Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Njega kose /

Masna, a suha kosa

Dakle možda neko ne može vjerovat, al ja uistinu imam jako masnu kosu, jako tanku kosu, koja je na vrhovima suha. Znači prat ju moram svaki dan, a kad ju operem i izvučem izgleda kao slama. K tome svemu imam još 3 vlasi na glavi i kosa mi ispada tijekom tuširanja. Imate preporuke za neke maske za kosu, šampone ili bilo što?
2015 09 17
haha suosjećam s tobom, borim se s tim dosta dugo + k tome još farbam kosu. Koristim Schaumu za farbanu kosu, nije da pomaže toliko s tim problemom al mi se sviđa miris kose [:zaljubljen]
2015 09 17
Probajte sampone od Tinkture-odlucni su. Ja osobno koristim njihove krute sampine i prezadovoljna sam. Imaju svoju web stranicu. :)
2015 09 17
Ja nemam taj problem, ali znam da ricinusovo ulje potice rast kose pa mozete probati s tim i da ne perete svaki dan kosu jer to vjerojatno dodatno isusuje pa mozete probati sampone za suho pranje Takoder kad perete kosu nemojte stavljati sampon na vrhove nego samo na vlasiste I mozete probati prat kosu s octom ili sofom bikarbonom Takoder sampon od koprive je dobar
2015 09 17
i da zaboravih napisat sve lijepo u jedan odgovor: nemoj ju prati svaki dan jer se samo još gore masti. probaj prati svaki drugi dan, ako možeš izdržat i svaki treći. ja sam tako probala i stvarno mi se ne masti kao prije, a kad te uhvati kriza (to je taj famozni 3. najmasniji dan), onda lijepo stavi malo šampona za suho pranje i trebala bi ti kosa izgledati bolje. [:kesi]
2015 09 17
Imam isti problem i ni jedan mi sampon ne pomaze, jedini (doduse mali) pomak je napravio tinkturin kruti sampon limun lavanda za masnu kosu. Kad se tek opere onako bridi pod prstima i osjeca se cistoca, a kad se osusi bude skroz mekana. Jedina zamjerka njemu kao i svim tinkturinim proizvodima po mom skromnom misljenju je cijena.
2015 09 17
Da Konata ima pravo!! Kosu navikneš na svakodnevno pranje pogotovo ako koristiš neke agresivnije šampone, tako sam se i ja zeznula.. Probaj pomalo preci na svaki drugi dan pa na svaki treći, kad se vlasište na taj tempo navikne puno je bolja a i manje često pranje manje isušuje vrhove, ja obavezno koristim regeneratore koje stavljam samo na donji dio.. Garnier je meni skroz solidan [:zaljubljen]
2015 09 17
budem probala smanjit pranje, pogotovo sad dok još ne počne faks pa si to mogu priuštiti hvala svima :)
2015 09 17
kako sa tim tvrdim samponom perete kosu? imam prijateljicu sa slicnim problemom pa me interesira
2015 09 17
Ne prat kosu svaki dan, i domaće pakunge i kupovne pakunge za njegu koristit..
2015 09 17
Opereš kosu u četvrtak, u petak će možda biti malo masna ali izdrži... i onda se zatvori doma i ne peri ju do nedjelje navečer ili čak ponedjeljka ujutro. Kad pereš kosu, šampon nanosiš u mrvicama, prvo na ruke pa tek onda na vlasište (ostatak kose - pogotovo ako je dugačka, ne moraš šamponirati, to se opere dok ispireš), dok regenerator nanosiš svuda samo ne na vlasište. Najbolji su šamponi za normalnu ili osjetljivu kosu. Pazi kakvu četku koristiš (neka bude mekana i od prirodnih dlačica), stavljaj ulje ali samo na vrhove. Kad se češljaš, počni od vrhova kose i polako se penji prema gore, pramen po pramen i pazi da ne čuješ onaj zvuk krckanja (to znači da ju lomiš). Nemoj vezati rep ako baš nije neophodno, radije ju pokupi nekom fora kopčom. Redovito šišaj vrhove, makar samo cm, dva, to radi čuda kosi. Ja sam svoju uspjela uništiti do te mjere da su mi otpadali debeli pramenovi ali se vratila i sad je super. Ali treba truda!
2015 09 17
Imam i ja to,svaki drugi treći dan je perem.Meni je dermatolog preporučio jedan šampon iz ljekarne Plus active S+L . Pomaže mi dosta.
2015 09 17
napravi si macerat koprive , u njega eterična ulja, cedar, lavanda, čajevac (ugl, eterična koja pomažu za regulaciju mašćenja)... fino držat pakung što duže pa oprati. Vrhove tretirati kokosom, avokadom, makadamijom, arganom.... ako su super-suhi moze i shea maslac...
2015 09 18