Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Darivanje krvi

Krvi uvijek treba, a kako sam 0- mislim da bi bolnica trljala ruke da im dođem [:hihot] . Do nedavno sam za darivanje bila premršava, a kako sam napokon skupila preko tih traženih 55kg odlučila sam se to napokon i učiniti.. jedino što uzmimam kontracepcijske pilule i tablete za alergiju, pa me zanima od nekoga iz prve ruke (posebno osječka bolnica) tko je darivao, ili možda čak i radi tamo, mogu li dati krv ako uzimam te tablete.. Bolnica mi nije baš u blizini da odem tamo i budem odbijena, a telefonski nisam uspjela dobiti nikoga.. Unaprijed hvala [:smijesi]
2015 08 11
Ja sam isto htjela darivati, ali ne mogu prijeći ni 50 kg [:place]
2015 08 11
Ne mora biti da će te pustiti jer imaš 55 kg sada, osim ako ti oni nisu rekli da toliko moraš imati. Jer ja sam jedva prošla sa svojih 57 kg i 163 visine. Gledaju visinu i težinu pa onda odluče. Pila sam kontracepcijske pilule i nisu mi ništa rekli za to. A sad ove za alergiju neznam..
2015 08 11
ja sam darivala krv krajem 5 mj. i koliko se sjećam,ne smiješ koristiti tablete za alergiju(bar je meni tako rečeno),a za kontracepcijske ne znam jel smiješ.. [:smijesi]
2015 08 11
Imam i više.. oko kilaže ne brinem, tu sam zdravo popunjena za svoju visinu [:smije]
2015 08 11
Znaci otpadam zbog alergija [:tuzan] , stvarno šteta
2015 08 11
Niti ja nisam moguć davalac zbog željeza [:tuzan]
2015 08 11
koristim kontracepciju i dala sam krv 4 puta :)
2015 08 12
Također željezo :( Dva puta su me odbili, pa sam dobila savihet da dva tri dana prije se najedem cikle [:smije] Moram probat :D
2015 08 12
Savjet*
2015 08 12
Imam i visinu i težinu,ali me bar jednom godišnje odbiju zbog željeza. Sad uvijek pojedem pecivo prije nego idem na davanje,a tjedan dana prije pijem šumeče tablete koje imaju željezo u sebi. Ako se piju tablete onda se to mora napomenuti jer onda takvu krv koriste za nešto drugo.
2015 08 12
Ne znam ništa o darivanju krvi, ali moj ti je savjet da prestaneš piti kontracepcijske pilule. Bio je na tv-u dokumentarac o tabletama - neka ženska je pila Yasmin samo osam mjeseci i dobila je moždani udar, imala je sreću i preživila je. Takve nuspojave nisu jako česte, pa zato ne žele zabraniti tablete. Jadna žena više ne može raditi kao veterinarka jer ne može dizati teške predmete (više od ne znam koliko kila) i više nikad neće moći zatrudnjeti... Doktori dobivaju postotak od prodanih tableta... Ja sam isto pila Yasmin (imam problema s mengom), pa mi je počela opadati kosa... Uglavnom, sretno s darivanjem krvi i imaj na umu moj savjet ;)
2015 08 16