Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Ljudi što studirati?!

Što studirati nakon opće gimnazije, a da kasnije imam posao, a ne da moram raditi nešto izvan struke i biti cijeli zivot frustrirana?!?!?!,
2016 02 21
million dollar question, draga. ali, nemoj, molim te, tako razmišljati. mlada si još za tu dozu ogorčenosti. ima sigurno nešto što te zanima, neki predmeti u kojima si bolja, neka aktivnost... kreni tim putem, slijedi svoje interese i drži fige da na kraju sve sjedne na svoje mjesto. nikakvih garancija u životu nema, i svakako bi mogla biti frustrirana na kraju. ili završiti u nekom skroz drugom zanimanju. ali svakako treba krenuti od nečega što te veseli, u čemu si dobra i u to vjeruješ. sretno :-)
2016 02 21
Pa... doktora će uvijek trebati, a i ferovci će biti in dok nam sunce ne sprži svu elektroniku.
2016 02 21
Gradjevinski ni u ludilu :) Eto suzavamo izbor ;)
2016 02 21
Nazalost nitko ti ne garantira da ces nakon izlaska sa fakulteta raditi ono sto ti je u struci..fakulteti kod nas su besplati te je konkurencija velika..ja sam upisala ekonomiju jer sa 18 godina realno gledano ne znas sta zelis od zivota i sada oprostite na izrazu vidim da sam se zajebala..ako nisi sigurna uzmi godinu dana pauze radi,pricaj sa ljudima koji su na faksu kako im je,u meduvremenu mozes zavrsiti razne tecajeve sa izdanim certifikatima koji se upisuju u radnu knjizicu..opcenito sam tuzna u vezi naseg obrazovnog sustava jer te ne pripreme za nista ucis da prodes a za 2 tjedna to isto ne znas iskoristiti jer nisi ucio da ti ostane nego da ne padnes..Moj savjet nemoj upisivati nesto samo da upises na kraju ces zaliti...
2016 02 21
Ako imas dobre ocjene medicinski ili neki vezani uz računarstvo (ne mora bit fer, ali neki tehnički..), to je traženo, ako naučiš svoje za vrijeme faksa posao je tu.
2016 02 21
> Adriana90: > Ako imas dobre ocjene medicinski ili neki vezani uz računarstvo (ne mora bit fer, ali neki tehnički..), to je traženo, ako naučiš svoje za vrijeme faksa posao je tu. potpisujem! Računarstvo je jako trazeno,Fer i Algebra su vodeci u tome ali ako neke stvari sam ne znas tj,dobro ne kopcas nije bas lagano zavrsiti..
2016 02 21
U pravu ste, ali dobre ocjene i zelja ne znaci da ces to i zavrsiti i voljeti, "neki" sebe precjene i u medjuvremenu prestanu to voljeti tj.promjene misljenje. Da sad mogu vratiti vrijeme birala bih nesto dr.cime se od skoro malih nogu bavim i uzivam (do pocetka faksa nisam bila svjesna sto volim najvise) u tome. Tako da dobro razmisli prvo sto zelis.
2016 02 21
Problem je u tome zato što ne znam što želim, voljela bih pomagati ljudima, ali ne želim biti doktor, razmišljala sam o dent medicini, farmaciji i radiologiji, volim kemiju, ali zato mi je engleski 0 bodova, najvećom krivnjom profa iz srednje i osnovne Sada u srednjoj dosta učim, prvi sam prosla s 4(3.8) a ovo ostalo nadam se s 5 sve(4.5), znam da nemam neke wow šanse za farmaciju i dent medicinu, ali imam dobre za radiologiju, ali me brine to što svi govore da nema posla, da se mogu ozračiti i takve stvari, znali netko koja je plaća poslije toga studija? To mi se čini kao super posao, a uhedno i pomažem ljudima
2016 02 21
Za FER moraš biti spreman, pogotovo psihički. Nemoj u životu gledati ni na čisti profit, bit ćeš nezadovoljna kasnije, a bit će ti i teže završiti nešto zbog prevelikih očekivanja i ambicija. Što se FER-a tiče, ne upisuj ga ako nemaš žicu za to, ako nisi spremna svaki dan učiti i slično. Prvog dana vas je u predavaoni toliko da ljudi sjede po stepenicama (prolazima), a svakog dana netko otpadne doslovce, ne mogu to svi pratiti. Najlakše je iskreno upisati fakultet, matura je čista pljuga (prošle godine sam ju polagala, išla sam u XVI.gimnaziju - jezična u ZG, super škola) i položila sve s 5 osim mat s 4, upala na sve što sam prijavila...kao i mnogi drugi. Poanta je istaknuti se u 1.semestru, zapeti i raditi stalno, iako će ti biti i teško i frustrirajuće i potpuno neki drugi svijet od srednjoškolskog. Ako ti slijediti srce znači studirati jednopredmetnu filozofiju, nemoj baš :D Ali ako imaš neke snove pa misliš da nisu profitabilni - vjeruj mi, možeš ti završiti najbolji faks i biti najgora u tome, a ako nešto zaista voliš, živiš za to da uspiješ u tome, imaš ideje, volju i želju, u svemu se da uspjeti. Ako ne "kod kuće" u Hrvatskoj, uvijek nažalost možemo otići van...malo sam se raspisala, skrećem s teme i tako, ali čisti tok misli :) Ako trebaš kakvu pomoć, slobodno mi se javi, sjećam se sebe koja sam se borila s istim mislima jer sam znala da mogu upisati što god zamislim, ali sam se pitala želim li to zaista.
2016 02 21
Sad sam vidjela ovaj tvoj odgovor; odmah ti mogu reći da nemaš šanse za farmaciju i stomatologiju, moraš imati bolesno dobar prosjek za to, ja sam upala negdje među "srednjima" na farmaciju, a imala sam prosjek 4.7 (prosječno u sva 4 razreda srednje). Za radiologiju ti ne znam ništa, ali evo mali savjet - uključi se u grupe poput Tražim/nudim studentski posao ili u neku grupu studentskog doma, npr. Stjepan Radić i tamo napiši post može li ti se javiti netko tko studira to i to. :) U grupi za posao nisu baš popustljivi za takve postove, ali u grupama domova jesu, tamo možeš bez problema napisati :) Najbolje da imaš izravan savjet od nekoga na željenom fakultetu.
2016 02 21
Kako je jedan moj profesor na faksu rekao nije bitno sto radis vec koliko dobro radis ono cime se bavis! Po meni je to ziva istina.
2016 02 21
Ja fer ne želim, iskren, ne znam zašto, ali moje srce to ne zanima, ja mogu cijeli dan provesti uceci, nije da volim; ali mi nije problem, ja želim neki fakultet gdje ću nakon 5-6 godina biti gotova, ne želim medicinu zato sto sam pomalo gadljiva na krv i sl. 90% ljudi će reći da nisam ambiciozna, ali jesam, stvarno jesam, ja u srednjoj dajem sve od sebe i uvijek cu tako, samo sto nemam nekakav točan cilj u životu što želik raditi i tako nažalost Zna li netko nešto o radioloziji?
2016 02 21
na žalost, u današnje vrijeme siguran posao u struci je osiguran policiji, vojsci i svećenstvu/časnama...svima drugima nije
2016 02 21
Cherry5 a radiologija u splitu? Možda tamo imam šanse?
2016 02 21
1 2