Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Hipotireoza

ja pijem 125/150 svaki drugi dan i bez njega ne mogu živjeti. Hrpa se simptoma javlja jer čak ni uz nadomjestak - organizam više ne funkcionira kako bi trebao funkcionirati zdrav organizam. Ono što svi griješe - ne možeš se izliječiti, samo zaliječiti, osobito ako imaš autoimunu bolest. Liječnici griješe, ne samo kod nas, stoga što liječe hrpu simptoma kao raspršene pojedinosti, ne kao jedan sustavni problem. I PCOS i suha koža i teška probava i pospanost - sve su to simptomi insuficijencije štitnjače, ona hrani gorivom cijeli organizam. Ako tog goriva nema - neko ste vrijeme vi ok, ali opet sve dođe na naplatu. [:tuzan]
2015 03 24
Hvala [:smijesi] Ma, i to je sranje. Nakon 3 postupka u kojima mi je štitnjača bila ok, sad čekam(o) 4. postupak prije kojega mi štitnjača ''ne valja''. I onda još uz sve to saznam da oni za postupke ''gledaju'' vrijednosti malo drugačije, odnosno da trebaju biti niže čak u pola od referentnih vrijednosti. Toliko o doktorima i upravo tome kaj si napisala, uvale ti tablete i to je to, a kaj se točno dešava u tvom organizmu [:ljut]
2015 03 24
@Koviljka - koliko dugo ih već piješ? Jesu li se barem neke nuspojave unormalile ili te zapravo tablete, ajmo reći ''održavaju''?
2015 03 24
Tablete su pogonsko gorivo, ne lijek. Levotiroksin ne liječi nego je nadomjestak nečemu što tvoj organizam više ne proizvodi. Kao inzulin kod dijabetesa. Dakle, simptomi postoje, ali zasigurno blaži nego ako nadomjestak ne uzimaš. Pijem ih evo - peta godina. I točno znam kada sam zaboravila ujutro popiti tabletu - drhtavica, malaksalost, slabost i rušenje. Neću plašiti nikoga i ja sam svoju priču s liječnicima prošla. Sada pratim sebe i svoj organizam i osjećam kad se događa nešto loše. Od simptoma koji su nestali - ja sam bila umrtvljena. Psihički, intelektualno i tjelesno. na rubu kome doslovno. Meni je bolje, čak i sa svim ostalim simptomima. Onako, živa sam. [:zaljubljen]
2015 03 24
Ja imam autoimunu + hipotireozu [:tuzan]
2015 03 24
Jasno mi je da su tablete nadomjestak. Zanimalo me osječaš li neke pozitivne pomake. Ja konkretno nemam 'velikih'' problema (naravno, sve je to relativno), odnosno da mi nalazi nisu pokazali da nekaj ne štima ja sama ne bih neke nuspojave dovodila u pitanje s poremećajem rada štitnjače jer za neke znam da ih ''oduvijek'' imam, pa sam naučila živjeti sa njima, a i ne čine mi se kao strašni, odnosno kod mene nisu jako izraženi. Meni je npr.konstantno hladno. Pa se muž i ja zezamo cijelo vrijeme na tu foru i tipa hoće li mi tablete pomoći da mi prestane biti hladno [:kesi] . Mislim, da netko napisano ne shvati kao ozbiljno. Ne vjerujem ja u čudotvornost tih tableta i izliječenje. Jednostavno, mislim da u svemu treba pronaći malo i humora. Zato me zanimalo osječaš li ti kakvo poboljšanje s obzirom da ih piješ već dugo.
2015 03 24
pa kao što rekoh - živa sam. [:smije] Ako se to uklapa u odgovor. Pomak - pa bistrija sam i na mahove imam i energije. Kad me ne opali ljenjivistis. [:smije] nisam ni ja prepoznavala one početne simptome kao simptome. [:smije] Ali tješim se, nije nitko. Ali je, bolje mi je.
2015 03 24
[:kesi] barem nešto. Ma to me baš zanimalo. Ne očekujem čuda, ali i ovaj dio ''pa bistrija sam i na mahove imam i energije'' već mi se čini ok [:kesi] Ono kaj recimo mene muči čak nisu ti simptomi koje sam mogla ili ne pripisati štitnjači, znači koje sam imala i ranije (pospanost, hladnoća), nego neki ''novi''. Npr. 1. prvih mjesec dana sam bila strašno gladna - čitala sam na forumu o tome, da se to često dešava, ali ok, nisam sigurna jesam li ja stvarno bila toliko gladna ili je možda razlog tome upravo razmišljanje o pročitanom. Sad mi je opet ok, tj. isto sam gladna kao i prije uzimanja tableta [:kesi] 2. dobila sam 2 kg od kad pijem tablete, ali mislim da je to normalno s obzirom na gore napisano jer sam konstantno bila gladna, pa sam stvarno i jela više; znači ne mislim da sam se udebljala od tableta već od hrane [:kesi] 3. ten mi se strašno pogoršao. E sad, možda je to samo splet nekih drugih stvari, a možda... [:sokiran] . Iskreno, ovo pod 3. me najviše (trenutno) muči.
2015 03 24
Evo me [:smije] hashimoto i hipotireoza, pola štitnjače propalo... Na terapiji sam oko 3 tjedna i nikad mi nije bilo gore u životu [:place] glava me boli, trbuh me boli, hvata me neka depresija, tuga, ošamućenost... Dragi će mi dobit slom živaca. Grozno sam. Pijem 3-5 l vode na dan, pijem japanske kristale, hranim se zdravo (rijetko kad da se ne hranim zdravo, pred mengu se znam nažderat nekad), vježbam svaki ili svaki drugi dan i nema baš previše rezultata... Stalno tražiim alternativu ali većinom je preskupo za moje mogućnosti pa se vrtim u krug stalno [:tuzan] Sad tražim ulje noćurka pa ćemo vidjet... Uz sve to još me i jajnici pate (nikako doći na red za pregled, šugavi ginekolozi) i gruzdi me jako jako bole i napipala sam kvržicu a na pregled sam naručena tek u 9 mj pa sad skupljam tih 250 kn da odem privatno... strašno uf
2015 03 31
1 2