Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Razmjena sadnica i ukrasnog bilja? Želi li tko?

> labamba: > @kukyst kad nades tu zizulu javi :) Ima ih u sjemena al su po 250-300 kn :,'( Ako najdem di jeftinine javim
2016 09 20
Super tema...imam ukrasnog sobnog bilja za razmjenu 🤗😊
2016 09 20
Imam jedno pitanje za biljko-znalce :) U 4.mj sam presadila vostani cvijet..cca 2mj nakon presadjivanja su mu niknula 2 mala listica koji su se za par dana posusili i otpali. :( I od tad biljka ne mrda. Nis novo ne raste iz nje. E sad mene zanima, jel ima kakva posebna dohrana za tu vrstu puzavaca?
2016 09 20
Hej! Ako netko ima pustinjsku ružu, ili zna di se može nabaviti, rado bih kupila. Hvala. :)
2016 09 20
Tema super ! Ezri ovo sa medom...dali isto treba poklopiti staklenkom ?
2016 09 20
Sanja8888 ne treba. Sadila sam ribizle i kupine tom metodom u proljeće i primilo se. Tad nije bilo mraza, tako da nije bilo potrebe poklapljati biljku staklenkom.
2016 09 20
Hvala
2016 09 20
Super tema,evo i mene :-) Ezri i NomadO hvala za nove načine , dosada sam samo sa vrbom.U jednoj većoj tegli upiknem granu i tu dodajem što želim ukorjeniti. Uspjelo mi je sa lovor višnjom, hortezijom, ružama... Ako nekome treba imam : -kalahoa žuta -ruža Eden Rose (reznice) -krasula (drvo novca)sukulent -3 vrste čuvarkuce,kaktus -maline (više puta imaju plod) -jagode mjesečarke
2016 09 20
Htjela bih se zahvaliti na temi jer se obožavam trampati za biljni materijal :) Nisam još nikada slala poštom/Tiskom nekome sadnice, možete li mi molim vas objasniti kako ih vi šaljete i zaštitite? Imam za ponuditi svakakvog sjemena ako je netko za zamjenu, uglavnom začina i neobičnih paradajza, nešto sitno povrća. Ako nekoga zanima, pošaljem popis u inbox. U zamjenu primam (skoro) sve što nemam :) Može i ukrasno i jestivo, cvijeća nikada dosta! :") Također imam i gomolje arum italicuma iz Lidla ako koga zanima. I htjela bih s vama podijeliti da je u toku jesenska prodaja sadnica u botaničkom vrtu, od 11-14h svaki dan, do isteka zaliha. <3
2016 09 20
P.S. Nomad i Ezri hvala na super savjetima! :")
2016 09 20
Hanami, nisam niti ja ali sam sretala na kiosku ljude koji imaju eko opg. i uredno su slali batat, hokaido tikve, kivano...
2016 09 20
> hanami: > Htjela bih se zahvaliti na temi jer se obožavam trampati za biljni materijal :) > Nisam još nikada slala poštom/Tiskom nekome sadnice, možete li mi molim vas objasniti kako ih vi šaljete i zaštitite? Šaljem na način da u plastične kutije od sladoleda, vrhnja, sira... naslažem sadnice sa minimalno zemlje, donji dio omotam novinama i lagano poškropim vodom da preživi. Ako ih ima više... odvojim ih sa zgžvanim papirom ili pucketavom folijom (što mi je dostupnije), na taj način mislim da i ublažavam treskanje . E sad.. te kutije u kojima šaljem , važno mi je da imaju poklopac da se slučajno u transportu ne rastepe... Kad složim, protreskam kutiju i vidim u kakvom je stanju unutra da ne bi došao čušpajz na kraju... haha Preferiram tisak i samo njime šaljem takve stvari... jer su nježniji :) Poštom sam slala jednom ženi korijen gaveza, pa je preporučeno dosao tek za 18 dana... srećom , išlo je kao poklon pa me nije tlačila "gdje je, gdje je" ali ipak... ja obećala, a gavez ne dolazi, neugodnjak ,:)
2016 09 20
Hvala vam puno na objašnjenju! :* I ja isto moram povremeno razrijediti jer mi se razraste. Dosad sam to bezveze bacala na kompost, a nekom bi možda dobro došlo :) I još bi vas nekaj priupitala - što s reznicama? Jel ih umatate u nešto vlažno i šaljete ili ih prvo ukorjenite?
2016 09 21
Moze i plasticna flasa koja se prereze po velicini cvjeta ubaci se malo zemlje i novina posprica vodom i trakom spojite flasu tako se sacuva cvijet
2016 09 21
ezri, znači grančice u medu 24 sata, sinoć sam ih stavila. što nakon 24 h?
2016 09 21