Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Roditi sa 18,19,20....?

Realno danas se brakovi sklapaju relativno kasnije nego inače,i većinom ih sklapaju stariji od 24,kako je netko rekao već formirane osobe, pa zašto onda nikad više rastava nego sad? Barem sada zrele i formirane osobe ulaze u brak i opet nešto ne štima. I svaki put ostanem zatečena kad čujem koliko se ljudi rastane oko mene,a imali su sve ono što nabrajate kao bitne temelje. Neovisnost o maminoj i tatinoj sisi,formirane ličnosti,krov nad glavom, a djeca opet na kraju odrastaju u odvojenim obiteljima [:tuzan]
2015 03 13
any987 lijepo receno,prava istina
2015 03 13
meni nije jasno zašto se trudnoća u ranim godinama odmah povezuje s ranom udajom... [:hihot] [:hihot] [:hihot], zašto ulaziti u brak samo zbog trudnoće? Radije pričekati s brakom, jer loša veza tj.loš brak će puknut kad tad, bez obzira na dijete... Zašto danas više rastava nego ikad? Jednostavno jer danas nitko nikoga ne mora trpjeti...Bilo to zbog sazrijevanja, bilo zbog odrastanja bilo zbog toga jer se s godinama otvore oči ili makar nestanu ružičasti oblačići. Manja je osuda okoline i manji je pečat na djeci rastavljenih roditelja....Neka je tako i fala Bogu nek je tako. Puno bolje za djecu nego odrastanje u grču zbog staraca koji se mrze [:vrti] , iako je rastava uvijek najteža za djecu. Podržavam roditelje koji se rastavljaju ako do toga mora doći umjesto da odluče živjeti u životu punom laži.
2015 03 13
Puno put znamo pričat suprug i ja i vraćat se na nešto jako bitno, a to je da stvarno moraš voljeti osobu s kojom živiš. Nebi se mogla zamislit da s nekime dijelim sve ovo što imam a da ga ne volim. Da kad je na poslu da mi ne fali,da ne mislim na njega,da mu se ne veselim kad dođe,da se ne veselim da ukrademo pola sata vremena i klince uvalimo baki pa pobjegnemo na pivicu ili kavu. I onako je teško zbog financija,pa te beba probudi 5 puta u noći,pa se ne možeš ni popiškit u miru,pa klinci vrište a muž flegma zavaljen u krevetu, a ja se derem ko luda,pa se naradiš na poslu a jedva spojiš režije,kredite i ostalo...ali stvarno ostaje nam to što se volimo kako kaže Balašević.
2015 03 13
ANY987 [:poljubac] [:sramezljiv]
2015 03 13
promjenio se stil života pa je i rađanje u 20ima postalo "prerano". meni su to normalne godine za rađanje. imam 26 godina i još nemam djecu iako mi je savršeno kronološko doba za to, osjećam se nespremno i nezrelo, nemam stalan posao ni rješeno stambeno pitanje...bla,bla... to su sve socijalno-ekonomski i individualni razlozi, ali i dalje stoji činjenica da mi je vrijeme za djecu. Do 30e ću valjd imat koje al ne smatram da se trebam izživljavat ni išta slično. da imamo bolje uvjete života imali bi prije djecu i to je to i guess
2015 03 13
ljudi su neozbiljni i neodgovorni jedni prema drugima, totalno nepouzdani, zbog toga dolazi to toliko rastava. ne samo da pucaju brakovi, pucaju međuljudski odnosi općenito. slažem se s any, u potpunosti. po meni, sreća tu igra najveću ulogu, možeš upoznati pravu osobu, s 18 ili 28, ako naletiš na budalu, ništa ti ne vrijedi, ni financijska neovisnost, ni iskustvo, ni dijete, ništa. pod pravom osobom mislim na normalnu osobu, mušku ili žensku, koja kada stupi u vezu/brak želi u njoj i ostati zbog ljubavi koju osjeća, vrlo jednostavno zapravo, treba samo biti normalan i iole moralan, svejedno odakle se crpi ta moralnost (iz religije, filozofije i sl.) samo ljubav, ništa drugo. kažu od ljubavi se ne živi, ali zapravo je se upravo od ljubavi živi.
