Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Koliki-dojenački grčevi???

Borimo se već desetak dana od toga zadnja tri dana smo na BioGaia kapima...kakva su vaša iskustva, šta je vama pomogo? Koliko su kod vas D3 kapi utjecale na grčeve i dali ih baš sve bebe moraju uzimati?
2015 04 27
dok nisam uzela Sab simplex nama ništa nije pomoglo,ni Biogaia ni niš...
2015 04 27
...a vidjet cemo par dana pa ako neće biti promjene probavat cemo dalje...iako imam dojam da ce nas te probe poprilicno kostati i zivaca i novaca [:znoji] [:ljut] [:place]
2015 04 27
standardno...odeš u ljekarnu i nije ti bitno hoće li reći 50,100 ili 200 jer ne spavaš 5dana [:hihot] [:place] [:vrti]
2015 04 27
...istina živa još smo u fazi da uspijem malo čornut barem po danu ali ovo po noći me izluđuje nemogu je gledati di se bokće moje tako mući i još k tome mi se ćini da cijelu kuću i pola susjedstva probudmo...mama me ubija...žive u dvorištu u svojoj kući ali spavaju s otvorenim prozorima i non stop žuga *nedajte joj da plaće* kao da joj ja mogu pomoć jer ponekad stvarno ništa nepomaže nosamo ju nonstop i masiramo i sto čuda i kuda sam luda tu mi još i ona sjedi na glavi grrrrrrrrr [:frustriran] [:frustriran] [:frustriran]
2015 04 27
Pozz,moj bebač danas napunio 7 mj. Ja sam odmah uzela dr.Browns bočicu,biogaju je pio zbig abtibiotika jer smo zavrsili u bolnici sa 22 dana,do tog dana sam ga i dojila i onda ostala bez mlijeka [:tuzan] ..grceve nije imao,e sada dali mu je pomogla bocica,i jos to sto nazalost nije bio na mom mlijeku ne znam,ali vrijedi pokusati,nije puno,nekih cca 80 kn dodje
2015 04 27
Ako je zbog kapi, onda nisu dojenački grčevi. Ima li redovitu stolicu?
2015 04 27
moj je skoro do 4 mjeseca vrištao, svake noći od 10 do 3 ujutro. nekad bi preskočili D kapi baš radi toga, svekrva i ja smo ga nosile naizmjence, okrenutog na trbuh, nikakve kapi ni promjena ad mlijeka nije pomogla, znala sam krpu ugrijati pa mu trbušćić omotati, sto čuda sam isprobala, par puta bila na rubu na idem na hitnu i on samo stane i zaspi. nema tu neke pomoći, proći će, samo treba strpljenja, znam da ti je teško, prvih par puta sam i ja s njime plakala jer mu nisam mogla pomoći al to je tako, probaj sve što možeš i pusti to što ti govore ne daj da plače, apsolutna besmislica
2015 04 27
do 4 mjeseca je imao grčeve stalno plakao, potrošili previše novaca na kapi i nije ništa pomagalo jedino kad ga nosam i polako pravim čučnjeve, to mu malo valjda podigne želudac ili šta i uglavnom pomagalo je i ja sam tako skinula kile.hehehe..:)))
2015 04 27
..nema pomoći za grčeve... postoji samo način da ih se malo ublazi, ali ovisi od bebe do bebe... nama nije pomoglo ama baš ništa...svaki dan su počele oko pola 8 navečer i trajale do skoro 11 navečer... katastrofa živa...taman kad okupate dijete, spremite na spavanje, onda počinje mučenje...i tako sve do skoro tri mjeseca starosti bebe... katastrofa...probala sam sve žive kapi koje ima u RH, teta mi slala iz Italije, Frendica iz Austrije... čak sam dobila neki odvratni crni čaj iz Austračije od rodbine... ali ništa pomoglo nije...probali i sa svakakvim termoforim, košticama i svemu kaj smo pročitali na internetu.... mozete mislit koliko mi je bilo mučno, da sam jela a samo propadala...u tih 3 mjeseca sam izgubila 14 kila.... za mene savršeno, ali ne smijem se prisjetiti tih dana....
2015 04 27
Mi smo sada dva mjeseca koristimo Lefax za grčeve ii odlično nam drugo ništa nije pomoglo
2015 04 27
moja curica je imala grceve od 5 dana rodjenja do treceg mjeseca na zalost nista pomagalo nije a trajali su do 5 sati u komadu, grcenje, plakanje, non stop svaki dan, nito jedan dr niti lijek nije pomogao tako da vam drzim fige da nisu takvi jer im nema pomoci osim strljenja i debelih zivaca
2015 04 27
već sada vjerojatno znate kada će početi grčevi. moji klinci su ih imali navečer i po tome smo organizirali večernji ritual. pola sata prije početka grčeva kupanje, dojenje i spavanje na trbuhu na mojim ili muževim prsima. također u to vrijeme uveli smo zabranu ikakvih posjeta (bake, strine, tete i ostala iskusna rodbina). bili smo mirniji i mi i oni. trajalo je mjesec dana i prošlo.
2015 04 27
Nama je ubrzo 3mj i imamo gadne grceve svaki dan od 2tj..najvise je pomogao sirup torminalis koji ih je upola smanjio, ali i dalje je to grozno. ..drugo nista nije pomoglo..cekamo da sami prestanu i trudimo se ostat pri zdravoj pameti [:smijesi] sretno i tebi!!
2015 04 27
Evo ukratko s naše strane :) Pretpostavka je bila da ćemo dojiti, no međutim, beba je papala ProNan adaptirano mlijeko: tako su se pojavili i grčevi. Oni su jednostavno, kako je netko rekao, neizbježni. Bebin probavni sustav je nezrel, nije još spreman podnjeti tu veeeliku promjenu van majčine utrobe i onda dolazi do famoznih grčeva :) mi smo koristili Biogaia kapi, i čak sam i sama pretpostavila da D3 kapi uzrokuju probleme. Pedijatrica je umjesto 5 kapi, preporučila 3 ukoliko grčevi budu baš jaki. Rođeni smo u 4.mjesecu pa smo tada mogli više boraviti vani na suncu i upijati sunčeve zrake pa nije bilo panike oko kapi. Osim Biogaia kapi koje su, vjerujem, znatno pomogle, mislim da i adaptirano mlijeko uzrokuje grčeve. Mislim da, ako me sjećanje služi, Novalac ima hranu koje jest možda cjenovno skuplja (sve za male trbušćiće!), ali je baš napravljena za grčeve kod bebica. Informirajte se i o tome malo :) I da, topli oblozi na trbuščiću. Ugrijte gazicu malo, ako grijete, na radijatoru ostavite da se malo ugrije pa bebi na trbuh, ili s peglom čak, ne znam, ideja je milijun :) Ili opcija: baby ulje i masaža bebinog trbuha. I to može pomoći. I vodite računa o tome da beba poslije svakog jela dooobro podrigne, ja volim reći kao mala gica [:hihot] jer im i to znatno pomaže... Eto, ukratko. Ni ja nisam imala pojma što s grčevima dok se malac rodio pa smo eto našli nekolicinu načina i sad čekamo još jednu bebicu pa ćemo ponoviti isti "tretman" protiv grčeva :) Sretno!
2015 04 27