Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

daje li tko instrukcije?

Ili zna nesto vise o tom podrucju? Naime, dobila sam ponudu da naucim 6-7 ljudi iz neke firme strani jezik. Ekipa ne zna nista i za pocetak bi ih ucila bazicne stvari. Buduci da nisam licencirani predavac nego student jezika, vise bi bilo u opustenoj atmosferi buduci da je vlasnik moj prijatelj. Problem je sto ne znam kako se krecu cijene kada se predaje maloj grupi. Znam da recimo dajem poduke osobi za jedan sat bi uzimala cca 50 kn. Koliko bi mogla ponuditi da uzimam, ako stavim da bi predavala jedan puni sat za grupu od toliko ljudi. Naravno, uzimala bi nesto manje nego po standardu. Ako netko ima prijedlog ili info vise, slobodno recite. bila bih zahvalna :)
2016 02 03
A kako bi im naplacivala tako da ti placaju mjesecno ili svaki put kad dodu? Ako je svaki put kad dodu onda mozda 30kn po osobi a ako je mjesecno onda zavisi koliko tjedno puta predavas?
2016 02 04
Pozdrav! :) Ja se bavim instrukcija, ali uglavnom individualnim. Naplaćujem ih isto tako kao ti. Jednom prilikom sam imala grupne instrukcije (3 studentice). Radile smo malo više od dva puna sata te sam to naplatila 50kn svakoj od njih jer ni sama nisam znala kako bih, a njima je to bilo odlično. Znanje im je malo variralo pa sam se jako trudila da sve trima objasnim sve, u skladu s njihovim predznanjem. No, imala sam neku ponudu držati instrukcije nekoj grupi (to je bilo preko sc-a) i sat bio bio tako nekih 50kn, neovisno o tome koliko ljudi bude u grupi. Ako će te ''instrukcije'' biti učestale, mogla bi staviti tako neku cijenu, možda 100-injak kuna sat. A ako je rijetko, onda možeš i malo više. Koliko god da se to čini super laka zarada (ubiti šest muha jednim udarcem i ''opelješiti'' svakoga za određenu cifru), nije to lako i treba biti dobro plaćeno. Neka ti taj prijatelj savjetuje koliko bi ti bilo ok i ti sama sebi u glavi razjasni za koliko bi radila i eto. ;) Ja svoju satnicu instrukcija prilagođavam osobama i njihovim mogućnostima te gledam i svoje utrošeno vrijeme. Imam fiksnu satnicu i ako me netko zove na taj dan da mu hitno trebaju instrukcije, a ja već imam planove s dečkom, ok, ali onda je cijena ta. Ako je ovako kao tvoje, da možeš sama odrediti neki termin i sebi sve prilagoditi, onda kao daš mali ''grupni popustić''. ;) U svakom slučaju, želim ti svu sreću s time! Nije mi baš neki savjet, ali sam baš imala potrebu komentirati. :P
2016 02 04
Jos tocno ne znam koliko bi ih toga trebala naucit pa najbolje da odredim neku cijenu po satu pa onda vidit koliko bi se to rastegnulo vremenski. Recimo da uzmem 30 kn po osobi po tvom prijedlogu za puni sat, to bi mi ispalo 180 kn po grupi. Sada zanima me dali je to neka fer i ok cijena uzevsi u obzir sve sto sam gore napisala?