2015 03 13
Jebes zemlju u kojoj ljudi ne mogu si priustit kondom ali mogu dijete. May
2015 03 13
Ja sam rodila s 19 god, i ta razlika koju imam s malenom mi je fantastična Sada cu 31 god Proživjela sam doslovno sve , mogu reci da sam i uspjesna. Podršku imam i uvijek sam ju imala. Sretna jako, nebi mjenjala tu činjenicu da sam s 19 rodila za nista. Klinku da sam željela iskreno bolju i ljepšu nebi dobila Ponosna mama :)))
2015 03 14
ljudi se rastaju jer zivimo u vremenu di se niko nece za nikog drugog malo vise potruditi, preneteolrenatini smo prema svima, a vjerujem da tako i prema svojim partnerima, realno procitala sam ovih 11 strana, i ima mnogo ruznih izjava koje su xy osobe izjavile osnovane na svom misljenjeu i to je to.. Ima zena koje zele biti i kucanice i majke, a ima zene kojima je karijera mozda bitnija,, pa svako si prema tome i odredi kad sta zeli,, A sto se tice ovih prica zelim stan, zelim ovo ono, zivimo u Hrvatskoj, ako ne opljackate nekoga i nemate dobro nasljedstvo, vi svoj stan sljedecih 30 godina necete vidjeti...
2015 03 14
Ne kužim u čemu je problem autorice teme, kao i nekih drugih ovdje. Argumenti su preloši, ja sam rodila prvo s 29 (jel to zadovoljava vaše kriterije?), drugo s 31, sad imam 32, imam ogromnu ženu uzet vikend- off s mužem ili s prijateljicama i lumpovat il barem negdi otić, želju za putovanjima i sl... Da, provela sam se i prije djece i nemam pojma kako to mislite- da "se iživiš" pa onda sljedećih 100 godina nemaš potrebu igdi. Osim toga, sad zavidim mamama koje jesu rodile rano- što su duže s djecom, drugo, sad su ta djeca već velika, samostalna itd.
2015 03 14
.....citam i nevjerujem....ja sam imala tezak zivot, da neduljim pocela sam konobarit sa 13 god, sa 16 sama zivjeti, sa 18 sam radila u dva hotela odjednom jer mi je sestra bila bolesna i trebale su pare....ali sam se isto izivjela imam svakakvih iskustava....imam muza koji je stariji od mene 14god...zajedno smo bili 4god i on je htjeo dijete, ja sam htjela da me prvo zeni...ali kod nas u malom mjestu je inace tako, zebska trudna pa svadba....i eto rodim sa 20 i sad mi je 23 i cekam drugo planirano dijete....nije mi zao, jer sa 40 cu bit slobodna...mozak bi mi puko da rodim iza 35...niti bi imala snage kao sada niti zivaca, nebi docekala unuke i nedajboze da se sto dogodi i umrem dijete sa 20 ostane bez roditelja....ozbiljnija sam i odgovornija nego moj muz sa 37god-on nezna ni racun poc platit, o svemu ja vodim racuna....ima stalni dobro placen posao ja i mama smo pokrenule lanac trgovine nakita sa dragim kamenjem i dobro nam je....
2015 03 14
dianajunkovic, ovo je malo bezobrazno što si rekla, zašto bi netko mislio da žena od 45-50 mora nužno biti baka?? Mene je moja mama rodila s 39 i hvala joj na tome, pružila mi je SVE, i nikad nikad nisam poželjela da u osnovnoj dođe neka tridesetogodišnjakinja po mene. Mama je mama bez obzira na godine.
2015 03 14
Adriana, mislim da se diana samo malo nespretno izrazila. [:smijesi] ajmo završit ovu temu jednim zaključkom -nema pravog odgovora. Isto kak su maloljetnice radale i bile odlične majke,tako su neke bolje baš to -balavice.Kako su neke zžene sa 35,40 radale i bile odlične majke,tako su neke odurne. Nitko od nas nije u pravu. [:smije]
2015 03 14
Najbolji zaključak. Hvala [:jezik]
2015 03 14
1 2 ... 5 6 7 8