi djecu tragedija zato i kaže se da treba humano pobiti 2,5 milijarde ljudi i Zemlja če živnuti jer svega se nakotilo ružno zvuči ali činjenice govore za sebe
2015 03 13
Jelena, jelena,to se nikako nije odnosilo na tebe. [:poljubac]
2015 03 13
sve koje znam da su kasno rodile su blaga katastrofa [:place] [:place] nedaju dijetetu ni disat, užas
2015 03 13
Rodila sam sa 35 godina i to je prekasnooooooo (imam samo jedno dijete). Mislim da definitivno treba roditi svu djecu prije 30-te godine. Ako moja kćer bude htjela rodit sa 18 podržat ću je definitivno [:jezik]
2015 03 13
sa 18 si djete,kako djete moze rodit djete i brinut se o njemu ko neko ozbiljno bice?
2015 03 13
zamislite samo kako ce te izgledati kad vase dijete krene u skolu,vi koje mislite roditi poslije 35.misli ce da je baka dosla po njega [:hihot] [:hihot]
2015 03 13
Mislim da se ne može generalizirat. Život je takav,ličnosti,navike,stavovi,uvjerenja,osbnosti,sve to utječe na nas i formira nas kao osobe. Kad bih čula da se cura uda sa 18 i da je trudna možda bih na prvu pomislila da je premlada,da je brak osuđen na propast,da će im faliti slobode,da se možda neće moći nositi sa problemima,kreditima,poslom,obavezama,odricanjem, a opet s druge strane možda i neće. Vjerujem da ima djevojka koje su divne mame i supruge i sa 19. Isto tako vjerujem da ima onih kojie su manje divne majke sa 35.Koje se teško nakon dugo giodina komocije,slobodnog života,navika,putovanja teže prilagođavaju na djecu,kućanske obaveze,teže se nose sa suprugovim manama baš iz razloga jer imaju čvrste nepokolebljive stavove pa se možda i teže uklapaju u kompromise koji su sastavni dio braka ili zajednice. Potezat pitanje posla je isto diskutabilno,pogotovo u današnje vrijeme kad ni sa 19,a ni sa 40 nisi siguran u stalno zaposlenje. Po meni bez ružičastih fraza vrlo bitno je u svemu tome objektivni pogledi na život,što manje idealiziranja i naravno vrlo ozbiljno pristup u brak. Mislim da se mnogo brakova raspada jer partneri misle da će se ona ili on u braku promjeniti na bolje,uozbiljiti s dolaskom djeteta...mislim da bi trebali gledati da akko ulaziš u zajednički suživot s nekim i počinješ osnivati obitelj uz sve prepreke,nedaće koje na žalost život nosi (moguće bolesti,krediti,gubitak posla,obaveze prema djetetu,podstanarstvo,nedostatak financija...) da trebaš realno sagledat stvari i znati da ako veza cura-dečka ne funkcionira kad ste sami,bez obaveza,umora,iscpljenosti,djetata kojem moraš posvetiti svoju ljubav i vrijeme onda je bolje ne ulaziti sve dok ne ispunimo ono što želimo i što smatramo važnim u životu.
2015 03 13
ANY987@ u potpunosti se slazem s Vama
2015 03 13
1 2 ... 4 5 6 7 8