2016 02 04
> Maja21: > Pozdrav! :) > Ja se bavim instrukcija, ali uglavnom individualnim. Naplaćujem ih isto tako kao ti. Jednom prilikom sam imala grupne instrukcije (3 studentice). Radile smo malo više od dva puna sata te sam to naplatila 50kn svakoj od njih jer ni sama nisam znala kako bih, a njima je to bilo odlično. Znanje im je malo variralo pa sam se jako trudila da sve trima objasnim sve, u skladu s njihovim predznanjem. > No, imala sam neku ponudu držati instrukcije nekoj grupi (to je bilo preko sc-a) i sat bio bio tako nekih 50kn, neovisno o tome koliko ljudi bude u grupi. Ako će te ''instrukcije'' biti učestale, mogla bi staviti tako neku cijenu, možda 100-injak kuna sat. A ako je rijetko, onda možeš i malo više. Koliko god da se to čini super laka zarada (ubiti šest muha jednim udarcem i ''opelješiti'' svakoga za određenu cifru), nije to lako i treba biti dobro plaćeno. Neka ti taj prijatelj savjetuje koliko bi ti bilo ok i ti sama sebi u glavi razjasni za koliko bi radila i eto. ;) > Ja svoju satnicu instrukcija prilagođavam osobama i njihovim mogućnostima te gledam i svoje utrošeno vrijeme. Imam fiksnu satnicu i ako me netko zove na taj dan da mu hitno trebaju instrukcije, a ja već imam planove s dečkom, ok, ali onda je cijena ta. Ako je ovako kao tvoje, da možeš sama odrediti neki termin i sebi sve prilagoditi, onda kao daš mali ''grupni popustić''. ;) U svakom slučaju, želim ti svu sreću s time! Nije mi baš neki savjet, ali sam baš imala potrebu komentirati. :P Joj stvarno ne znam. 100 kn po satu za tako malu grupu mi je nekako previse. Lako mi je odrediti za jednu osobu, ovako za njih 6 nemam pojma sta da iskombiniram haha. Ali hvala na prijedlogu :)
2016 02 04
100kn ti je previše, a 180kn ti je ok? :P Ja ne bih to naplatila 180kn jer, kao što si rekla, studentica si (što, naravno, ne umanjuje tvoje znanje, ali se može gledati kao studentski posao). Ako osobe uče tek jezik, sigurno neće imati samo jedan sat tjedno. Ni u jednoj školi jezika ti sat neće biti toliko plaćen. No, ako se tvoja grupa slaže s tim, ok. 8-)
2016 02 04
> Maja21: > 100kn ti je previše, a 180kn ti je ok? :P > Ja ne bih to naplatila 180kn jer, kao što si rekla, studentica si (što, naravno, ne umanjuje tvoje znanje, ali se može gledati kao studentski posao). Ako osobe uče tek jezik, sigurno neće imati samo jedan sat tjedno. Ni u jednoj školi jezika ti sat neće biti toliko plaćen. > No, ako se tvoja grupa slaže s tim, ok. 8-) hehe ma ne ne, mislila sam da ne zelim sto kn po osobi, a ti si mislila da uzmem 100-injak kn sat za njih 6 jel? :P Kasno je, ne kopcam vise
2016 02 04
Ja mislim da je sasvim uredu uzeti 30 kn po osobi na svakom satu i predpostavljam da njima to nece biti nikakav problem jer ce vjerojatno ocekivati da su cijene vise kao i sto jesu, ja znam par ljudi koji se bave tako tim i par prijatelja mi idu na takva predavanja, svi uglavnom uzmu 50kn po osobi i nitko se cak ni onda ne buni i ne odustaje od toga. I da naravno da je fer jer ljudi koji dodu kod tebe znaju i sami da i ti moras nesto zaraditi. A ako ti se pak oduzi to onda ako im predajes jednom tjedno ostavi cijenu istu a ako ide dva put tjedno onda 200kn po svakom mjesecno. To ti je sasvim uredu i nitko nece misliti da uzimas previse.
2016 02 04
Ja također dajem instrukcije. Većinom radim inbividualno, ali ako su pripreme za maturu onda većinom dolaze u grupama. Naplaćujem za 2 40kn/60mi po osobi, ako ih je 3 onda 35 i ako ih je 4 onda 30. Više od toga nisam nikad imala jer ih nemam gdje smjestit toliko :) ali mislim da bih u tom slučaju uzimala 15-20 kn po osobi.
2016 02 04
Inace to oni nebi davali iz svog dzepa nego bi mi placali preko firme pa mozda najbolje odredit neku cijenu kolektivno za grupu tipa 200 kn sta bi bilo 33 kn po osobi, mislim da je to u redu?
2016 02 04
Da, to je skroz uredu
2016 02 04